L, 9.12.2023

Ohtlik käitumine. Juhised pole kõigile (8)

Jekaterina Minkova
Copy
Kuigi ajalehte Sillamäeski Vestnik jätkub alati kõigile, piirasid Sillamäe elanikud lehetooja ümber. Järgmine kord tuuakse leht jagamispunkti politsei silme all.
Kuigi ajalehte Sillamäeski Vestnik jätkub alati kõigile, piirasid Sillamäe elanikud lehetooja ümber. Järgmine kord tuuakse leht jagamispunkti politsei silme all. Foto: Facebook

Vaatamata sellele, et koroonaviiruse võib saada ka pindadelt, mida on katsunud haigestunud inimene, ei pea kõik postiljonid ja kullerid juhistest kinni ega kasuta ka desovahendeid. Ka nende tööandjad ei saa alati probleemist aru. Rääkimata inimestest, kes ei adu oma mõtlematu käitumise tagajärgi.

Paar nädalat tagasi jäi ühe Narva kortermaja elanik vaatama, kuidas postiljonid – kaks teismelist ja üks eakas naine – Narva linnalehte postkastidesse panevad. Naine avas kortermaja ukse ja hakkas ajalehte postkastidesse panema. Postiljon ei desinfitseerinud käsi ega kandnud ühekordseid kindaid. Kui majaelanik temalt selle kohta küsis, vastas postiljon, et keegi pole neile selliseid juhiseid andnud. Eakas naine tegi seda tööd esimest korda, tüdrukud olid talle abiks. Majaelanik pakkus seepeale neile oma desinfitseerimisvahendit. Üllatunud proua võttis kingituse vastu. Lisaks desinfitseeris mees koridoris ukselingid ja muud pinnad, mida postiljonil tuli katsuda. Sama tegi ta ka kõrvalmajades.

Juhtum jõudis kohalikku uudisteportaali seti.ee ning Narva Linnalehe juhatuse liige Andrus Tamm võttis kojukande eest vastutava ettevõttega Aviks Trade OÜ teema üles. Selgus, et see küsimus on varemgi jutuks olnud. «Ettevõtte juhatus kinnitas, et on eraldanud ajalehe kojukandjatele kaitsekindad ja desinfitseerimisvahendid,» sõnas Tamm.

Kommentaarid (8)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles