Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
17.04.2020
Eesti Eesti arendab koroonaäppi (4) Maatöö populaarsus hüppas üleöö lakke (21) Hooletu Zoomi-kasutaja on hõlpsasti rünnatav Eesti lühiuudised Linn toetab eramaja remonti 20 000 euroga (2) Mai ilm võib rõõmustada Majandus Majanduse lühiuudised Joakim Helenius: poliitikud võiksid nüüd mõista, et laenu tuleb võtta vaid kriisi ajal (8) Rain Lõhmus laenaks Tallinkile 200 miljonit eurot (3) Välismaa EL pakkus välja kolm koroonapiirangutest loobumise kriteeriumit (2) Liitlased paluvad NATO kaudu ka kätepesuseepi ja haiglavoodeid Luik: Venemaa kasutab kriisi NATO vastu (10) Välismaa lühiuudised Maailma aasta pressifoto 2020 võitjad Arvamus Aarne Seppel: Keskerakond õpib uusi trikke vaevaga (1) Juhtkiri: koroonaäpiga karantiinist välja (2) TÜ teadlased: kuidas ühiskond mobiilpositsioneerimisest võidaks (2) Sven Sakkov: Hiina on maailmale võlgu. Triljoneid (27) Sergei Metlev: Kreml asus piiriüleselt ajalootõde karistama (2) Päeva karikatuur Kultuur Trad.Attack!: Kui ussi konksu otsas ei vaheta, ei siis uusi kalu tule Telesari: Burda, meie iidol Sport FIS andis valeinfot Spordi lühiuudised POSTIMEHE EKSKLUSIIV ⟩ Eestlasest treeneri käe all pallipoisist maailmameistriks Kui palju kasutavad eestlased Antidopingu vihjeliini? Tartu Bussisõitude arv vähenes 83 protsenti Vambola Paavo: poliitmängudel pole kohta tervishoius (1) Kelmid pakuvad müüa nii Kamerunist pärit kutsikat kui kodust koroonaviiruse testi (1) Tartu patrulltalituse juht läks töisele pensionile Tartu lühiuudised Õppeaine tagasiside polegi anonüümne, ülikool tunnistab viga sõnastuses (5) Õppejõud Marit Kiljako lõi vabatahtlikutööga e-kursuse Uus reaalsus viis söögikohad internetti REEDENE RÕÕM ⟩ Anu Noorma jälgib kosmosest Maad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Bussisõitude arv vähenes 83 protsenti

3 min lugemist
Inimesed püüavad hoida vahet nii bussi oodates kui ka selles sõites. FOTO: Kristjan Teedema

Kuigi avalikes kohtades liigub vähe rahvast, sõidavad Tartu linnaliinibussid mõningate muudatustega edasi. Sõitjaid on aga napilt, Tartu Linnatranspordi juhi Roman Meeksa sõnul on märtsi ja aprilli algust võrreldes bussipileti valideerijate arv vähenenud 83 protsenti.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ootamatult koju jäänud tartlastel, kes on soetanud pikemaks ajaks bussipileti, pole lootustki selle raha tagasi saada.

Bussid on eriolukorra ajal sama tühjad kui tänavad, nentis tartlane Kalle Valge, kes sõidab ühissõidukiga mõne korra nädalas. «Võrreldes tavaolukorraga on praegune nagu öö ja päev: ma ei ole sõitnud bussis, kus oleks peale minu korraga üle kümne inimese,» rääkis Valge. «Nagu igal pool mujal, hoiavad inimesed ka bussis teistest kaugemale. Ma pole näinud kedagi, kes oleks lähedale tulnud, pigem on kõigil silmad igal pool, et saaks distantsi hoida.»

16.04.2020 18.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto