Sisukord
Arvamus
Postimees
14.04.2020
Eesti Arst: Itaalia ei uskunud olukorra tõsidust ja raskust (2) Krevetilt näpatud helendus aitab koroonat tuvastada Tuline vaidlus Sillamäel: kuidas selgitada lapsele, miks onu keset tänavat püksid alla lasi? Ametid maksavad alarmsõidukite kindlustamise asemel kahjud ise kinni (1) Inimesed murravad nahkhiirte koobastesse (9) Eesti lühiuudised Majandus Tööjõumure ähvardab halvata Eesti suurima tööstuskontserni (27) Majanduse lühiuudised Majandust tabas märtsis järsk krahh Välismaa Kreeka piirile kogunevad taas migrandid (3) Venemaa solgutab spionaažis süüdistatavat ameeriklast (1) Kohalik vaade ⟩ Kuu kestnud piirangud ähvardavad hispaanlased hulluks ajada Tasmaania otsib surnuks kuulutatud vapilooma Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: vajame väljumisplaani (2) Heiki Pant: unustatud Brexit Jaan Männik: eriolukord nõuab koostööd ja vaprust (11) Teet Kuusmik: energiajulgeolek vajab uut sihti (2) Lauri Laats: ootame solidaarsust ka pankadelt Kultuur ARVUSTUS ⟩ Netiraadio: untsu keeratud hea mõte (2) Eesti NSV taastatakse Moskvas (7) Sport Spordi lühiuudised Eestis loodi kaplanaat, mis tahab aidata sportlase hinge Tervis Dr Margus Viigimaa: koroonaviirus kahjustab kõvasti südame tervist (1) Tervise lühid Tartu Buldooser lükkab üle Hiinalinna aiakeste teetrassi sisse, aga ikka on neid, kes seda ei usu (2) Siiri Laidla: kas olemegi räpased? (1) Kati Vald: mida teha, et laste hambad kriisis terveks jääks Püksirihma pingutav erakool võtab koduõppe ajal toiduraha (3) Hooldekodu juht nakatus samuti koroonaviirusega (1) Lõuna eriolukorra juht Margo Klaos: veel ei ole mõistlik piirangutes järele anda Kõnekäändudest paistab eestlaste vaimukust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jaan Männik: eriolukord nõuab koostööd ja vaprust

2 min lugemist
Jaan Männik. FOTO: Tairo Lutter

Eesti majanduse kriisist välja juhtimine vajab tugevat kätt ja pädevat juhtimist, kirjutab Eesti Panga nõukogu endine esimees Jaan Männik.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Palju on räägitud koroonaviiruse leviku tagajärgedest ja neid on minu meelest kolm: meditsiinilised, majanduslikud ja psühholoogilised. Võtan fookusse, milliseid ettevalmistusi peaks Eestis tegema, et majandust ravida. Olukord on äärmiselt tõsine, sest majanduse vereringe hakkab seisma jääma, pulss ja vererõhk on nõrgad ja tekkida võib gangreen.

Majandusvaldkond vajab tugevat juhtimist. Kui julgelt mõelda, siis peame kokku panema tõelise A-rühma. Põhiroll on siin valitsusel ja järgmised paar aastat on majandus- ja rahandusministrid isegi tähtsamad kui peaminister, vaatamata sellele et Eestil on praegu tugev peaminister. Meil on vahel öeldud, et Eestis juhib ministeerium ministrit rohkem kui vastupidi ja ministriks saab inimene, kes on aastaid erakonnas lojaalselt töötanud ning seega ministri koha välja teeninud.

13.04.2020 15.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto