K, 29.11.2023

Spordi lühiuudised

Carl-Robert Puhm
Facebook
Comments
Martti Nõmme FOTO: Ewa Knap
Martti Nõmme FOTO: Ewa Knap Foto: Ewa Knap

Suusahüpped

Martti Nõmme lõpetas karjääri

26-aastane suusahüppaja Martti Nõmme (pildil) teatas eile sportlaskarjääri lõpetamisest. Viimasel hooajal kombineeris Eesti koondislane sporti õpingute ja tööeluga, mistõttu ei olnud loobumisotsus tema sõnul keeruline. «Oli aeg seada uued eesmärgid – nii nagu spordis sai tehtud,» selgitas ta. Karjääri jooksul osales Nõmme neljadel maailmameistrivõistlustel ja ühtedel olümpiamängudel. 2018. aasta Pyeongchangi taliolümpial oli ta normaalmäel 47. ja suurel mäel 43., maailmameistrivõistlustel jäi tema laeks 2017. aasta Lahti MMi 44. koht. MK-sarjas jõudis Nõmme 40 parema sekka korra, kui sai 2017. aastal Rukal 39. koha.

Doping

Koroonakriis halvab võitlust dopinguga

USA antidopinguagentuuri juhi Travis Tygarti sõnul on naiivne uskuda, et halbade kavatsustega sportlased praegust olukorda ära ei kasuta. «Valemängurid ilmselt naeravad meie üle. Dopingutestide arv on tunduvalt vähenenud,» möönis Tygart. Ka Norra antidopinguühenduse juht Anders Solheim tunnistas, et praegune olukord on vesi petturite veskile. «Mõistagi on petmine muutunud lihtsamaks,» kinnitas ta. «Eelmisel nädalal tegime teste ja püüame nendega ka jätkata, kuid peame olema palju paindlikumad,» selgitas Solheim. Olukorra pärast tunnevad muret ka sportlased. Näiteks hiljuti kergejõustiklaste seas tehtud uuringus tunnistas probleemi 78 protsenti vastanutest.

Autoralli

Keenia MM-ralli võib toimuda plaanitud ajal

Keenia spordiminister Amina Mohamed lükkas ümber eelmisel nädalal levinud väite, nagu lükkuks Safari ralli edasi. «Keenia ralli jääb autoralli MM-sarja kalendrisse. See on endiselt planeeritud 16.–19. juulile 2020,» lausus Mohamed kohalikule raadiojaamale Capital FM. Ministri sõnul teeb valitsus koos korraldajate, rahvusvahelise autospordiliidu ja WRC promootoriga iga päev tööd, et Safari ralli 18-aastase pausi järel taas MM-sarja naaseks.

Olümpia

Tokyo OM rohkem edasi ei lükku

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) sõnul pole võimalik mänge veel kaugemasse tulevikku lükata. «Jaapani peaminister andis meile mõista, et nad pole võimelised olümpiamänge korraldama, kui need lükatakse 2021. aasta suvest veel kaugemale,» ütles ROKi president Thomas Bach.

Jalgpall

Endine tippjalgpallur seljatas vähi

Itaalia koondises ning Torino Juventuses mänginud ründaja Gianluca Vialli teatas, et on kemoteraapia abil vähist võitu saanud. «Õnneks ei näita testid enam haigusemärke. Minuga on kõik hästi,» teatas 55-aastane Vialli, kes lõpetas mängijakarjääri 1999. aastal Londoni Chelseas.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles