Sisukord
Välismaa
Tänane leht
11.04.2020
Eesti Repsi plaan: abituriendid teevad kaks eksamit (1) Meedia palub valitsuselt ellujäämiseks tuge (36) Eesti lühiuudised Eriolukorra juhi korraldus Ohtlik käitumine. Juhised pole kõigile (8) «Emal jäi maa peal veel palju asju pooleli...» (6) Omanik eitab hoonete ohtlikkust (7) Majandus Koroonaviirus võttis investoritelt dividendid Investorid usuvad, et börsidel on halvim juba möödas Välismaa Boris Johnson pääses pühade eel intensiivist Välismaa lühiuudised Terras liitus mureavaldusega Ungari pärast (35) Üks Venemaa suurimaid viirusekoldeid asub soome-ugri provintsis Kristuse ülestõusmist kuulutatakse kiriku asemel Youtube’is Tallinna kloostreid kimbutavad sisse tikkuvad usklikud Isa Alfonso: praegust aega ei tohi hiljem unustada Arvamus Prohvet kahvli otsas (5) Sanders eesmärgist ei loobu (4) Ükssarviku unistus (2) Viirusega sõdiv peaminister Juhtkiri: munade koksimine e-kiigeplatsil Hendrik Alla: ära toida terminaatorit (1) Sport Kehaline kasvatus koroonakriisis – kaos või võimalus? (1) Spordi lühiuudised Karl Juhkami kolumn: koroonadebatt optimisti ja pessimisti vahel «Elfyn Evans - kõige tundmatum WRC-sarja täht» Iseseisvat teekonda alustanud Sildaru tunneb vastutust, ent naudib ka vabadust Merendus Taaskohtumine lõksu jäänud paatidega viibib Merenduse lühiuudised (1) AK Urmas Varblane ja Mathias Juust: maailmamajandus pärast koroonat (3) Tõnu Lehtsaar: lunastuse mõttest (10) Kristina Kallas ja Lauri Hussar: kuidas õppida uutmoodi õppima? (5) Mari-Liis Madisson ja Andreas Ventsel: kas ja kuidas rääkida infosõjast? (5) Nädala plaat: mida arvata Chalice’i «K r i b u k r a b u st»? Aja auk. Bitches Brew 50 ehk ahistus kultuuris Juurikas 20 aastat hiljem: päevauudised 11. aprillil 2040. Erkki Bahovski: ilustamata Vabadussõda (1) Mart Laar: väärikas ajalugu Krista Kumberg: omadega rabas. Rabast välja Värske teos krimikirjanduse kuldajastust Vikerkaar loeb. Hea näide «keskmiselaubalisest» kvaliteetkirjandusest Digikultuur. Kultuur digitaalses vahenduses (1) Priit Alamäe, Robert Kitt ja Marek Helm: viirusetesti läbinud digiriik Tõnu Viik: koroonakriis levitab virtuaalsust EKI keelekool: Kevade, kevade, armas oled minule! (2) Arter Kaheksa päeva koroonakriisi epitsentris: «Hallo, doktor Laane, kuidas läheb?» Eesti talent hoiatas pandeemia eest kaks aastast tagasi (12) Villu Päärt: ärajäämanähud (1) Lihavõtteks Jaanirannalt: küpseta MerMeri hõrku kohupiimakooki (1) Houston, we have a problem! Apollo 13 startis täna, 50 aastat tagasi (16) Maailmal on vaja üht väikeautot. Sõiduproov Hyundai i10-ga Kuidas maskist sai moeasi? (4) Kriisiaja mees Tiit Vähi: loomulikult tekib hirm tuleviku ees, kuid oleksin optimist (10) Fotolugu: kollektiivne suluseis (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Isa Alfonso: praegust aega ei tohi hiljem unustada

4 min lugemist
  • Itaallasest preester usub, et eestlaste eluviis kaitseb tedagi.
  • Isa Alfonso sõnul läksid inimesed pisut uhkeks, arvates, et loodus on alistatud.
  • Koroonakriisi kogemus on midagi, mida ei tohiks normaalsusse naastes unustada.
  • Internetimissad on osutunud üllatuslikult populaarseteks.
Isa Alfonso Di Giovanni Tallinnas Peeter-Pauli katedraali ees. FOTO: Sander Ilvest FOTO: Sander Ilvest

Pärast koroonakriisi maailm kindlasti muutub ja inimesed ei tohi seda kogemust ära unustada, ütleb Tallinna Peeter-Pauli katoliku koguduse preester Alfonso Di Giovanni.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Itaallasest isa Alfonso tunnistab ka, et peab praegu Eestis elamist privileegiks, sest usub, et eestlaste eluviis kaitseb tedagi.

Kas te mäletate oma elust kunagi nii rasket püha nädalat kui praegune?

Nii keerulist aega nagu praegu? Ei. Ka mulle on suureks üllatuseks aeg, kus on raske mõista, mis ja kuidas juhtub, mis asi see on.

Näen preestrina siin Tallinnas, et kirik on tühi. See on meie jaoks väga kurb. Aga samamoodi nagu on kurb, on ka lootus. Miks? Sest kirik on küll tühi ja me peame pühitsema missat Youtube’i kaudu, aga see aeg kutsub kirikut alustama uut missiooni. Kiriku missioon on alati jõuda inimeste juurde.

Preestrina olen näinud aegu, kui kirikusse tuleb palju inimesi. Me unustasime, et meie missioon ei ole ainult nende jaoks, kes tulevad. On palju neid, kes ei tule ega ole kohtunud Kristusega. Nüüd saabuvad paasapühad, paljud ei saa aru, mis on Kristuse ülestõusmine. Võib-olla on aeg, et kõigil oleks võimalus kohtuda Kristusega. See on kiriku töö.

Me ei pea vaatama ainult probleeme. Meil on vaja midagi, mis aitab edasi minna.

09.04.2020 13.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto