K, 7.06.2023

Haigeid hakatakse mandrile saatma

Kadri Tammepuu
, toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Kuressaare haigla ravijuht Edward Laane.
Kuressaare haigla ravijuht Edward Laane. Foto: Maanus Masing/saarte Hää

Terviseamet avaldas eile plaani saata osa Covid-19 patsiente Saaremaalt mandrile jätkuravile ja muutis sellega ära oma varasema otsuse ravida haigeid kodu lähedal maakonnakeskuses. Kuressaare haiglasse luuakse komisjon, kuhu kuuluvad terviseameti, haigla ja kaitseväe välihaigla meedikud, kes otsustavad patsientide ravi edasise asukoha.

Kuressaare haigla juhi Edward Laane (pildil) sõnul on haiglal ravimiseks olemas kompetents, raha ja ravimid. «Küsimus võib olla ühes ravimis. Kui patsiendil tekib ootamatu tsütokiinide torm, siis on spetsiifiline antikeha regionaalhaiglas ootel. Selle ravimi võiks saata Saaremaale, kus seda vastavalt juhistele kasutame. Aga juhud, kui neid üldse ette tuleb, on üliharvad.»

Terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuhi asetäitja Ahti Varblase sõnul soovib terviseamet patsientide mandrile saatmisega ühtlustada meedikute töökoormust. «Valmistusime ka mujal Eestis suureks haigete vooks, mis ei saabunudki. Haiglates on praegu paljud voodid tühjad ja personal ootel, kolmandik kõigist Covid-19 haigetest lamab väikeses Kuressaares.» Majanduslik otsus see Varblase sõnul kindlasti ei ole.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles