P, 3.12.2023

FIS andis valeinfot

Postimees
Facebook
Comments
Andrus Veerpalu.
Andrus Veerpalu. Foto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Nädala alguses teatas Rahvusvaheline Suusaliit (FIS), et Seefeldi dopinguskandaali mässitud endise murdmaasuusataja Andrus Veerpalu vastu on Austrias Innsbruckis esitatud kriminaalsüüdistus. Austria prokuratuur lükkas eile selle väite ümber.

«Andrus Veerpalule pole veel süüdistust esitatud, teda pole isegi veel küsitletud,» sõnas prokuratuuri kõneisik Hansjörg Mayr Õhtulehele.

Lisaks kinnitas FIS teisipäeval, et Veerpalu palus CASil temale määratud ajutine võistluskeeld tühistada, kuid kohus lükkas selle 6. märtsil tagasi.

Veerpalu tõmmati (uuesti) dopinguskandaali keskmesse mullu veebruaris, kui tema ja Mati Alaveri näpunäidete järgi harjutanud kasahh Aleksei Poltoranin jäi Seefeldis MMil koos Karel Tammjärve, Andreas Veerpalu ja kahe Austria suusatajaga vahele veredopingu kasutamisega.

Pärast vahejuhtumit määrati Andrus Veerpalule ajutine võistluskeeld, mida pole praeguseni muudetud.

Tagatipuks märgati kahekordset olümpiavõitjat mullu detsembris Eesti meistrivõistlustel raja ääres, kus ta abistas oma lapsi, mida ta aga ajutise võistluskeelu järgi teha ei tohtinud.

Kui jaanuaris kinnitas FIS teiste eestlaste karistused, mis tehti aprilli alguses ka avalikuks, siis Veerpalu osas lõplikku otsust ei tulnud, kuna klassikaäss eitab oma seost dopinguskeemiga. Veel veebruaris andis FIS Eesti Antidopingule teada, et Veerpalu kohta peaks otsus tulema «kohe-kohe», kuid sellele järgnes ainult üks pikk vaikus. See andis Antidopingule alust arvata, et Veerpalu võis olla asja taas spordikohtusse viinud. PM.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles