Sisukord
Eesti
Postimees
13.04.2020
Eesti Eesti lühiuudised Puudega on eriolukord topelt keeruline (5) Elu eest üle tee Koroonapere langes kuulujuttude ohvriks Kirurgilise maskiga kaitsed teisi, respiraatormaskiga ennast (34) Riik topeldab kohalike omavalitsuste teederaha Majandus Majanduse lühiuudised Tippjuht Emöke Sogenbits: milleks koolitame diplomeeritud õnnetusi? (9) OPECi lepe logiseb juba enne jõustumist Kas odavlennunduse kuldaeg saab läbi? (3) Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Itaalia rikkaim piirkond kukkus võitluses viirusega läbi Välismaa lühiuudised Pandeemiast sai Eesti seljakotirändurite elukool (3) Pandeemiast loodetakse jagu saada digiandmete abil (3) Venemaa annab Kaliningradi üksuste moderniseerimisele hoogu juurde (4) Arvamus Juhtkiri: elamata jäänud aeg (8) Jaano Martin Ots: mereõhk teeb vabaks Tõnis Oja: nüüd on tõesti teisiti (20) Urve Eslas: mõtleja vastutus (1) Karmen Palts: kas muretsemine aitab? Tarmo Pikner: kriisiaugu sügavus (3) Kultuur Sari teatavate piiride poorsusest Kultuuri lühid Koroonalaulud ⟩ Muusikud panevad karantiinis ka vetsupaberi laulusõnadesse (1) Sport Milline meeskond annab Eesti vägilasele veel ühe võimaluse? NBA treenerid: sportlased peavad enne võistlemist vormi taastama Vene naasis Itaaliast kodumaale Tartu Tartu arst Saaremaa välihaiglas: kõige raskem oli emale selgeks teha, miks ma minema pean (1) Kätlin Konstabel: me peame rääkima süütundest (5) Eriolukord takistab planeeringute arutelu Tartu lühiuudised (1) Ühendlabori direktor Anu Tamm selgitab, miks Eestis koroona kiirtesti teha ei saa Video ja galerii: Võrtsjärvele jõudnud peolaev ootab eriolukorra lõppu Euroopas ja Aafrikas talvitunud rändlinnud jõudsid koju Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koroonapere langes kuulujuttude ohvriks

3 min lugemist
Koroonaviirusega nakatunud Kadi Kase sõnul on tema perekond karantiinis järginud kõiki reegleid. Kodust ei lahkuta ning sõbrad jätavad toidukotid majarahvale kuuri alla. FOTO: Eget Velleste/Sakala

Möödunud kolmapäeva õhtul helistas Abjas elava Kadi Kase eakas ämm miniale ja uuris, kas vastab tõele, et tema koroonahaige poeg oli läinud poodi ning politseinik oli tal seal käed raudu pannud ja ta minema viinud. Tegelikult polnud mees päevi jalga koduhoovist välja tõstnud ning ta tuli mõni tund hiljem haiguse edenemise tõttu Pärnu haiglasse viia.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

See on üks näide kuulujuttudest, mis koroonaviirusesse jäänud põlist Abja peret väikses kogukonnas saadavad. Ehkki pere on eriolukorra korraldusi järginud, liiguvad küla peal hoopis teised jutud. Pereema sõnul on nad kogukonnas pettunud.

«Keegi ei ole selle viiruse eest kaitstud ning meie ei ole süüdi, et haigeks jäime,» sõnas pereema Kadi Kask.

Ühe katuse all elavad isa Koit, ema Kadi, nende kaks tütart ning ühe tütre kaks poega. Viirusesse on neist jäänud kolm: pereisa, pereema ja ülikoolist koduõppel olev tütar. Ühtlasi on sama haiguse saanud pere Viljandis elav tütar.

11.04.2020 14.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto