Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
09.04.2020
Eesti Kuressaare haigla õppetunnid (16) Eesti lühiuudised Töötus on suurim vaesusrisk (4) Lähisuhtevägivald on eriolukorras sagenenud (5) Ehitajad kolivad tööjärje maantee teise otsa «Seisan selle eest, mis on õige. Õige on rääkida» Majandus Õllepruulid: inimestel pole praegu põhjust juua (5) Majanduse lühiuudised Hädas Bolt kaupleb riigilt 50 miljonit laenu (6) Äripäeva paberleht enam iga päev ei ilmu (1) Rahandusministrid rääkisid öö otsa tühja (4) Välismaa Euroopa otsib ettevaatlikult tagasiteed normaalsusesse (7) Välismaa lühiuudised Suur Teadus rabab vaktsiini arendada (2) Arvamus Juhtkiri: kriisist väljumise väljavaateid (1) Marti Aavik: üle piiri raha tooma (18) Ardo Hansson: kaks maailma (114) Susanna Veevo: Aafrika – kolooniad või koostöö? Christine Lagarde: Euroopa Keskpank ulatab abikäe ettevõtetele ja majapidamistele (9) Vaja on koroonaõigust (3) Kultuur «Ulme esitab küsimusi, avab radu, teeb mõtteeksperimente» Kogukondlikke traditsioone trotsides Värskeim Eesti tõsielufilm esilinastub ETVs (1) Sport Võrkpallikoondise siht: targalt ja kavalalt suure eesmärgini Seefeldi dopinguskandaalis uued detailid VIDEO ⟩ Täna 16 aastat tagasi: hull vise, mis murdis Žalgirise ja muutis Euroliiga ajalugu Teadus Suur Teadus rabab vaktsiini arendada (2) Maa Elu Põllumehed vajaksid mitu korda rohkem asendustalunikke (1) Põlevkivituhale lisanduv puidutuhk muudab lubiväetise väärtuslikumaks Potipõllumees ostis kriisi saabudes tualettpaberi asemel seemneid Farmihoone vajab ilmastikule vastavat õhuvahetust Põllumajandust pole sugugi lihtne juhtida Ise terrassi ehitades mõtle kõik kümme korda läbi Enne õunapuu lõikamist tasub pisut õppida (2) Ilmajutt: aprilliäikese ja suve müstiline seos Mida teha pühadeks keedetud munadega? (1) Taimemüük kolib e-kanalitesse Ladu on lihavõtteks vutimune täis Tartu Tabivere sotsiaalkeskuses on tuvastatud seitse koroonajuhtu. Teised Tartumaa hooldekodud püsivad nulli peal Signe Kivi: kuidas sul Tartus läheb? Jaak Uibu: kuhu kadusid sanitaararstid ja Eesti sanitaarteenistus? (8) Parkimismaja krundi oksjon lõppes rabava hinnaga, aga mis edasi? (2) Tartu lühiuudised Karikas sai täis ja Tartu kiirabi juht lahkus Põltsamaa kosmopark lendas vastu taevast (1) Kuidas raadiolained leidsid sada aastat tagasi tee tartlaste ellu (3) Artur Kuusi karikatuur: kriisiaja popiviskamine Meelelahutus Koomiks Sudoku

Põllumajandust pole sugugi lihtne juhtida

5 min lugemist
Põllumajandusettevõtte juht peab oskama põllumajandustootmist korraldada, protsesse juhtida, riske hinnata ja omama väga head finantskirjaoskust. FOTO: Mailiis Ollino/Pärnu Postimees

Ehkki mõned juhid on seda meelt, et pole erilist vahet, millist firmat juhtida, ütlevad asjatundjad, et põllumajandusettevõtet juhtida on paljude muutujate ja looduslike tingimuste tõttu siiski palju keerulisem kui näiteks näiteks ­sokivabriku ohjamine. Praeguses olukorras on õige juhtimine eriti oluline.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Estonian Business Schooli ettevõtlusprofessor Tiit Elenurm ütles, et juhtimiskonsultandi ja ingelinvestorina on ta viimastel aastatel rohkem kokku puutunud tehnoloogiavaldkonna iduettevõtete kui traditsiooniliste põllumajandusettevõtetega, kuid on siiski jälginud ka maaelu vallas toimuvat. Ta tõdes, et põllumajanduseski on viimastel aastakümnetel üha tähtsamaks muutunud tehnoloogiline tase ja rahvusvaheliste suundade järgimine, mis kõik mõjutab põllumajandustoodangu ja -sisendite hindu.

„Euroopa Liidus on põllumajandus rohkem reguleeritud kui paljud teised ärivaldkonnad ja vabast turumajandusest on asi kaugel. Siit ka Eesti põllumajandustootjate ebaõiglase kohtlemise probleem väiksemate otsetoetuste näol, mille lahendamiseks tuleks igal tasandil lobitööd teha,” märkis Elenurm.

Parimad panustavad turundusse

Elenurm mainis positiivsena asjaolu, et parimad põllumajandusettevõtjad on suutnud oma talu laudas või põllul toimuva tegevuse vahetule juhtimisele lisaks toodangut edukalt väärindada ja selleks ka turundusse panustada. Seetõttu on siingi üliolulised partnerlus, koostöövõrgustikud ja turunduse juhtimine. „Tourestil käies olin hämmastunud, kui palju huvitavaid mahetooteid meil Eestis on, kuid samas tegi meele kurvaks, et tarbija ei ole neist piisavalt teadlik,” ütles ta.

08.04.2020 11.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto