Sisukord
Eesti
Postimees
09.04.2020
Eesti Kuressaare haigla õppetunnid (16) Eesti lühiuudised Töötus on suurim vaesusrisk (4) Lähisuhtevägivald on eriolukorras sagenenud (5) Ehitajad kolivad tööjärje maantee teise otsa «Seisan selle eest, mis on õige. Õige on rääkida» Majandus Õllepruulid: inimestel pole praegu põhjust juua (5) Majanduse lühiuudised Hädas Bolt kaupleb riigilt 50 miljonit laenu (6) Äripäeva paberleht enam iga päev ei ilmu (1) Rahandusministrid rääkisid öö otsa tühja (4) Välismaa Euroopa otsib ettevaatlikult tagasiteed normaalsusesse (7) Välismaa lühiuudised Suur Teadus rabab vaktsiini arendada (2) Arvamus Juhtkiri: kriisist väljumise väljavaateid (1) Marti Aavik: üle piiri raha tooma (18) Ardo Hansson: kaks maailma (114) Susanna Veevo: Aafrika – kolooniad või koostöö? Christine Lagarde: Euroopa Keskpank ulatab abikäe ettevõtetele ja majapidamistele (9) Vaja on koroonaõigust (3) Kultuur «Ulme esitab küsimusi, avab radu, teeb mõtteeksperimente» Kogukondlikke traditsioone trotsides Värskeim Eesti tõsielufilm esilinastub ETVs (1) Sport Võrkpallikoondise siht: targalt ja kavalalt suure eesmärgini Seefeldi dopinguskandaalis uued detailid VIDEO ⟩ Täna 16 aastat tagasi: hull vise, mis murdis Žalgirise ja muutis Euroliiga ajalugu Teadus Suur Teadus rabab vaktsiini arendada (2) Maa Elu Põllumehed vajaksid mitu korda rohkem asendustalunikke (1) Põlevkivituhale lisanduv puidutuhk muudab lubiväetise väärtuslikumaks Potipõllumees ostis kriisi saabudes tualettpaberi asemel seemneid Farmihoone vajab ilmastikule vastavat õhuvahetust Põllumajandust pole sugugi lihtne juhtida Ise terrassi ehitades mõtle kõik kümme korda läbi Enne õunapuu lõikamist tasub pisut õppida (2) Ilmajutt: aprilliäikese ja suve müstiline seos Mida teha pühadeks keedetud munadega? (1) Taimemüük kolib e-kanalitesse Ladu on lihavõtteks vutimune täis Tartu Tabivere sotsiaalkeskuses on tuvastatud seitse koroonajuhtu. Teised Tartumaa hooldekodud püsivad nulli peal Signe Kivi: kuidas sul Tartus läheb? Jaak Uibu: kuhu kadusid sanitaararstid ja Eesti sanitaarteenistus? (8) Parkimismaja krundi oksjon lõppes rabava hinnaga, aga mis edasi? (2) Tartu lühiuudised Karikas sai täis ja Tartu kiirabi juht lahkus Põltsamaa kosmopark lendas vastu taevast (1) Kuidas raadiolained leidsid sada aastat tagasi tee tartlaste ellu (3) Artur Kuusi karikatuur: kriisiaja popiviskamine Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Seisan selle eest, mis on õige. Õige on rääkida»

3 min lugemist
Asjatundjate sõnutsi on ohvri vaikima sundimine vägivallavorm. Haini Tammeoks (fotodel protestiks suukorviga) on kogenud, kuidas vägivallatseja süsteemi oskuslikult ära kasutab. FOTO: Pärnu Naiste Tugikeskus

Kui kohus otsustanuks teisipäeval teisiti, oleks möödunud kevadel presidendilt ja justiitsministrilt vägivallaennetusse panustamise eest auhinna saanud Haini Tammeoks pidanud tunnistama, et on endise abikaasa vägivaldsuse kohta valetanud. Ta oleks pidanud endiselt abikaasalt iga tema kohta meedias ilmunud loo pärast eraldi avalikult vabandust paluma.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tammeoksa eksabikaasa nõudis kohtus aastate jooksul Pärnu Postimehes ilmunud ja kolmes telekanalis eetrisse jõudnud kokku kaheksa loo eemaldamist. Samuti nõudis mees, et iga loo teda puudutanud väited kummutataks ükshaaval ja just 2018. aasta suvel kohtusse antud hagis nimetatud lausetega. Näiteks: «Kinnitan, et Jari Ilonen ei ole olnud vaimselt ega füüsiliselt vägivaldne minu ega meie laste suhtes. /.../ Palun vabandust nende valede väidete esitamise eest!»

Kinniste uste taga toimunud istungite ja tunnistajate kuulamise järel otsustas kohus jätta Iloneni hagi rahuldamata. Seega võib Tammeoks kui Eesti üks esimesi naisi, kes on julgenud lähisuhtevägivallast avalikult kõnelda, oma elust edaspidigi rääkida.

Kohtu hinnangul on Tammeoksa ütlused usaldusväärsed ja usutavad, kuna on kooskõlas kohtuasjas kogutud tõendite ja tunnistajate ütlustega.

08.04.2020 11.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto