Sisukord
Kultuur
Tänane leht
17.04.2020
Eesti Eesti arendab koroonaäppi (4) Maatöö populaarsus hüppas üleöö lakke (21) Hooletu Zoomi-kasutaja on hõlpsasti rünnatav Eesti lühiuudised Linn toetab eramaja remonti 20 000 euroga (2) Mai ilm võib rõõmustada Majandus Majanduse lühiuudised Joakim Helenius: poliitikud võiksid nüüd mõista, et laenu tuleb võtta vaid kriisi ajal (8) Rain Lõhmus laenaks Tallinkile 200 miljonit eurot (3) Välismaa EL pakkus välja kolm koroonapiirangutest loobumise kriteeriumit (2) Liitlased paluvad NATO kaudu ka kätepesuseepi ja haiglavoodeid Luik: Venemaa kasutab kriisi NATO vastu (10) Välismaa lühiuudised Maailma aasta pressifoto 2020 võitjad Arvamus Aarne Seppel: Keskerakond õpib uusi trikke vaevaga (1) Juhtkiri: koroonaäpiga karantiinist välja (2) TÜ teadlased: kuidas ühiskond mobiilpositsioneerimisest võidaks (2) Sven Sakkov: Hiina on maailmale võlgu. Triljoneid (27) Sergei Metlev: Kreml asus piiriüleselt ajalootõde karistama (2) Päeva karikatuur Kultuur Trad.Attack!: Kui ussi konksu otsas ei vaheta, ei siis uusi kalu tule Telesari: Burda, meie iidol Sport FIS andis valeinfot Spordi lühiuudised POSTIMEHE EKSKLUSIIV ⟩ Eestlasest treeneri käe all pallipoisist maailmameistriks Kui palju kasutavad eestlased Antidopingu vihjeliini? Tartu Bussisõitude arv vähenes 83 protsenti Vambola Paavo: poliitmängudel pole kohta tervishoius (1) Kelmid pakuvad müüa nii Kamerunist pärit kutsikat kui kodust koroonaviiruse testi (1) Tartu patrulltalituse juht läks töisele pensionile Tartu lühiuudised Õppeaine tagasiside polegi anonüümne, ülikool tunnistab viga sõnastuses (5) Õppejõud Marit Kiljako lõi vabatahtlikutööga e-kursuse Uus reaalsus viis söögikohad internetti REEDENE RÕÕM ⟩ Anu Noorma jälgib kosmosest Maad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Trad.Attack!: Kui ussi konksu otsas ei vaheta, ei siis uusi kalu tule

5 min lugemist
Trad.Attack! veebruaris Tartus Sisevete Saatkonnas oma uue singli esitlusel. FOTO: Sille Annuk

Täna ilmub Trad.Attack!-i neljas ja parajalt üllatusi pakkuv album «Make Your Move». Trio on sedakorda ette võtnud omamoodi jõukatsumise, et kui suurelt saab õigupoolest üks kolmeliikmeline bänd kõlada ja kuidas salvestada stuudios muusikat nii, et see kõlaks nagu staadionil. Bändi liikmetega sai sedakorda juttu aetud videosilla vahendusel.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui sassi eriolukord Trad.Attack!-i plaanid lõi?

Jalmar Vabarna: Uue plaadi kontekstis väga ei löönudki midagi peale selle, et kõik intervjuud ja promod peame tegema veebi kaudu. Tõsi, mais plaanis olnud kontserdi Saku suurhallis lükkasime edasi ja see toimub 26. septembril. See on kõige suurem muutus, aga põhjused on väga selged. Tegemist on sisehalliga ja väga suure publikuhulgaga ning ka produktsioonimeeskond on väga suur. Aprilli kalender oli täis igasuguseid proove ja ettevalmistamisi, aga me ei saanud neid kuidagi teha. Nii et isegi kui mai alguses öeldakse, et kõik on jälle okei, ei jõuaks me valmis. Aga kontsert ära ei jää, toimub lihtsalt varasügisel. Ja tuleb seda vägevam.

Albumi väljaandmise riski ikka võtsite?

Sandra Vabarna: Mitte ainult ei riski, vaid anname suure julgusega välja! Tundub, et nii endal kui ka teistel on vaja midagi uut. Kõik asjad on ära kuulatud, kõik asjad on ära loetud. See, et plaadi anname välja siis, kui plaanisime, rõõmustab paljusid. Me ise oleme ju ka nii kaua oodanud. Rohkem ei jõua!

Tõnu Tubli: See näitab ka seda, et muusika on kõigeülene, isegi mingid viirused ei takista tema levikut ega toimimist. Praegu teevad paljud bändid kodus kontserte neti kaudu, see ei ole üldse paha. Meie oleme küll vastu võtnud otsuse, et seda ei tee. Ei tee sellepärast, et plaat tuleb kohe välja ja kõik saavad kuulata seda, mida me oleme kaks aastat ette valmistanud.

16.04.2020 18.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto