Sisukord
Eesti
Postimees
13.04.2020
Eesti Eesti lühiuudised Puudega on eriolukord topelt keeruline (5) Elu eest üle tee Koroonapere langes kuulujuttude ohvriks Kirurgilise maskiga kaitsed teisi, respiraatormaskiga ennast (34) Riik topeldab kohalike omavalitsuste teederaha Majandus Majanduse lühiuudised Tippjuht Emöke Sogenbits: milleks koolitame diplomeeritud õnnetusi? (9) OPECi lepe logiseb juba enne jõustumist Kas odavlennunduse kuldaeg saab läbi? (3) Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Itaalia rikkaim piirkond kukkus võitluses viirusega läbi Välismaa lühiuudised Pandeemiast sai Eesti seljakotirändurite elukool (3) Pandeemiast loodetakse jagu saada digiandmete abil (3) Venemaa annab Kaliningradi üksuste moderniseerimisele hoogu juurde (4) Arvamus Juhtkiri: elamata jäänud aeg (8) Jaano Martin Ots: mereõhk teeb vabaks Tõnis Oja: nüüd on tõesti teisiti (20) Urve Eslas: mõtleja vastutus (1) Karmen Palts: kas muretsemine aitab? Tarmo Pikner: kriisiaugu sügavus (3) Kultuur Sari teatavate piiride poorsusest Kultuuri lühid Koroonalaulud ⟩ Muusikud panevad karantiinis ka vetsupaberi laulusõnadesse (1) Sport Milline meeskond annab Eesti vägilasele veel ühe võimaluse? NBA treenerid: sportlased peavad enne võistlemist vormi taastama Vene naasis Itaaliast kodumaale Tartu Tartu arst Saaremaa välihaiglas: kõige raskem oli emale selgeks teha, miks ma minema pean (1) Kätlin Konstabel: me peame rääkima süütundest (5) Eriolukord takistab planeeringute arutelu Tartu lühiuudised (1) Ühendlabori direktor Anu Tamm selgitab, miks Eestis koroona kiirtesti teha ei saa Video ja galerii: Võrtsjärvele jõudnud peolaev ootab eriolukorra lõppu Euroopas ja Aafrikas talvitunud rändlinnud jõudsid koju Meelelahutus Koomiks Sudoku

Puudega on eriolukord topelt keeruline

4 min lugemist
Pime inimene on praegu maailmast väga ära lõigatud, teab pimedate liidu juhatuse esimees Jakob Rosin. Katsuda ja nuusutada ei tohi, poeäpp pimedale ei tööta ja tänaval juhatust paluda ei saa. FOTO: Mihkel Maripuu

Kui meie peame eriolukorras harjumuspärast tegevust piirama või radikaalselt muutma, siis puudega inimestel ja nende lähedastel on topelt keeruline.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Senise põhjal võiks öelda, et kõige suuremas hädas on praegu need pered, kus on puudega laps,» märkis puuetega inimeste koja tegevjuht Anneli Habicht.

Nagu kõik tavakoolid, on ka enamik erikoole kaugõppel. Paljud ei saa praegu ka teisi tugiteenuseid, näiteks lapsehoiu- või ka rehabilitatsiooniteenust. Kõik see koormus on nüüd korraga perede õlul. «Peavad ise järsult kasvanud hoolduskoormusega hakkama saama ja kõiki rolle täitma ja hakkama saama,» rääkis Habicht.

11.04.2020 14.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto