Sisukord
Arter
Tänane leht
18.04.2020
Eesti Pikalt vindunud rahulolematus sai minister Karule saatuslikuks (37) Eesti lühiuudised LHV ja Tallink laskusid sõnasõtta laenu pärast (4) Koroonaviirus lõikas telesarjadel lõpud ära Ei tohi alla anda! Narva kohvik hoiab endal kriisi kiuste elu sees Majandus Koroonakriisi superstaar pani Microsofti põlved värisema Tallinna börs taastub visamalt kui teised Tallinna Kaubamajal oli ilus esimene kvartal Välismaa Hulga uute viiruseohvrite leidmine tekitab küsimusi (11) Eksperte eirav Bolsonaro vallandas kriisi keskel tervishoiuministri Välismaa lühiuudised Juudiriigi poliitrivaalid pole ikka koera sabast üle saanud Inimtühja rahvuspargi lõvid tukkusid keset teed Küprose imaam äratab ellu lõhenenud saare lõunakalda islamipärandit Arvamus 21. sajandi Rockefellerid Samm selge pildi poole Pealinna valvur Pankuri valearvestus Näidishukkamine pudrupaja äärel (9) Eesti läks kasiinosse Sport Kolumn ⟩ Jaanus Kriisk: spordigraatsiad meie kõrval Tormis Laine – tippu pürgiv noor mäesuusataja, kes edestab kõiki Kesk-Euroopa superriikide eakaaslasi Merendus Raudne rannakaitse hävitab randa (1) AK David Vseviov: Lenini müüdi metamorfoosid (5) Aimar Ventsel: Lenini võitlus elab! (13) Lauri Mälksoo: kas eestlased on enesemääramisõiguse eest Leninile tänu võlgu? (5) Hardo Pajula: märkmeid Lääne revolutsioonilisest traditsioonist (24) Meelis Sütt: kodus olla või mitte olla? (2) EKI keelekool: #trellitatudkeel Tiit Pruuli: noor Mart Laar ja noor Jakob Hurt (4) Kunst sinu ümber. Maalikunsti uuendaja Merike Estna Vikerkaar loeb. Õigus iseäralikkusele (3) Viirastused ajast, mida ei tohtinuks olla Kõigi mälestuseks, kes jäid Kolõma põrgus ellu (2) Kuidas Vive Tolli mind mõjutanud on Aja auk: Meil ei ole teile ühtegi uudist Juurikas: Kohtunik Di viimane juurdlus Trad.Attack! pressis staadioni muusikasse Arter Suurettevõtja Ain Hanschmidt: «Kriisiajale on paraku iseloomulik, et lagedale ilmuvad šaakalid, raisakotkad ja teised põhjanoolijad.» (13) Lasnamäe korterist LA muusikataevasse Elisabet Reinsalu ja teiste enneolematu elu Esta Tatrik: Hiina juuksenõel Virtuaalne veiniõhtu algajale ehk kuidas end kogemata üksinda purju juua (2) Tervitusi Narva-Jõesuu brutaalseimast köögist: Franzia ülemkokk Indrek Kõverik sõidutab oma puhvetipakikesi ka Tartusse ja Tallinnasse Range Rover saab 50-aastaseks. Ajaloost selgub nii mõndagi üllatavat Maailma moehitt number üks, mille igaüks saab kodus ise välja võluda Rohkem, kui ühele inimesele vaja. Sõiduproov LR Range Roveriga (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Range Rover saab 50-aastaseks. Ajaloost selgub nii mõndagi üllatavat

3 min lugemist
Esimene Range Rover ehk Classic, 1972. FOTO: Land Rover

Range Roverit peetakse maailmas esimeseks sõiduautoks, mis suutis olla samavõrra võimekas nii maastikul kui ka asfaltteel. Juunis saab Range Rover 50-aastaseks. Kuidas kõik algas?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ettevalmistused nelikveolise luksusmargi loomiseks algasid neli aastat varem, 1966. aastal. Britid käisid uute ideede otsingul Ameerikas luurel ning märkasid, et teisel pool ookeani oli juba tekkinud arvestatav seltskond, kellele meeldis matkata, maastikul liikuda, kes vedasid auto järel mingit nodi ning tahtsid aina paremaks muutuvatel sirgetel maanteedel mugavalt ja kiiresti sõita. Näiteks Ford Bronco (mille taassünd just äsja koroonaviiruse tõttu edasi lükkus) vuras Ameerikas edukalt. Idee hakkas brittidele meeldima.

Ettevõtmise eestvedajaks sai Charles Spencer King. Peainsener hüüdnimega Spen töötas Roveri projektisõidukite kallal, kuid tähelepanuväärne on fakt, et tema onud olid vennad Wilksid. Ja vennad Wilksid asutasid 1948. aastal Land Roveri. Nii et suguvõsa värk.

Prototüüpe hoiti hoolega saladuses. Isegi nimi valiti vastav: Velar. Itaalia keeles tähendab velare varjama või saladuses pidama. Idee oli Euroopas ennekuulmatu: panna kokku maastikusuutlikkus (Land Roverilt) ja head sõiduomadused asfaltteel (Roverilt). Sinnamaani polnud keegi pidanud vajalikuks, et auto suudaks korraga hästi teha mõlemat.

Samal ajal läks Land Roveri müük edukalt. Nii et maja sees kaheldi tõsiselt, kas sellist uudismudelit on ikka ülepea tarvis.

17.04.2020 20.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto