Sisukord
Kultuur
Postimees
08.04.2020
Eesti Hiina maskide tõhusus pole kindel (17) VIDEO ⟩ Koroonahirmus on rongis hõre isegi tipptunnil (2) Eesti lühiuudised GRAAFIK ⟩ Viiruse leviku täpsemaks ennustamiseks on vaja rohkem andmeid (18) Põlised sordid saavad elujõudu Majandus Puusepp: taastumine võtab aasta või paar Majanduse lühiuudised Riigifirmade nõukogu liikmed jäävad palgatõusust ilma Välismaa Kreml kasutab koroonakriisi NATO mustamiseks (1) Välismaa lühiuudised Loodus ja käitumine teevad meestest viirusepandeemias nõrgema soo (3) Teadur Hiina Euroopa sidemetest: me näeme ainult jäämäe tippu (1) Hiina mängib Euroopas suletud kaartidega (5) Liisi Karindi: Baltimaades on märgata suuremat Hiina pehme jõu kasutamist Teadur: koostöö Hiinaga kõigutab Balkani ELi kurssi Arvamus Herman Kelomees: erakordne korruptsioonioht (1) Margit Sutrop: soovitused rasketeks valikuteks (2) Abituriendid: HTM tekitab kadunud aastakäigu (2) Mart Laar: tulevikku otsides (26) Martin Küüsmaa: ei arutule laenamisele! (22) Juhtkiri: Esimene Peking ja Kolmas Rooma (2) Kultuur Kontserdikorraldajatele paistab tume tulevik Uuenduslik virtuaalruum kunstihoones Uus hingamine heas uues maailmas Sport Tantsuliit löödi kahte leeri, osa klubisid püüab eralduda (2) Spordi lühiuudised Võrkpallinaiskonna uus peatreener nimetas esialgse koondise Mis kantsid on Burundi, Nicaragua ja Tadžikistan, kus veel jalgpalli mängitakse? Tartu Uus lodjakoda võtab ilmet (1) Jaan Naaber: kohanejad mõtlevad juba kriisijärgsele maailmale Laura Danilas: Z-generatsioon koroonakriisis Kodus karantiinis püsiv tartlane ei pääse parkimistrahvist (12) Tartu lühiuudised EÜS tegutseb tulemuslikult kultuurimõjurina Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uuenduslik virtuaalruum kunstihoones

4 min lugemist
Kolmapäevast saavad kõik huviliseid vaadata Mihkel Ilusa installatsiooni «Ära roni!» Tallinna Kunstihoone virtuaalnäitusel «Lõputa lugu», mis on rikastatud infoväljade ja viipekeelegiidiga.  FOTO: Kuvatõmmis

Kolmapäevast on Tallinna Kunstihoone kodulehel uus virtuaalnäituste platvorm. Erinevalt teistest samalaadsetest kunstivaatamiskeskkondadest on siin erilist rõhku pandud algse ruumikogemuse edasiandmisele ja tehnilisele lihtsusele. Nõnda sarnaneb see virtuaalkeskkond pigem interaktiivse filmi kui arvutimänguga.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Et saaksime näitusi vaadata ka siis, kui me ei saa nende juurde minna. Et saaksime vaadata ka juba olnud näitusi. Mina küll tahaks vaadata õige mitut ajaloolist kunstinäitust ning ka õige mitut sellist, kuhu ma praegu lihtsalt ei pääse,» selgitab Tallinna Kunstihoone juht Taaniel Raudsepp, miks ta alustas juba 2019. aastal uue programmi väljatöötamist.

Millistel alustel uus platvorm üles on ehitatud ja mida seal täpsemalt näha saab, sellest rääkib idee algataja Taa­niel Raudsepp.

07.04.2020 09.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto