Sisukord
Maa Elu
Postimees
09.04.2020
Eesti Kuressaare haigla õppetunnid (16) Eesti lühiuudised Töötus on suurim vaesusrisk (4) Lähisuhtevägivald on eriolukorras sagenenud (5) Ehitajad kolivad tööjärje maantee teise otsa «Seisan selle eest, mis on õige. Õige on rääkida» Majandus Õllepruulid: inimestel pole praegu põhjust juua (5) Majanduse lühiuudised Hädas Bolt kaupleb riigilt 50 miljonit laenu (6) Äripäeva paberleht enam iga päev ei ilmu (1) Rahandusministrid rääkisid öö otsa tühja (4) Välismaa Euroopa otsib ettevaatlikult tagasiteed normaalsusesse (7) Välismaa lühiuudised Suur Teadus rabab vaktsiini arendada (2) Arvamus Juhtkiri: kriisist väljumise väljavaateid (1) Marti Aavik: üle piiri raha tooma (18) Ardo Hansson: kaks maailma (114) Susanna Veevo: Aafrika – kolooniad või koostöö? Christine Lagarde: Euroopa Keskpank ulatab abikäe ettevõtetele ja majapidamistele (9) Vaja on koroonaõigust (3) Kultuur «Ulme esitab küsimusi, avab radu, teeb mõtteeksperimente» Kogukondlikke traditsioone trotsides Värskeim Eesti tõsielufilm esilinastub ETVs (1) Sport Võrkpallikoondise siht: targalt ja kavalalt suure eesmärgini Seefeldi dopinguskandaalis uued detailid VIDEO ⟩ Täna 16 aastat tagasi: hull vise, mis murdis Žalgirise ja muutis Euroliiga ajalugu Teadus Suur Teadus rabab vaktsiini arendada (2) Maa Elu Põllumehed vajaksid mitu korda rohkem asendustalunikke (1) Põlevkivituhale lisanduv puidutuhk muudab lubiväetise väärtuslikumaks Potipõllumees ostis kriisi saabudes tualettpaberi asemel seemneid Farmihoone vajab ilmastikule vastavat õhuvahetust Põllumajandust pole sugugi lihtne juhtida Ise terrassi ehitades mõtle kõik kümme korda läbi Enne õunapuu lõikamist tasub pisut õppida (2) Ilmajutt: aprilliäikese ja suve müstiline seos Mida teha pühadeks keedetud munadega? (1) Taimemüük kolib e-kanalitesse Ladu on lihavõtteks vutimune täis Tartu Tabivere sotsiaalkeskuses on tuvastatud seitse koroonajuhtu. Teised Tartumaa hooldekodud püsivad nulli peal Signe Kivi: kuidas sul Tartus läheb? Jaak Uibu: kuhu kadusid sanitaararstid ja Eesti sanitaarteenistus? (8) Parkimismaja krundi oksjon lõppes rabava hinnaga, aga mis edasi? (2) Tartu lühiuudised Karikas sai täis ja Tartu kiirabi juht lahkus Põltsamaa kosmopark lendas vastu taevast (1) Kuidas raadiolained leidsid sada aastat tagasi tee tartlaste ellu (3) Artur Kuusi karikatuur: kriisiaja popiviskamine Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ise terrassi ehitades mõtle kõik kümme korda läbi

4 min lugemist
Kõige rohkem kasutatakse terrassi­ehitusel tavalist immutatud männilauda, mis on kõige soodsam. FOTO: A-Profiil

Kuu aega tagasi oli meist enamikul aega vähe ja tegemist palju. Nüüd on vastupidi. Paljudel on pealesunnitud vaba aega raske taluda, aga sisukas tegevus aitab keha ja vaimu vormis hoida. Üks variant on ehitada koduaeda mõnus ja tugev terrass. Kui materjal olemas või õnnestub see hankida, pakuvad rõõmu nii tööprotsess kui ka tulemus.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Terrasse ehitatakse puidust, kivist, puitkomposiidist jne, puit on kõige populaarsem. Puitugi on erinevat – tavapärasest männist lehise ja bambuseni, terrassilaudu on mitmes mõõdus: siledaid, rihveldatud, lihtsalt immutatud, termotöödeldud jne.

Terrassiehitus võib kujuneda üsna kulukaks, aga saab ka lihtsamini ja odavamalt. Nende ise ehitamise ja hooldamise kohta leiab häid soovitusi internetistki, näiteks Puumarketi kodulehelt.

„Mees, kes on kruvikeeraja või akutrelliga piisavalt tööd teinud, peaks puidust terrassi ehitamisega hakkama saama küll,” kinnitasid Kalvi ja Tehvo Liiv ligi kaks aastakümmet terrasse ja suveaedu ehitanud osaühingust A-Profiil.

Alus olgu tugev

Kuigi lihtsamat teed minnes saab terrassi rajada ka Fibo või muude plokkide peale, siis Liivid seda ei soovita, eriti kui tahetakse jätta võimalus sinna hiljem midagi peale ehitada. Meie kliimas hakkab plokkidele ehitatud terrass külmaga paratamatult mängima ja mõne aasta pärast võib üks terrassi nurk olla teisest mitukümmend sentimeetrit kõrgemal.

08.04.2020 11.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto