Sisukord
Arvamus
Postimees
14.04.2020
Eesti Arst: Itaalia ei uskunud olukorra tõsidust ja raskust (2) Krevetilt näpatud helendus aitab koroonat tuvastada Tuline vaidlus Sillamäel: kuidas selgitada lapsele, miks onu keset tänavat püksid alla lasi? Ametid maksavad alarmsõidukite kindlustamise asemel kahjud ise kinni (1) Inimesed murravad nahkhiirte koobastesse (9) Eesti lühiuudised Majandus Tööjõumure ähvardab halvata Eesti suurima tööstuskontserni (27) Majanduse lühiuudised Majandust tabas märtsis järsk krahh Välismaa Kreeka piirile kogunevad taas migrandid (3) Venemaa solgutab spionaažis süüdistatavat ameeriklast (1) Kohalik vaade ⟩ Kuu kestnud piirangud ähvardavad hispaanlased hulluks ajada Tasmaania otsib surnuks kuulutatud vapilooma Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: vajame väljumisplaani (2) Heiki Pant: unustatud Brexit Jaan Männik: eriolukord nõuab koostööd ja vaprust (11) Teet Kuusmik: energiajulgeolek vajab uut sihti (2) Lauri Laats: ootame solidaarsust ka pankadelt Kultuur ARVUSTUS ⟩ Netiraadio: untsu keeratud hea mõte (2) Eesti NSV taastatakse Moskvas (7) Sport Spordi lühiuudised Eestis loodi kaplanaat, mis tahab aidata sportlase hinge Tervis Dr Margus Viigimaa: koroonaviirus kahjustab kõvasti südame tervist (1) Tervise lühid Tartu Buldooser lükkab üle Hiinalinna aiakeste teetrassi sisse, aga ikka on neid, kes seda ei usu (2) Siiri Laidla: kas olemegi räpased? (1) Kati Vald: mida teha, et laste hambad kriisis terveks jääks Püksirihma pingutav erakool võtab koduõppe ajal toiduraha (3) Hooldekodu juht nakatus samuti koroonaviirusega (1) Lõuna eriolukorra juht Margo Klaos: veel ei ole mõistlik piirangutes järele anda Kõnekäändudest paistab eestlaste vaimukust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teet Kuusmik: energiajulgeolek vajab uut sihti

3 min lugemist
  • Euroopa Komisjoni kliimaambitsioonid pole realistlikud
  • Energiajulgeolekuks on vaja kaasaegset põlevkivienergeetikat
  • Suurinvesteeringuga on võimalik jõuda uute energialahendusteni
Teet Kuusmik, Ida-Virumaa Tööstuspargi juht FOTO: Eero Vabamaegi

Koroonaviirus on põhjustanud ülemaailmse epideemia ning see on tõuganud meid globaalsesse majanduskriisi. Selles kontekstis on Euroopa kliimapoliitika kaotanud tõsiselt võetavuse, kirjutab Ida-Virumaa Tööstuspargi juht Teet Kuusmik.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Maailma aktsiaturud on upakil, mitmed valdkonnad – lennundus, turism, kaubandus – on fataalses seisus. Kaua see kesta võiks ja milliseid tagajärgi see toob, ei oska hetkel keegi ennustada. Hiljuti avaldas Deutsche Bank II kvartali prognoosi eurotsooni kohta, kuid midagi rõõmustavat selles ei ole. Analüütikute praeguse ennustuse järgi võib kriisi tagajärjel eurotsooni SKT langeda veel 11,4 protsenti.

On selge, et koroonaviirus ja nafta hinna langus põhjustavad suure majanduskriisi, millele järgneb tavalisest pikem «majanduspohmell». Eriti keeruliseks kujuneb olukord turismis ja teeninduses. Selleks et kriisi põhi oleks lühike ja taastumine võimalikult kiire, on seega vajalik kiiresti alustada suurte taristuinvesteeringutega (maanteed) ja suuremahuliste tööstusinvesteeringutega, näiteks põlevkivitööstuses.

13.04.2020 15.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto