L, 10.06.2023

Miks tasub lugeda viirusulmet

, ulmekirjanduse ekspert
Facebook Twitter
Comments
Ulmejuttudes on tihtipeale tegelasteks inimesed, kes on muutunud viiruste tõttu zombideks.
Ulmejuttudes on tihtipeale tegelasteks inimesed, kes on muutunud viiruste tõttu zombideks. Foto: 2 x Shutterstock/kollaaž/Ivari Lipp

Kui koroonaviiruse tõsidus laiematele massidele kohale hakkas jõudma, võis kuulda küsimusi, milliseid viiruseteemalisi raamatuid võiks lugeda. Või siis pakuti välja nimekirju kümnest olulisemast viiruseromaanist. Ajendiks ilmselt tahtmine olukorraga sünkroonis olla ja ehk ka alateadlik lootus, et kusagil on juba tegevusjuhis kirjas.

Ja otse loomulikult hakati otsima ning loomulikult leitigi raamatuid, kus praegune olukord on detailselt ette ennustatud. Unustades samas, et kõige täpsemad ennustused on alati takkajäreletarkus, mitte märgates kõiki neid teoseid, mille oletused täppi pole läinud.

Õigluse huvides olgu märgitud ennustuste pingerea kõrgeima positsiooni saavutanu ehk siis Dean Koontzi 1981. aastal ilmunud romaan «The Eyes of Darkness», kus Hiina ja isegi õige provints kirjas ning veel üht-teist, aga tegelikult pole romaan üldse mitte sellest. Inimesed lihtsalt tahavad uskuda, et kusagil on peidus tõde, mida teavad vaid väljavalitud ning millest aeg-ajalt mõned pudemed avalikuks lekivad.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles