Sisukord
Välismaa
Tänane leht
17.04.2020
Eesti Eesti arendab koroonaäppi (4) Maatöö populaarsus hüppas üleöö lakke (21) Hooletu Zoomi-kasutaja on hõlpsasti rünnatav Eesti lühiuudised Linn toetab eramaja remonti 20 000 euroga (2) Mai ilm võib rõõmustada Majandus Majanduse lühiuudised Joakim Helenius: poliitikud võiksid nüüd mõista, et laenu tuleb võtta vaid kriisi ajal (8) Rain Lõhmus laenaks Tallinkile 200 miljonit eurot (3) Välismaa EL pakkus välja kolm koroonapiirangutest loobumise kriteeriumit (2) Liitlased paluvad NATO kaudu ka kätepesuseepi ja haiglavoodeid Luik: Venemaa kasutab kriisi NATO vastu (10) Välismaa lühiuudised Maailma aasta pressifoto 2020 võitjad Arvamus Aarne Seppel: Keskerakond õpib uusi trikke vaevaga (1) Juhtkiri: koroonaäpiga karantiinist välja (2) TÜ teadlased: kuidas ühiskond mobiilpositsioneerimisest võidaks (2) Sven Sakkov: Hiina on maailmale võlgu. Triljoneid (27) Sergei Metlev: Kreml asus piiriüleselt ajalootõde karistama (2) Päeva karikatuur Kultuur Trad.Attack!: Kui ussi konksu otsas ei vaheta, ei siis uusi kalu tule Telesari: Burda, meie iidol Sport FIS andis valeinfot Spordi lühiuudised POSTIMEHE EKSKLUSIIV ⟩ Eestlasest treeneri käe all pallipoisist maailmameistriks Kui palju kasutavad eestlased Antidopingu vihjeliini? Tartu Bussisõitude arv vähenes 83 protsenti Vambola Paavo: poliitmängudel pole kohta tervishoius (1) Kelmid pakuvad müüa nii Kamerunist pärit kutsikat kui kodust koroonaviiruse testi (1) Tartu patrulltalituse juht läks töisele pensionile Tartu lühiuudised Õppeaine tagasiside polegi anonüümne, ülikool tunnistab viga sõnastuses (5) Õppejõud Marit Kiljako lõi vabatahtlikutööga e-kursuse Uus reaalsus viis söögikohad internetti REEDENE RÕÕM ⟩ Anu Noorma jälgib kosmosest Maad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Luik: Venemaa kasutab kriisi NATO vastu

3 min lugemist
  • Eestile on tähtis, et koroonakriisis ei hakataks NATO rolli ümber mõtestama.
  • Eesti vastne otsus annetada Hispaaniale maske, tõi sealt juba tänusõnu.
  • Praktiliselt kõik NATO riigid muretsevad Venemaa praeguse tegevuse pärast.
  • Moskva abisaadetis Itaaliasse tõi lõpuks kaasa diplomaatilise tüli Roomaga.
Kaitseminister Jüri Luik FOTO: Vladislav Musakko

Venemaa praeguste tugevate propagandarünnakute pärast muretsesid peaaegu kõik NATO kaitseministrid nii lõunast kui põhjast, nii idast kui läänest, rääkis üleeile õhtul alliansi virtuaalsel üritusel Eestit esindanud Jüri Luik.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mis olid kesksed probleemid, mis jäid kõlama Covid-19 kriisile pühendatud erakorralisel NATO kaitseministrite kohtumisel?

Eesti vaatenurgast kindlasti kõige olulisem oli rõhutamine, et NATO põhifunktsioonid on endised. Ehk siis heidutus ja NATO territooriumi kaitse artikli 5 raames, loomulikult ka NATO rahvusvahelised operatsioonid.

Kindlasti on ka väga tähtis, et me toetame vastastikku Covid-19 käes kannatavaid riike, eriti neid NATO riike, kes on saanud raskema hoobi. Aga see on ikkagi üks toetusfunktsioon.

Meie kindlasti ei tahaks, et tekkiks selline ümbermõtestamine nagu pärast külma sõda, 9/11, kus NATOt prooviti kõvasti muuta. Me ei taha, et nüüd, kus on uus kriis, hakkaksime seoses sellega NATOt reformima.

16.04.2020 18.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto