L, 10.06.2023

Euroopas möllab teinegi ohtlik taud, mis võib rändlindudega ka Eestisse jõuda

Aet Rebane
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments 1
Nõo vallas elav Katrin Seppa peab ning müüb soovijatele kanu, parte, hanesid, kalkuneid, pärlkanu, vutte ja paabulinde. Kuigi ka Eestit ohustab linnugripp, on meie inimesed üha enam endale kodulinde soetanud, Seppa sõnul on tänavu huviliste hulk hüppeliselt suurenenud.
Nõo vallas elav Katrin Seppa peab ning müüb soovijatele kanu, parte, hanesid, kalkuneid, pärlkanu, vutte ja paabulinde. Kuigi ka Eestit ohustab linnugripp, on meie inimesed üha enam endale kodulinde soetanud, Seppa sõnul on tänavu huviliste hulk hüppeliselt suurenenud. Foto: Erakogu

Linnukasvatajatel tuleb tänavu kevadel olla topelthoolas – ennast on vaja kaitsta koroonaviiruse ning oma sulelisi linnugripi eest.

Eelmistel aastatel pole Eestis linnugrippi tuvastatud, ent Euroopas on tänavu kevadel selle tõttu hukkunud või hukatud ligi kaks miljonit kodulindu.

Euroopas on linnugrippi diagnoositud kaheksas riigis: Poolas, Saksamaal, Tšehhis, Slovakkias, Ungaris, Rumeenias, Bulgaarias ja Ukrainas. Eestisse naasvate rändlindudega võib see haigus jõuda ka siia, kus kodune linnukasvatus on muutunud järjest menukamaks.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles