E, 11.12.2023

Kogukondlikke traditsioone trotsides

Tuuli Põhjakas
, vabakutseline ajakirjanik
Copy
Amit Rahav ja Shira Haas sarjas «Unorthodox».  FOTO: Kaader Sarjast
Amit Rahav ja Shira Haas sarjas «Unorthodox». FOTO: Kaader Sarjast Foto: Kaader sarjast

Deborah Feldmani 2012. aastal avaldatud autobiograafia «Unorthodox: The Scandalous Rejection of My Hasidic Roots» põhjal loodud Netflixi sari «Unor­thodox» on aeglase kulgemisega, kuid köitev ja jõuline.

See on tõestisündinud lugu noorest naisest, kes tunneb, et ei sobitu oma kogukonda. Esty (Shira Haas) on tavapäratu lapsepõlvega noor naine, kes elab Williamsburgis holokausti üle elanute asutatud kommuunis. Ta saab viimaks võimaluse õnnele, kui ta sobitatakse abiellu jõuka juveliiri häbeliku poja Yankyga (Amit Rahav). Loodetud õnne aga ei tule, kui Esty ei suuda aasta jooksul Yankyle last sünnitada ning Yanky lahutust nõuab.

Lahutusega kaasnevast häbist hoidumiseks otsustab Esty põgeneda Saksamaale Berliini, kust loodab leida oma ema, kes Esty aastate eest hülgas ja vanavanematele kasvatada jättis. Seljas vaid üks komplekt riideid ja kaasas sukkpükste vahele peidetud ümbrik rahaga, pass ja dokumendid, mis tõestaksid tema õigust Saksamaa kodakondsusele, on Esty esimest korda omapäi maailmas, mis on talle täiesti võõras.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles