K, 5.10.2022

Hädas Bolt kaupleb riigilt 50 miljonit laenu

Lennart Ruuda
, reporter
Hädas Bolt kaupleb riigilt 50 miljonit laenu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Kuigi Bolt alustas kriisi puhkedes nädalaga uut kulleriteenust, sai põhiäri – taksoplatvorm – ikkagi suure löögi.
Kuigi Bolt alustas kriisi puhkedes nädalaga uut kulleriteenust, sai põhiäri – taksoplatvorm – ikkagi suure löögi. Foto: Erik Prozes

Transpordifirma Bolt, mille käive on üle 85 protsendi kukkunud, tahab riigilt kas otsest või kaudset abi 50 miljoni euro laenamiseks, et suveni hing sees hoida.

Bolti asutajad Martin ja Markus Villig kirjutavad murekirjas valitsusele, et praegu pakutavad toetusmehhanismid, eelkõige KredExi erakorralised laenud ja laenukäendused, neid ei aita. Nimelt on Kred­Exi laenu piirmäär viis miljonit eurot, millest jääb Bolti-sugusele ükssarvikule (ettevõtte väärtus vähemalt miljard eurot – toim) väheks.

Vennad Villigud tunnistavad, et nende minimaalne rahavajadus aprillist alates järgmisteks kuudeks on vähemalt 15 miljonit kuus, kokku 50 miljonit eurot. «See summa on vajalik püsikulude katmiseks ja turu muutustest tulenevateks kiireteks investeeringuteks, et tagada ettevõtte jätkusuutlikkus ja võimekus kriisist välja tulla ilma saatuslike mõjudeta,» ütlevad asutajad. Sellised kulud on peamiselt palgad ning pikaajalised siduvad kohustused. Olgu öeldud, et Bolt on juba kõigi 1500 töötaja palka kärpinud.

Märksõnad
Tagasi üles