Sisukord
Eesti
Tänane leht
08.04.2020
Eesti Hiina maskide tõhusus pole kindel (17) VIDEO ⟩ Koroonahirmus on rongis hõre isegi tipptunnil (2) Eesti lühiuudised GRAAFIK ⟩ Viiruse leviku täpsemaks ennustamiseks on vaja rohkem andmeid (18) Põlised sordid saavad elujõudu Majandus Puusepp: taastumine võtab aasta või paar Majanduse lühiuudised Riigifirmade nõukogu liikmed jäävad palgatõusust ilma Välismaa Kreml kasutab koroonakriisi NATO mustamiseks (1) Välismaa lühiuudised Loodus ja käitumine teevad meestest viirusepandeemias nõrgema soo (3) Teadur Hiina Euroopa sidemetest: me näeme ainult jäämäe tippu (1) Hiina mängib Euroopas suletud kaartidega (5) Liisi Karindi: Baltimaades on märgata suuremat Hiina pehme jõu kasutamist Teadur: koostöö Hiinaga kõigutab Balkani ELi kurssi Arvamus Herman Kelomees: erakordne korruptsioonioht (1) Margit Sutrop: soovitused rasketeks valikuteks (2) Abituriendid: HTM tekitab kadunud aastakäigu (2) Mart Laar: tulevikku otsides (26) Martin Küüsmaa: ei arutule laenamisele! (22) Juhtkiri: Esimene Peking ja Kolmas Rooma (2) Kultuur Kontserdikorraldajatele paistab tume tulevik Uuenduslik virtuaalruum kunstihoones Uus hingamine heas uues maailmas Sport Tantsuliit löödi kahte leeri, osa klubisid püüab eralduda (2) Spordi lühiuudised Võrkpallinaiskonna uus peatreener nimetas esialgse koondise Mis kantsid on Burundi, Nicaragua ja Tadžikistan, kus veel jalgpalli mängitakse? Tartu Uus lodjakoda võtab ilmet (1) Jaan Naaber: kohanejad mõtlevad juba kriisijärgsele maailmale Laura Danilas: Z-generatsioon koroonakriisis Kodus karantiinis püsiv tartlane ei pääse parkimistrahvist (12) Tartu lühiuudised EÜS tegutseb tulemuslikult kultuurimõjurina Meelelahutus Koomiks Sudoku

VIDEO ⟩ Koroonahirmus on rongis hõre isegi tipptunnil

2 min lugemist
Norman ja Minna on teel tööle. Rongiga Minna tihti ei liikle, seekord olude sunnil kasutab ühistransporti. FOTO: Mihkel Maripuu

Kellaseier hakkab lähenema poole kaheksale, on tööpäeva hommik Pääsküla raudteejaama platvormil. Ootan Tallinna suunduvat rongi. Tänaseks oleme eriolukorras elanud üle kolme nädala. Kui jätta välja inimeste harv väljas liikumine, siis ei ole olukorra tõsidus mulle veel päris kohale jõudnud. Taevas on selge, päike paistab ja kevadise nahktagiga on väljas igati paras olla. Lõunaks lubas lausa 15 kraadi sooja! Tuju on hea.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Perroonil ootab rongi neli inimest. Argiaskelduste tipptunni kohta on liiklejaid vähe. Koolikotiga neiu, kel sall hoolsasti ümber suu ja nina seotud; dressides mees, kes sisustab aega suitsu pahvimisega, ja kaks soliidset härrat, kes arutavad eelseisvat tööpäeva. Näomaske kellelgi peale minu ei ole.

Eestlastel on alati olnud kombeks jalutada pigem oote­ala ääres ja mitte seista ligistikku varikatuse all. Seega pole ruumikal perroonil probleem 2+2-reeglit täita.

07.04.2020 09.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto