Sisukord
Arvamus
Postimees
14.04.2020
Eesti Arst: Itaalia ei uskunud olukorra tõsidust ja raskust (2) Krevetilt näpatud helendus aitab koroonat tuvastada Tuline vaidlus Sillamäel: kuidas selgitada lapsele, miks onu keset tänavat püksid alla lasi? Ametid maksavad alarmsõidukite kindlustamise asemel kahjud ise kinni (1) Inimesed murravad nahkhiirte koobastesse (9) Eesti lühiuudised Majandus Tööjõumure ähvardab halvata Eesti suurima tööstuskontserni (27) Majanduse lühiuudised Majandust tabas märtsis järsk krahh Välismaa Kreeka piirile kogunevad taas migrandid (3) Venemaa solgutab spionaažis süüdistatavat ameeriklast (1) Kohalik vaade ⟩ Kuu kestnud piirangud ähvardavad hispaanlased hulluks ajada Tasmaania otsib surnuks kuulutatud vapilooma Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: vajame väljumisplaani (2) Heiki Pant: unustatud Brexit Jaan Männik: eriolukord nõuab koostööd ja vaprust (11) Teet Kuusmik: energiajulgeolek vajab uut sihti (2) Lauri Laats: ootame solidaarsust ka pankadelt Kultuur ARVUSTUS ⟩ Netiraadio: untsu keeratud hea mõte (2) Eesti NSV taastatakse Moskvas (7) Sport Spordi lühiuudised Eestis loodi kaplanaat, mis tahab aidata sportlase hinge Tervis Dr Margus Viigimaa: koroonaviirus kahjustab kõvasti südame tervist (1) Tervise lühid Tartu Buldooser lükkab üle Hiinalinna aiakeste teetrassi sisse, aga ikka on neid, kes seda ei usu (2) Siiri Laidla: kas olemegi räpased? (1) Kati Vald: mida teha, et laste hambad kriisis terveks jääks Püksirihma pingutav erakool võtab koduõppe ajal toiduraha (3) Hooldekodu juht nakatus samuti koroonaviirusega (1) Lõuna eriolukorra juht Margo Klaos: veel ei ole mõistlik piirangutes järele anda Kõnekäändudest paistab eestlaste vaimukust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lauri Laats: ootame solidaarsust ka pankadelt

3 min lugemist
  • Maikuust vähendatakse kapitali miinimumnõudeid pankadele
  • Pangad peaks ajutiselt peatama laenumaksete sissenõudmise
  • Kriisiaja solidaarsus taastaks pankade skandaalidest räsitud hea nime
Tallinna Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. FOTO: Peeter Langovits FOTO: Peeter Langovits

Koroonakriisi tingimustes peaksid pangad olema solidaarsed ühiskonnaga ja kehtestama pangalaenude tagasimaksetele ajutise moratooriumi, kirjutab Mustamäe linnaosa vanem ​Lauri Laats.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Koroonaviirus nakatas peale inimeste ka majanduse, öeldakse viimasel ajal tihti. Veel mõni kuu tagasi ei osatud praeguseks tekkinud probleeme ettegi kujutada, kardeti hoopis majanduse liiga kiiret ja võimsat edasist kasvu. Nüüd enam liiga kiire kasvu probleemi pole, see on selge. Samas ei ole raha ju Euroopas ja mujal maailmas sugugi otsa saanud, see on lihtsalt seisma jäänud, sest inimesed on sunnitud istuma kinniste uste taga. Millist rolli kannavad sealjuures pangad – need institutsioonid, kelle kätte on koondunud raha ja õigus sisse nõuda võlgasid? Millisel hetkel hakkab ühiskond nõudma solidaarsust pankadelt?

«Pangad kriisis heategevust ei tee!» – sedaviisi jõuliselt ja otsekoheselt väljendas end kodumaise Coopi panga juhatuse liige Hans Pajoma hiljuti Äripäeva raadios (19.03). See kahtlemata pragmaatiline sõnavõtt on pälvinud juba piisavalt palju kriitikat, mistõttu pole mõtet sellel pikemalt peatuda. Loomulikult on pankurihärral õigus niiviisi mõelda ning ka seadus on tema poolel. Kui on leping, siis tuleb seda täita. Võlg on võõra oma. Pank peab teenima raha.

13.04.2020 15.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto