Sisukord
Arvamus
Postimees
14.04.2020
Eesti Arst: Itaalia ei uskunud olukorra tõsidust ja raskust (2) Krevetilt näpatud helendus aitab koroonat tuvastada Tuline vaidlus Sillamäel: kuidas selgitada lapsele, miks onu keset tänavat püksid alla lasi? Ametid maksavad alarmsõidukite kindlustamise asemel kahjud ise kinni (1) Inimesed murravad nahkhiirte koobastesse (9) Eesti lühiuudised Majandus Tööjõumure ähvardab halvata Eesti suurima tööstuskontserni (27) Majanduse lühiuudised Majandust tabas märtsis järsk krahh Välismaa Kreeka piirile kogunevad taas migrandid (3) Venemaa solgutab spionaažis süüdistatavat ameeriklast (1) Kohalik vaade ⟩ Kuu kestnud piirangud ähvardavad hispaanlased hulluks ajada Tasmaania otsib surnuks kuulutatud vapilooma Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: vajame väljumisplaani (2) Heiki Pant: unustatud Brexit Jaan Männik: eriolukord nõuab koostööd ja vaprust (11) Teet Kuusmik: energiajulgeolek vajab uut sihti (2) Lauri Laats: ootame solidaarsust ka pankadelt Kultuur ARVUSTUS ⟩ Netiraadio: untsu keeratud hea mõte (2) Eesti NSV taastatakse Moskvas (7) Sport Spordi lühiuudised Eestis loodi kaplanaat, mis tahab aidata sportlase hinge Tervis Dr Margus Viigimaa: koroonaviirus kahjustab kõvasti südame tervist (1) Tervise lühid Tartu Buldooser lükkab üle Hiinalinna aiakeste teetrassi sisse, aga ikka on neid, kes seda ei usu (2) Siiri Laidla: kas olemegi räpased? (1) Kati Vald: mida teha, et laste hambad kriisis terveks jääks Püksirihma pingutav erakool võtab koduõppe ajal toiduraha (3) Hooldekodu juht nakatus samuti koroonaviirusega (1) Lõuna eriolukorra juht Margo Klaos: veel ei ole mõistlik piirangutes järele anda Kõnekäändudest paistab eestlaste vaimukust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Heiki Pant: unustatud Brexit

3 min lugemist
Heiki Pant. FOTO: Erakogu

Koroonakriis on Briti ühiskonnas Brexiti asemel esile tõstnud hoopis muud elulised teemad, kirjutab EASi ekspordinõunik Suurbritannias Heiki Pant.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui enamik riike üritab koroonaviiruse vastu võidelda isolatsiooni kehtestades, jäi Suur­britannia esialgu silma oma karjaimmuniteedi tekitamise katsega, mille nende kõrgeim meditsiininõunik välja pakkus. Idee sattus tulise kriitika alla, kui mudelitest selgus võimalik surnute arv.

Inglismaal elades olen tasapisi juba harjunud sellise sõnaga nagu «eriolukord» (emergency). Siinne valitsus kuulutas eelmisel aastal välja kliimaeriolukorra, talvisel gripihooajal on Briti tervishoiusüsteem enamasti eriolukorras ning lisaks on emergency seoses ühiskonna abi vajavate inimrühmadega, nagu kodutud jt. Seda sõna kuuleb siin väga sageli ja peamine erinevus on ehk see, et koroonakriis on tekitanud tõelise eriolukorra – isolatsiooni, mida siin saartel varem nähtud ei ole. Ühiskond, mille nurgakiviks on jalgpall, mis nüüd on samuti isolatsiooni tõttu pausil, on jõudnud uude reaalsusesse.

Asjaolu, et brittide peaminister pidi oma elu eest võitlema intensiivravis, tõi olukorra tõsiduse koju kätte kõigile. #Pray for Boris («palveta Borisi paranemise eest») oli üks online-elu populaarsemaid teemaviiteid ning võimuvaakumis tuli appi ka kuninganna Elizabeth, kes tegi lühikese ajavahemiku jooksul rahvale nii tele- kui ka raadiopöördumise. Nüüd on peaminister lubatud haiglast välja taastuma ning üleüldine kaasaelamine tema tervislikule seisundile on asendunud tänuavaldustega meditsiinisüsteemi kangelastele.

13.04.2020 15.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto