Sisukord
Välismaa
Postimees
11.04.2020
Eesti Repsi plaan: abituriendid teevad kaks eksamit (1) Meedia palub valitsuselt ellujäämiseks tuge (36) Eesti lühiuudised Eriolukorra juhi korraldus Ohtlik käitumine. Juhised pole kõigile (8) «Emal jäi maa peal veel palju asju pooleli...» (6) Omanik eitab hoonete ohtlikkust (7) Majandus Koroonaviirus võttis investoritelt dividendid Investorid usuvad, et börsidel on halvim juba möödas Välismaa Boris Johnson pääses pühade eel intensiivist Välismaa lühiuudised Terras liitus mureavaldusega Ungari pärast (35) Üks Venemaa suurimaid viirusekoldeid asub soome-ugri provintsis Kristuse ülestõusmist kuulutatakse kiriku asemel Youtube’is Tallinna kloostreid kimbutavad sisse tikkuvad usklikud Isa Alfonso: praegust aega ei tohi hiljem unustada Arvamus Prohvet kahvli otsas (5) Sanders eesmärgist ei loobu (4) Ükssarviku unistus (2) Viirusega sõdiv peaminister Juhtkiri: munade koksimine e-kiigeplatsil Hendrik Alla: ära toida terminaatorit (1) Sport Kehaline kasvatus koroonakriisis – kaos või võimalus? (1) Spordi lühiuudised Karl Juhkami kolumn: koroonadebatt optimisti ja pessimisti vahel «Elfyn Evans - kõige tundmatum WRC-sarja täht» Iseseisvat teekonda alustanud Sildaru tunneb vastutust, ent naudib ka vabadust Merendus Taaskohtumine lõksu jäänud paatidega viibib Merenduse lühiuudised (1) AK Urmas Varblane ja Mathias Juust: maailmamajandus pärast koroonat (3) Tõnu Lehtsaar: lunastuse mõttest (10) Kristina Kallas ja Lauri Hussar: kuidas õppida uutmoodi õppima? (5) Mari-Liis Madisson ja Andreas Ventsel: kas ja kuidas rääkida infosõjast? (5) Nädala plaat: mida arvata Chalice’i «K r i b u k r a b u st»? Aja auk. Bitches Brew 50 ehk ahistus kultuuris Juurikas 20 aastat hiljem: päevauudised 11. aprillil 2040. Erkki Bahovski: ilustamata Vabadussõda (1) Mart Laar: väärikas ajalugu Krista Kumberg: omadega rabas. Rabast välja Värske teos krimikirjanduse kuldajastust Vikerkaar loeb. Hea näide «keskmiselaubalisest» kvaliteetkirjandusest Digikultuur. Kultuur digitaalses vahenduses (1) Priit Alamäe, Robert Kitt ja Marek Helm: viirusetesti läbinud digiriik Tõnu Viik: koroonakriis levitab virtuaalsust EKI keelekool: Kevade, kevade, armas oled minule! (2) Arter Kaheksa päeva koroonakriisi epitsentris: «Hallo, doktor Laane, kuidas läheb?» Eesti talent hoiatas pandeemia eest kaks aastast tagasi (12) Villu Päärt: ärajäämanähud (1) Lihavõtteks Jaanirannalt: küpseta MerMeri hõrku kohupiimakooki (1) Houston, we have a problem! Apollo 13 startis täna, 50 aastat tagasi (16) Maailmal on vaja üht väikeautot. Sõiduproov Hyundai i10-ga Kuidas maskist sai moeasi? (4) Kriisiaja mees Tiit Vähi: loomulikult tekib hirm tuleviku ees, kuid oleksin optimist (10) Fotolugu: kollektiivne suluseis (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kristuse ülestõusmist kuulutatakse kiriku asemel Youtube’is

4 min lugemist
  • Paavst loobus pühal neljapäeval jalgade pesemise tseremooniast.
  • Tänaõhtusel veebiülekandel avaneb haruldane võimalus vaadata Torino surilina.
  • Keenias on vahistatud keeldusid eiranud preestreid ja nunnasid.
  • Tuleval nädalal lihavõtteid tähistav Kreeka võttis juba praegu rangema joone.
Panama õhuvägi viis Santa Maria de la Antigua kuju kopterile ja lennutas teda koos peapiiskop Jose Domingo Ulloaga riigi kohal, et paluda kaitset viiruse eest. FOTO: Luis Acosta/AFP/Scanpix FOTO: LUIS ACOSTA/AFP/Scanpix

Suure nädala neljapäeval ehk viimse õhtusöömaaja missal pesevad katoliku preestrid tavaliselt apostleid sümboliseeriva 12 koguduseliikme jalgu, meenutamaks, kuidas Kristus oma jüngrite jalgu pesi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Paavst Franciscus on oma ametiajal seda rituaali avardanud. Ta on käinud pesemas vangide ja pagulaste jalgu. Valikus on olnud nii kristlasi kui ka moslemeid, nii mehi kui ka naisi. Seekordsel viimse õhtusöömaaja missal Püha Peetruse basiilikas aga jalgu ei pestud. Üleüldse oli seal kokku vaid tosinkond inimest.

Oma püha neljapäeva jutluses meenutas Franciscus Covid-19sse surnud preestreid ja misjonäridena kaugetes kohtades elust lahkunuid. Ta rääkis piiskopist, kes misjonipunktides käis kõigepealt alati surnuaias ja kohalikesse tõbedesse surnud noorte misjonipreestrite haudadel. «Nad ei olnud valmis, neil ei olnud antikehi,» sõnas ta.

Päev varem nõudis koroonaviirus esimese preestri elu Roomas. 8. aprillil Rooma biomeditsiinilise haigla intensiivraviosakonnas surnud 78-aastane isa Miguel Ángel Tábet oli paavstliku Püha Risti Ülikooli emeriitprofessor. Haiglas on veel kaks temaga samas Opus Dei majas elanud preestrit.

Eilseks oli Covid-19 nakkuse tagajärjel surnud 96 Itaalia preestrit, neist valdav osa riigi viirusest rängemalt laastatud põhjaosas. Vatikanis on koroonaviirus diagnoositud kaheksal inimesel, neist kaks on haiglas. 83-aastasele paavstile on tehtud kaks Covid-19 testi, mõlemad olid negatiivsed.

09.04.2020 13.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto