Sisukord
Sport
Tänane leht
08.04.2020
Eesti Hiina maskide tõhusus pole kindel (17) VIDEO ⟩ Koroonahirmus on rongis hõre isegi tipptunnil (2) Eesti lühiuudised GRAAFIK ⟩ Viiruse leviku täpsemaks ennustamiseks on vaja rohkem andmeid (18) Põlised sordid saavad elujõudu Majandus Puusepp: taastumine võtab aasta või paar Majanduse lühiuudised Riigifirmade nõukogu liikmed jäävad palgatõusust ilma Välismaa Kreml kasutab koroonakriisi NATO mustamiseks (1) Välismaa lühiuudised Loodus ja käitumine teevad meestest viirusepandeemias nõrgema soo (3) Teadur Hiina Euroopa sidemetest: me näeme ainult jäämäe tippu (1) Hiina mängib Euroopas suletud kaartidega (5) Liisi Karindi: Baltimaades on märgata suuremat Hiina pehme jõu kasutamist Teadur: koostöö Hiinaga kõigutab Balkani ELi kurssi Arvamus Herman Kelomees: erakordne korruptsioonioht (1) Margit Sutrop: soovitused rasketeks valikuteks (2) Abituriendid: HTM tekitab kadunud aastakäigu (2) Mart Laar: tulevikku otsides (26) Martin Küüsmaa: ei arutule laenamisele! (22) Juhtkiri: Esimene Peking ja Kolmas Rooma (2) Kultuur Kontserdikorraldajatele paistab tume tulevik Uuenduslik virtuaalruum kunstihoones Uus hingamine heas uues maailmas Sport Tantsuliit löödi kahte leeri, osa klubisid püüab eralduda (2) Spordi lühiuudised Võrkpallinaiskonna uus peatreener nimetas esialgse koondise Mis kantsid on Burundi, Nicaragua ja Tadžikistan, kus veel jalgpalli mängitakse? Tartu Uus lodjakoda võtab ilmet (1) Jaan Naaber: kohanejad mõtlevad juba kriisijärgsele maailmale Laura Danilas: Z-generatsioon koroonakriisis Kodus karantiinis püsiv tartlane ei pääse parkimistrahvist (12) Tartu lühiuudised EÜS tegutseb tulemuslikult kultuurimõjurina Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tantsuliit löödi kahte leeri, osa klubisid püüab eralduda

3 min lugemist
Breiktants on linnakultuurile omane ala ja seetõttu lülitas ROK selle olümpiaprogrammi. FOTO: Julia Rahn/Imago Images/Pressefoto Baumann/Scanpix

Eesti spordialaliitudes on aeg-ajalt ikka tekkinud sisetülisid. Tantsuliidus on praegu tavalisest keerulisemad ajad. Paar kuud tagasi peetud üldkoosolek kutsus ametist tagasi toonase alaliidu presidendi Aune Pasti ja kaks juhatuse liiget, sellele vastukäiguks on kümmekond klubi loonud uue organisatsiooni.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Past ütles Postimehele, et tal oli niikuinii plaanis tol üldkoosolekul esitada tagasiastumisavaldus, sest ta ei tahtnud enam olla Eesti Tantsuspordi Liidu (ETSL) asepresidendi Ivo Kappetiga pidevas konfliktis. Ta lisas: «Näen konflikti mitte inimeste, vaid eetiliste põhimõtete osas.»

Milleks ikkagi on vaja uut ühendust?

Kappetil on teine seisukoht: üldkoosolekul vähemusse jäänud seltskond on lihtsalt pettunud ja püüab Eesti Tantsu­spordi Ühenduse (ETSÜ) nime all teha uut alaliitu. «On kahetsusväärne, et kui üldkoosolekul ei saada toetust, otsustatakse moodustada oma alaliit. Tundub, et selles nende üritus seisneb. Samas on kõik ühendusega liitunud klubid endiselt ETSLi liikmed.»

07.04.2020 09.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto