Sisukord
Sport
Tänane leht
17.04.2020
Eesti Eesti arendab koroonaäppi (4) Maatöö populaarsus hüppas üleöö lakke (21) Hooletu Zoomi-kasutaja on hõlpsasti rünnatav Eesti lühiuudised Linn toetab eramaja remonti 20 000 euroga (2) Mai ilm võib rõõmustada Majandus Majanduse lühiuudised Joakim Helenius: poliitikud võiksid nüüd mõista, et laenu tuleb võtta vaid kriisi ajal (8) Rain Lõhmus laenaks Tallinkile 200 miljonit eurot (3) Välismaa EL pakkus välja kolm koroonapiirangutest loobumise kriteeriumit (2) Liitlased paluvad NATO kaudu ka kätepesuseepi ja haiglavoodeid Luik: Venemaa kasutab kriisi NATO vastu (10) Välismaa lühiuudised Maailma aasta pressifoto 2020 võitjad Arvamus Aarne Seppel: Keskerakond õpib uusi trikke vaevaga (1) Juhtkiri: koroonaäpiga karantiinist välja (2) TÜ teadlased: kuidas ühiskond mobiilpositsioneerimisest võidaks (2) Sven Sakkov: Hiina on maailmale võlgu. Triljoneid (27) Sergei Metlev: Kreml asus piiriüleselt ajalootõde karistama (2) Päeva karikatuur Kultuur Trad.Attack!: Kui ussi konksu otsas ei vaheta, ei siis uusi kalu tule Telesari: Burda, meie iidol Sport FIS andis valeinfot Spordi lühiuudised POSTIMEHE EKSKLUSIIV ⟩ Eestlasest treeneri käe all pallipoisist maailmameistriks Kui palju kasutavad eestlased Antidopingu vihjeliini? Tartu Bussisõitude arv vähenes 83 protsenti Vambola Paavo: poliitmängudel pole kohta tervishoius (1) Kelmid pakuvad müüa nii Kamerunist pärit kutsikat kui kodust koroonaviiruse testi (1) Tartu patrulltalituse juht läks töisele pensionile Tartu lühiuudised Õppeaine tagasiside polegi anonüümne, ülikool tunnistab viga sõnastuses (5) Õppejõud Marit Kiljako lõi vabatahtlikutööga e-kursuse Uus reaalsus viis söögikohad internetti REEDENE RÕÕM ⟩ Anu Noorma jälgib kosmosest Maad Meelelahutus Koomiks Sudoku

FIS andis valeinfot

1 min lugemist
Andrus Veerpalu. FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Nädala alguses teatas Rahvusvaheline Suusaliit (FIS), et Seefeldi dopinguskandaali mässitud endise murdmaasuusataja Andrus Veerpalu vastu on Austrias Innsbruckis esitatud kriminaalsüüdistus. Austria prokuratuur lükkas eile selle väite ümber.

«Andrus Veerpalule pole veel süüdistust esitatud, teda pole isegi veel küsitletud,» sõnas prokuratuuri kõneisik Hansjörg Mayr Õhtulehele.

Lisaks kinnitas FIS teisipäeval, et Veerpalu palus CASil temale määratud ajutine võistluskeeld tühistada, kuid kohus lükkas selle 6. märtsil tagasi.

Veerpalu tõmmati (uuesti) dopinguskandaali keskmesse mullu veebruaris, kui tema ja Mati Alaveri näpunäidete järgi harjutanud kasahh Aleksei Poltoranin jäi Seefeldis MMil koos Karel Tammjärve, Andreas Veerpalu ja kahe Austria suusatajaga vahele veredopingu kasutamisega.

Pärast vahejuhtumit määrati Andrus Veerpalule ajutine võistluskeeld, mida pole praeguseni muudetud.

Tagatipuks märgati kahekordset olümpiavõitjat mullu detsembris Eesti meistrivõistlustel raja ääres, kus ta abistas oma lapsi, mida ta aga ajutise võistluskeelu järgi teha ei tohtinud.

Kui jaanuaris kinnitas FIS teiste eestlaste karistused, mis tehti aprilli alguses ka avalikuks, siis Veerpalu osas lõplikku otsust ei tulnud, kuna klassikaäss eitab oma seost dopinguskeemiga. Veel veebruaris andis FIS Eesti Antidopingule teada, et Veerpalu kohta peaks otsus tulema «kohe-kohe», kuid sellele järgnes ainult üks pikk vaikus. See andis Antidopingule alust arvata, et Veerpalu võis olla asja taas spordikohtusse viinud. PM.

Seotud lood
16.04.2020 18.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto