Arst: Itaalia ei uskunud olukorra tõsidust ja raskust

Maskis inimesed saabuvad suurel reedel oma Veneetsia koju. Itaalia karantiin on range ja väljas saab käia vaid äärmise vajaduse korral. FOTO: MANUEL SILVESTRI/Reuters/Scanpix

Pärnus sündinud, kuid peaaegu terve elu Itaalias elanud doktor Haik Zarian (37) näeb elu Euroopa koroonaviiruse murdepunktist. Arstid teevad viirusega võitlemisel tööd 24 tundi ööpäevas, kannavad enda kaitseks topeltmaski ning võivad lähedaste nägemisest vaid unistada. Need itaallased, kes ei saa viirusest jagu, surevad üksinduses.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Zariani lapsepõlv möödus Pärnumaal Killingi-Nõmme lähedal, Itaaliasse kolis ta koos emaga 1993. aastal. 2011. aastal lõpetas ta Padova Riikliku Ülikooli arstiteaduskonna ning spetsialiseerus pärast seda kohe ülikooli kliinikumis nahaarstiks. «Töötan erameditsiini valdkonnas nahaarstina, nüüd juba mitmes Põhja-Itaalia kliinikus,» ütles dr Zarian Postimehele, lisades, et enamiku ajast töötab ta Veneetsia regiooni kliinikutes.

Epideemia puhkedes suunas Itaalia valitsus peaaegu kõik nahaarstid ja hambaarstid kodusesse karantiini ning nüüd ootavad nad, et viirus peagi taanduks ja saaks normaalse elu juurde naasta.

Kuidas teie kolleegid sellele kõigele vastu peavad?

13.04.2020 15.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto