T, 21.03.2023

Puudega on eriolukord topelt keeruline

Raul Ranne
Puudega on eriolukord topelt keeruline
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Pime inimene on praegu maailmast väga ära lõigatud, teab pimedate liidu juhatuse esimees Jakob Rosin. Katsuda ja nuusutada ei tohi, poeäpp pimedale ei tööta ja tänaval juhatust paluda ei saa.
Pime inimene on praegu maailmast väga ära lõigatud, teab pimedate liidu juhatuse esimees Jakob Rosin. Katsuda ja nuusutada ei tohi, poeäpp pimedale ei tööta ja tänaval juhatust paluda ei saa. Foto: Mihkel Maripuu

Kui meie peame eriolukorras harjumuspärast tegevust piirama või radikaalselt muutma, siis puudega inimestel ja nende lähedastel on topelt keeruline.

«Senise põhjal võiks öelda, et kõige suuremas hädas on praegu need pered, kus on puudega laps,» märkis puuetega inimeste koja tegevjuht Anneli Habicht.

Nagu kõik tavakoolid, on ka enamik erikoole kaugõppel. Paljud ei saa praegu ka teisi tugiteenuseid, näiteks lapsehoiu- või ka rehabilitatsiooniteenust. Kõik see koormus on nüüd korraga perede õlul. «Peavad ise järsult kasvanud hoolduskoormusega hakkama saama ja kõiki rolle täitma ja hakkama saama,» rääkis Habicht.

Märksõnad
Tagasi üles