Venemaa annab Kaliningradi üksuste moderniseerimisele hoogu juurde

Tor-M2 raketisüsteem mullu novembris Kaliningradis Venemaa Balti laevastiku õhutõrjeüksuste õppusel.  FOTO: Vitali Nevar/TASS/Scanpix

Juba tükk aega on armee nüüdisajastamine Kaliningradi oblastis käinud palju aeglasemas taktis kui ülejäänud Venemaa Lääne sõjaväeringkonnas, sest probleeme mujal on lihtsalt peetud pakilisemaks. Nüüd aga paistavad asjad olevat muutunud: viimasel paaril aastal on Kaliningradis asuvate üksuste tulejõud ja võimekus järjekindlalt kasvanud.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sellest annab kinnitust kasvõi hiljuti ajalehes Izvestija ilmunud uudis, et Kaliningradis asuv 244. suurtükiväebrigaad varustati BM-30 Smertši tüüpi mitmelasulise raketi stardiseadme süsteemiga.

Et täielikult hoomata viimaste arengute ulatust, tasub heita pilk neile moderniseerimiskatsetele, mis Kaliningradi oblasti üksustes veel enne 2018. aastat ette võeti.

Pole kahtlustki, et osa seal paikneva armee nüüdisajastamise keskseid eesmärke pandi paika juba eelmise kümnendi hakul ning need sihid ka täideti. Eelkõige puudutab see Balti laevastiku pealveelaevastikku, pind-õhk-tüüpi juhitavaid rakette ning süsteeme, samuti ranniku raketikomplekse.

11.04.2020 14.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto