Sisukord
Eesti
Tänane leht
15.04.2020
Eesti Tunniplaanijärgne õpe kestab 15. maini Eesti hoidub kriisist uisapäisa väljumast (56) Eesti lühiuudised FOTO: Meri uhtus Valgeranda sadu surnud kalu Haigeid hakatakse mandrile saatma Kriisieelarve raiutakse seadusse (8) Riskimaadest tulijad on kapol silma all Majandus Juubilar Leev Kuum: kui inimesed on elus ja terved, ehitame ka majanduse taas üles (1) Majanduse lühiuudised Kaitsepolitsei hoiab e-residentsust luubi all Kulla hind rallib võimsa dollarirekordi poole (12) Koroonaviirus toidab Netflixi Välismaa Äpardunud maskihange pani Soomes pead veerema (12) Välismaa lühiuudised Hiinas tõstab pead koroona-ksenofoobia (6) Leedu NATO pataljoni saadeti lisameedikuid Ühendriikide lennukikandjalt saabus surmateade (1) Arvamus Mihkel Kunnus: palve ja pangakonto (34) Andrei Kuzitškin: «Tallinna uudised» – koroonaviiruse ravim või võitlus venekeelsete valijate pärast? Circle K juht Kai Realo: avameelselt kütuse hinnast (33) Rando Värnik: eriolukord ohustab toidujulgeolekut Juhtkiri: Kapo «viiruse» vastu (2) Kultuur Arhitektuuri­ajastu, mil ei osatud hoida pikivahet Tühjuse poeesia 3: Janar Ala (1) Sport Dopingupetised hingavad kergemalt Spordi lühiuudised Andrus Veerpalu pöörduski spordikohtusse, Austrias esitati talle kriminaalsüüdistus (3) Tšempioni otsinguil, vahendeid valimata Tartu Katse: peosaalide pidajad praegu suuri seltskondi jutule ei võta (4) Emajõe kallaste prügistajad pääsevad enamasti puhta nahaga Tamme puhkpilliorkestri mängijad salvestasid oma kodust lahkumata loo, tunnustades sellega kõiki kodus istujaid Linnavalitsus tahab õigust Pirogovis joomine vahel keelata (4) Tartu lühiuudised Euroopas möllab teinegi ohtlik taud, mis võib rändlindudega ka Eestisse jõuda (1) Miks tasub lugeda viirusulmet Meelelahutus Koomiks Sudoku

Haigeid hakatakse mandrile saatma

2 min lugemist
Kuressaare haigla ravijuht Edward Laane. FOTO: Maanus Masing/saarte Hää

Terviseamet avaldas eile plaani saata osa Covid-19 patsiente Saaremaalt mandrile jätkuravile ja muutis sellega ära oma varasema otsuse ravida haigeid kodu lähedal maakonnakeskuses. Kuressaare haiglasse luuakse komisjon, kuhu kuuluvad terviseameti, haigla ja kaitseväe välihaigla meedikud, kes otsustavad patsientide ravi edasise asukoha.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuressaare haigla juhi Edward Laane (pildil) sõnul on haiglal ravimiseks olemas kompetents, raha ja ravimid. «Küsimus võib olla ühes ravimis. Kui patsiendil tekib ootamatu tsütokiinide torm, siis on spetsiifiline antikeha regionaalhaiglas ootel. Selle ravimi võiks saata Saaremaale, kus seda vastavalt juhistele kasutame. Aga juhud, kui neid üldse ette tuleb, on üliharvad.»

Terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuhi asetäitja Ahti Varblase sõnul soovib terviseamet patsientide mandrile saatmisega ühtlustada meedikute töökoormust. «Valmistusime ka mujal Eestis suureks haigete vooks, mis ei saabunudki. Haiglates on praegu paljud voodid tühjad ja personal ootel, kolmandik kõigist Covid-19 haigetest lamab väikeses Kuressaares.» Majanduslik otsus see Varblase sõnul kindlasti ei ole.

14.04.2020 16.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto