Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
09.04.2020
Eesti Kuressaare haigla õppetunnid (16) Eesti lühiuudised Töötus on suurim vaesusrisk (4) Lähisuhtevägivald on eriolukorras sagenenud (5) Ehitajad kolivad tööjärje maantee teise otsa «Seisan selle eest, mis on õige. Õige on rääkida» Majandus Õllepruulid: inimestel pole praegu põhjust juua (5) Majanduse lühiuudised Hädas Bolt kaupleb riigilt 50 miljonit laenu (6) Äripäeva paberleht enam iga päev ei ilmu (1) Rahandusministrid rääkisid öö otsa tühja (4) Välismaa Euroopa otsib ettevaatlikult tagasiteed normaalsusesse (7) Välismaa lühiuudised Suur Teadus rabab vaktsiini arendada (2) Arvamus Juhtkiri: kriisist väljumise väljavaateid (1) Marti Aavik: üle piiri raha tooma (18) Ardo Hansson: kaks maailma (114) Susanna Veevo: Aafrika – kolooniad või koostöö? Christine Lagarde: Euroopa Keskpank ulatab abikäe ettevõtetele ja majapidamistele (9) Vaja on koroonaõigust (3) Kultuur «Ulme esitab küsimusi, avab radu, teeb mõtteeksperimente» Kogukondlikke traditsioone trotsides Värskeim Eesti tõsielufilm esilinastub ETVs (1) Sport Võrkpallikoondise siht: targalt ja kavalalt suure eesmärgini Seefeldi dopinguskandaalis uued detailid VIDEO ⟩ Täna 16 aastat tagasi: hull vise, mis murdis Žalgirise ja muutis Euroliiga ajalugu Teadus Suur Teadus rabab vaktsiini arendada (2) Maa Elu Põllumehed vajaksid mitu korda rohkem asendustalunikke (1) Põlevkivituhale lisanduv puidutuhk muudab lubiväetise väärtuslikumaks Potipõllumees ostis kriisi saabudes tualettpaberi asemel seemneid Farmihoone vajab ilmastikule vastavat õhuvahetust Põllumajandust pole sugugi lihtne juhtida Ise terrassi ehitades mõtle kõik kümme korda läbi Enne õunapuu lõikamist tasub pisut õppida (2) Ilmajutt: aprilliäikese ja suve müstiline seos Mida teha pühadeks keedetud munadega? (1) Taimemüük kolib e-kanalitesse Ladu on lihavõtteks vutimune täis Tartu Tabivere sotsiaalkeskuses on tuvastatud seitse koroonajuhtu. Teised Tartumaa hooldekodud püsivad nulli peal Signe Kivi: kuidas sul Tartus läheb? Jaak Uibu: kuhu kadusid sanitaararstid ja Eesti sanitaarteenistus? (8) Parkimismaja krundi oksjon lõppes rabava hinnaga, aga mis edasi? (2) Tartu lühiuudised Karikas sai täis ja Tartu kiirabi juht lahkus Põltsamaa kosmopark lendas vastu taevast (1) Kuidas raadiolained leidsid sada aastat tagasi tee tartlaste ellu (3) Artur Kuusi karikatuur: kriisiaja popiviskamine Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ladu on lihavõtteks vutimune täis

3 min lugemist
Vutimunad. FOTO: Tiit Efert

Kui muidu on vutimunade müük enne lihavõttepühi kolmekordistunud, siis tänavu on Järveotsa vutifarmi laod kaupa täis, aga nõudlust pole.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

„Müüki ei ole. Varu on olemas, aga poodides ei ole kliente ja koju ka ei tellita. Ju inimesed mõtlevad muule kui vutimunale,” lausus Järveotsa vutifarmi juhataja Lembit Liivamägi. Tavaliselt on enne munapühi vutimunade müük kolm korda kasvanud ja alati on kaubast puudu jäänud. „Praegu on ka restoranid kinni ja toodame liha lattu. Lootuses, et kunagi läheb kõik uuesti lahti. Olukord on keeruline.”

Järveotsa farmis on ligi 40 000 vutti, neist pooled lihavutid. Munapühaks varuti korralik kogus.

„120 000 muna on kohe ära anda. Kui valmistud, siis saad vastu näppe, kui hoiad tagasi, tekib jälle puudus. Nokk kinni, saba lahti,” nentis Liivamägi. Tema sõnul peab elu taastuma, siis vaatab, kuidas edasi.

Samas peletavad kasulikud vitamiinid ja vutimunades sisalduv antiobiootiline aine lüso­süüm viiruseid eemale. Kuid vutimuna on väike ja selle parajaks keetmine täppisteadus. „Külmkapist võttes 2,5–3 minutit, siis on paras ja parimad maitseomadused ka,” õpetas Liivamägi.

08.04.2020 11.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto