Sisukord
Kultuur
Tänane leht
15.04.2020
Eesti Tunniplaanijärgne õpe kestab 15. maini Eesti hoidub kriisist uisapäisa väljumast (56) Eesti lühiuudised FOTO: Meri uhtus Valgeranda sadu surnud kalu Haigeid hakatakse mandrile saatma Kriisieelarve raiutakse seadusse (8) Riskimaadest tulijad on kapol silma all Majandus Juubilar Leev Kuum: kui inimesed on elus ja terved, ehitame ka majanduse taas üles (1) Majanduse lühiuudised Kaitsepolitsei hoiab e-residentsust luubi all Kulla hind rallib võimsa dollarirekordi poole (12) Koroonaviirus toidab Netflixi Välismaa Äpardunud maskihange pani Soomes pead veerema (12) Välismaa lühiuudised Hiinas tõstab pead koroona-ksenofoobia (6) Leedu NATO pataljoni saadeti lisameedikuid Ühendriikide lennukikandjalt saabus surmateade (1) Arvamus Mihkel Kunnus: palve ja pangakonto (34) Andrei Kuzitškin: «Tallinna uudised» – koroonaviiruse ravim või võitlus venekeelsete valijate pärast? Circle K juht Kai Realo: avameelselt kütuse hinnast (33) Rando Värnik: eriolukord ohustab toidujulgeolekut Juhtkiri: Kapo «viiruse» vastu (2) Kultuur Arhitektuuri­ajastu, mil ei osatud hoida pikivahet Tühjuse poeesia 3: Janar Ala (1) Sport Dopingupetised hingavad kergemalt Spordi lühiuudised Andrus Veerpalu pöörduski spordikohtusse, Austrias esitati talle kriminaalsüüdistus (3) Tšempioni otsinguil, vahendeid valimata Tartu Katse: peosaalide pidajad praegu suuri seltskondi jutule ei võta (4) Emajõe kallaste prügistajad pääsevad enamasti puhta nahaga Tamme puhkpilliorkestri mängijad salvestasid oma kodust lahkumata loo, tunnustades sellega kõiki kodus istujaid Linnavalitsus tahab õigust Pirogovis joomine vahel keelata (4) Tartu lühiuudised Euroopas möllab teinegi ohtlik taud, mis võib rändlindudega ka Eestisse jõuda (1) Miks tasub lugeda viirusulmet Meelelahutus Koomiks Sudoku

Miks tasub lugeda viirusulmet

4 min lugemist
Ulmejuttudes on tihtipeale tegelasteks inimesed, kes on muutunud viiruste tõttu zombideks. FOTO: 2 x Shutterstock/kollaaž/Ivari Lipp

Kui koroonaviiruse tõsidus laiematele massidele kohale hakkas jõudma, võis kuulda küsimusi, milliseid viiruseteemalisi raamatuid võiks lugeda. Või siis pakuti välja nimekirju kümnest olulisemast viiruseromaanist. Ajendiks ilmselt tahtmine olukorraga sünkroonis olla ja ehk ka alateadlik lootus, et kusagil on juba tegevusjuhis kirjas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ja otse loomulikult hakati otsima ning loomulikult leitigi raamatuid, kus praegune olukord on detailselt ette ennustatud. Unustades samas, et kõige täpsemad ennustused on alati takkajäreletarkus, mitte märgates kõiki neid teoseid, mille oletused täppi pole läinud.

Õigluse huvides olgu märgitud ennustuste pingerea kõrgeima positsiooni saavutanu ehk siis Dean Koontzi 1981. aastal ilmunud romaan «The Eyes of Darkness», kus Hiina ja isegi õige provints kirjas ning veel üht-teist, aga tegelikult pole romaan üldse mitte sellest. Inimesed lihtsalt tahavad uskuda, et kusagil on peidus tõde, mida teavad vaid väljavalitud ning millest aeg-ajalt mõned pudemed avalikuks lekivad.

14.04.2020 16.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto