Sisukord
Eesti
Tänane leht
16.04.2020
Eesti Distantsõpe kurnab õpetajaid (3) Savisaare munitsipaalpood pannakse kinni Eesti lühiuudised E-istungist loobumisest sai poliitiline käik Õppejõud nõuab endiselt tudengilt anonüümse tagasiside eest valuraha Rail Balticu terminal valmib väga kitsas ajaraamis (10) Kanapidamine muutus kriisiajal popiks (2) Majandus Majanduse lühiuudised Donald Trump tegi naftatoodangu kärpeleppega oma elu edukaima diili (7) Kokk: vajadusel saab meetmeid juurde tekitada (3) Välismaa Venemaal püsib suremus üks väiksemaid Euroopas (20) Valge Maja leidis patuoina terviseorganisatsioonis Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: liidri puudumine teravdab rivaliteeti maailmas (2) Mart Raudsaar: internetti! Internetti! (2) Kalev Stoicescu: Eesti muutuvas maailmas Maive Rute: Eesti Pank seisab hea, et raha jõuaks inimesteni (5) Erkki Bahovski: pronksmarssali eemaldamine (1) Lugejakiri: ENSV taastamist pole vaja esile manada (10) Kultuur Kuidas mõjuvad virtuaalnäitused isolatsioonis? Skulptor Tõnu Maarand – 80 Futuristlik silmailu maalilises katseklaasis Tallinn Savisaare munitsipaalpood pannakse kinni Rail Balticu terminal valmib väga kitsas ajaraamis (10) Reis Rongiga läbi erakordse Ecuadori Maa Elu Saartele eraldatud toetusraha tekitab Kagu-Eestis pahameelt Tõnu Lukas: kas täidame riigi kliimaeesmärgid imporditud metsataimedega? (1) Haabjas – omal ajal vaese mehe paat, nüüd luksuskaup Väliköögi saab suures osas ise valmis ehitada Kodumaistest komponentidest saab teha aasiapärase vitamiinipommi Akende renoveerimine kui elukestev õpe Koduaia maasikad ootavad kahjurite käest päästmist Ilmajutt: kas aprilliäike mõjutab suveilma? Liigirikas ürdiaed toetab tervist Miks sammal murusse tikub? Tööandja hoiab palgal mõistva suhtumisega Tartu Uue politseimaja krundi otsing: üks koht tundub teistest parem Aksel Part: kriisiaja liikumised Peeter Olesk: liitklass kodus ja kooli tulevik (1) Vangist pääsenud allilmategelane pageb taas politsei eest (1) Jõgeval hakkab tööle mobiilne kooronaproovide võtmise telk Tartu lühiuudised Joel Starkopf näeb ees mäge, millest üle ronimisega tuleb meil nüüd hakkama saada Õppejõud nõuab vilistlaselt kriitilise tagasiside eest valuraha (4) Aias rõõmu pakkuvast võõrtaimest võib looduses suur nuhtlus saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Distantsõpe kurnab õpetajaid

6 min lugemist
Gustav Adolfi gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja Maarja-Liisa Vokksepp oma kodusel töökohal. Tema sõnul on distantsõpe suur ajaplaneerimise õppus ja õppima õppimine. FOTO: Eero Vabamägi

Õpetajad on eriolukorras sattunud pinge alla – lisaks paljudele teistele on ka nemad pidanud oma töö kardinaalselt ümber korraldama. Õpetamisviisid, mida varem sai klassiruumis kasutada, tuleb unustada. Kurssi tuleb end viia viimaste digivõimalustega, harjuda mitmekordistunud töömahuga ja seda tehes silmas pidada ka õpilasi, kelle jaoks on uus olukord samuti kurnav.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Gustav Adolfi gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetajale Maarja-Liisa Vokksepale on praegune olukord väsitav nii vaimselt kui ka füüsiliselt. Kuigi tal on välja kujunenud sobivad distantsõppe viisid ja virtuaalsed lahendused, mida kasutab, ei ole ta ära harjunud tundide viisi kõike arvutis tegema.

«Usun, et kurnav on see ka lastele, mistõttu pole õppetööst kadunud töövihikud ja õpikud,» selgitas ta ja ütles, et harjumist nõuab ka see, et peab märgatavalt rohkem kontrollima, mida tunnis tehakse, eriti kui õpilastele on antud iseseisev ülesanne. Mõnikord kontrollib ta ülesandeid ka virtuaalselt toimuvas tunnis ning palub tehtud tööst pilte saata. Lisaks võtab palju aega ülesannete väljamõtlemineja nende punkt punkti haaval lahtikirjutamine – ka lihtlause tuleb lihtsamaks kirjutada.

15.04.2020 17.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto