Sisukord
Sport
Postimees
14.04.2020
Eesti Arst: Itaalia ei uskunud olukorra tõsidust ja raskust (2) Krevetilt näpatud helendus aitab koroonat tuvastada Tuline vaidlus Sillamäel: kuidas selgitada lapsele, miks onu keset tänavat püksid alla lasi? Ametid maksavad alarmsõidukite kindlustamise asemel kahjud ise kinni (1) Inimesed murravad nahkhiirte koobastesse (9) Eesti lühiuudised Majandus Tööjõumure ähvardab halvata Eesti suurima tööstuskontserni (27) Majanduse lühiuudised Majandust tabas märtsis järsk krahh Välismaa Kreeka piirile kogunevad taas migrandid (3) Venemaa solgutab spionaažis süüdistatavat ameeriklast (1) Kohalik vaade ⟩ Kuu kestnud piirangud ähvardavad hispaanlased hulluks ajada Tasmaania otsib surnuks kuulutatud vapilooma Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: vajame väljumisplaani (2) Heiki Pant: unustatud Brexit Jaan Männik: eriolukord nõuab koostööd ja vaprust (11) Teet Kuusmik: energiajulgeolek vajab uut sihti (2) Lauri Laats: ootame solidaarsust ka pankadelt Kultuur ARVUSTUS ⟩ Netiraadio: untsu keeratud hea mõte (2) Eesti NSV taastatakse Moskvas (7) Sport Spordi lühiuudised Eestis loodi kaplanaat, mis tahab aidata sportlase hinge Tervis Dr Margus Viigimaa: koroonaviirus kahjustab kõvasti südame tervist (1) Tervise lühid Tartu Buldooser lükkab üle Hiinalinna aiakeste teetrassi sisse, aga ikka on neid, kes seda ei usu (2) Siiri Laidla: kas olemegi räpased? (1) Kati Vald: mida teha, et laste hambad kriisis terveks jääks Püksirihma pingutav erakool võtab koduõppe ajal toiduraha (3) Hooldekodu juht nakatus samuti koroonaviirusega (1) Lõuna eriolukorra juht Margo Klaos: veel ei ole mõistlik piirangutes järele anda Kõnekäändudest paistab eestlaste vaimukust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Spordi lühiuudised

2 min lugemist
Martti Nõmme FOTO: Ewa Knap FOTO: Ewa Knap

Suusahüpped

Martti Nõmme lõpetas karjääri

26-aastane suusahüppaja Martti Nõmme (pildil) teatas eile sportlaskarjääri lõpetamisest. Viimasel hooajal kombineeris Eesti koondislane sporti õpingute ja tööeluga, mistõttu ei olnud loobumisotsus tema sõnul keeruline. «Oli aeg seada uued eesmärgid – nii nagu spordis sai tehtud,» selgitas ta. Karjääri jooksul osales Nõmme neljadel maailmameistrivõistlustel ja ühtedel olümpiamängudel. 2018. aasta Pyeongchangi taliolümpial oli ta normaalmäel 47. ja suurel mäel 43., maailmameistrivõistlustel jäi tema laeks 2017. aasta Lahti MMi 44. koht. MK-sarjas jõudis Nõmme 40 parema sekka korra, kui sai 2017. aastal Rukal 39. koha.

Doping

Koroonakriis halvab võitlust dopinguga

USA antidopinguagentuuri juhi Travis Tygarti sõnul on naiivne uskuda, et halbade kavatsustega sportlased praegust olukorda ära ei kasuta. «Valemängurid ilmselt naeravad meie üle. Dopingutestide arv on tunduvalt vähenenud,» möönis Tygart. Ka Norra antidopinguühenduse juht Anders Solheim tunnistas, et praegune olukord on vesi petturite veskile. «Mõistagi on petmine muutunud lihtsamaks,» kinnitas ta. «Eelmisel nädalal tegime teste ja püüame nendega ka jätkata, kuid peame olema palju paindlikumad,» selgitas Solheim. Olukorra pärast tunnevad muret ka sportlased. Näiteks hiljuti kergejõustiklaste seas tehtud uuringus tunnistas probleemi 78 protsenti vastanutest.

Autoralli

Keenia MM-ralli võib toimuda plaanitud ajal

Keenia spordiminister Amina Mohamed lükkas ümber eelmisel nädalal levinud väite, nagu lükkuks Safari ralli edasi. «Keenia ralli jääb autoralli MM-sarja kalendrisse. See on endiselt planeeritud 16.–19. juulile 2020,» lausus Mohamed kohalikule raadiojaamale Capital FM. Ministri sõnul teeb valitsus koos korraldajate, rahvusvahelise autospordiliidu ja WRC promootoriga iga päev tööd, et Safari ralli 18-aastase pausi järel taas MM-sarja naaseks.

Olümpia

Tokyo OM rohkem edasi ei lükku

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) sõnul pole võimalik mänge veel kaugemasse tulevikku lükata. «Jaapani peaminister andis meile mõista, et nad pole võimelised olümpiamänge korraldama, kui need lükatakse 2021. aasta suvest veel kaugemale,» ütles ROKi president Thomas Bach.

Jalgpall

Endine tippjalgpallur seljatas vähi

Itaalia koondises ning Torino Juventuses mänginud ründaja Gianluca Vialli teatas, et on kemoteraapia abil vähist võitu saanud. «Õnneks ei näita testid enam haigusemärke. Minuga on kõik hästi,» teatas 55-aastane Vialli, kes lõpetas mängijakarjääri 1999. aastal Londoni Chelseas.

Seotud lood
13.04.2020 15.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto