Sisukord
Eesti
Postimees
14.04.2020
Eesti Arst: Itaalia ei uskunud olukorra tõsidust ja raskust (2) Krevetilt näpatud helendus aitab koroonat tuvastada Tuline vaidlus Sillamäel: kuidas selgitada lapsele, miks onu keset tänavat püksid alla lasi? Ametid maksavad alarmsõidukite kindlustamise asemel kahjud ise kinni (1) Inimesed murravad nahkhiirte koobastesse (9) Eesti lühiuudised Majandus Tööjõumure ähvardab halvata Eesti suurima tööstuskontserni (27) Majanduse lühiuudised Majandust tabas märtsis järsk krahh Välismaa Kreeka piirile kogunevad taas migrandid (3) Venemaa solgutab spionaažis süüdistatavat ameeriklast (1) Kohalik vaade ⟩ Kuu kestnud piirangud ähvardavad hispaanlased hulluks ajada Tasmaania otsib surnuks kuulutatud vapilooma Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: vajame väljumisplaani (2) Heiki Pant: unustatud Brexit Jaan Männik: eriolukord nõuab koostööd ja vaprust (11) Teet Kuusmik: energiajulgeolek vajab uut sihti (2) Lauri Laats: ootame solidaarsust ka pankadelt Kultuur ARVUSTUS ⟩ Netiraadio: untsu keeratud hea mõte (2) Eesti NSV taastatakse Moskvas (7) Sport Spordi lühiuudised Eestis loodi kaplanaat, mis tahab aidata sportlase hinge Tervis Dr Margus Viigimaa: koroonaviirus kahjustab kõvasti südame tervist (1) Tervise lühid Tartu Buldooser lükkab üle Hiinalinna aiakeste teetrassi sisse, aga ikka on neid, kes seda ei usu (2) Siiri Laidla: kas olemegi räpased? (1) Kati Vald: mida teha, et laste hambad kriisis terveks jääks Püksirihma pingutav erakool võtab koduõppe ajal toiduraha (3) Hooldekodu juht nakatus samuti koroonaviirusega (1) Lõuna eriolukorra juht Margo Klaos: veel ei ole mõistlik piirangutes järele anda Kõnekäändudest paistab eestlaste vaimukust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ametid maksavad alarmsõidukite kindlustamise asemel kahjud ise kinni

2 min lugemist
31. detsembril sõitis Rakvere komando põhiauto libedaga teelt välja ning rullus üle katuse. Päästeamet esitas taotluse eraldada valitsuse reservist uue auto ostmiseks 440 000 eurot. FOTO: Ain Liiva/Virumaa Teataja

Politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti siniste vilkuritega alarmsõidukid sõidavad ilma kaskokindlustuseta, kuna võimaliku õnnetuse puhul tuleb odavam kahju kinni maksta kui tasuda kogu sõidukipargi eest kaskokindlustuse makseid. Samasugune olukord on kohati ka kiirabis, kuid see on igas Eesti paigas isemoodi, kuna kiirabil ei ole Eestis ühtset autoparki ja sõidukite kindlustamise üle otsustab iga kiirabipidaja ise.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) maismaasõidukite grupi juhtivlogistiku Enriko Laanemäe sõnul on PPA-l ligi 800 alarmsõidukit, millest on sõiduautosid ligikaudu 520 ja väikebusse 170. Lisaks on politseil veel umbes 30 ATVd ning 50 mootorratast ja rollerit. Politsei ei kasuta kaskokindlustust alates 2015. aastast.

Kohustusliku liikluskindlustuse on PPA riigihankega kindlustanud kõigile sõidukitele, millele on liikluskindlustus vajalik. Aastas läheb see maksma 150 000 eurot. Maastikusõidukeid PPA ei kindlusta.

13.04.2020 15.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto