N, 1.06.2023

Spordi lühiuudised

Postimees
Facebook Twitter
Comments
Oliver Venno 
Oliver Venno Foto: Eero Vabamägi

Spordi lühiuudised (17.04.2020).

Vennoga lõpetati leping

Võrkpallur Oliver Venno koduklubi Istanbuli Galatasaray lõpetas eestlasega küll lepingu, kui tema mängud tippklubi eest ei pruugi olla mängitud. «Praegu on seis Galatasarayga selles mõttes segane, et klubi lõpetas kõikide mängijatega lepingud ja saatis mehed koju. Samas öeldi, et nad loodavad mind juunis siiski mängimas näha, kui liigat ikkagi õnnestub jätkata. Treeneritelt saime koju kaasa treeningukavad, nii et olen lepinguta, aga veidi ikkagi seotud,» rääkis Venno Betsafe’i video-podcast’is. Venno selle hooaja viimane liigamäng Galatasaray eest toimus märtsi lõpus.

Štelmahers teenis tunnustuse

Korvpalli VTB Ühisliiga valis enneaegu lõppenud hooaja kümme kangelast ehk silmapaistvaimat tegelast. Nende seast leiab ka BC Kalev/Cramo peatreeneri Roberts Štelmahersi. Liiga kodulehel kirjutati, et eelmine hooaeg oli Kalevi ajaloo parim, kuid suvel toimusid suured muudatused. «Lätlasest peatreener, kes juhendab ka rahvuskoondist, mitte ainult ei ehitanud meeskonda üles, vaid lõi ka täiesti uue mängustiili: ei mõeldud vaid jooksmisele ja punktide viskamisele. Edu tõi distsipliin, süsteem ja täpsus (10,9 pallikaotust oli kogu liiga parim näitaja).»

Virtuaalsed dopinguproovid

USAs saavad sportlased virtuaalselt dopinguproove anda. Protseduur on üsna lihtne. Sportlastele saadetakse koju dopinguprooviks vajalikud vahendid. Nagu ikka, hoiab üks USADA vaatleja toimuval silma peal, aga nüüd toimub see videosilla kaudu. Atleedid peavad kogu toimuvat otseülekandes edastama. Protseduur ja video lõppeb siis, kui sportlane on proovid postiga ära saatnud. Täielikult saab protsessi jälgida vaid vereproovi puhul. Kuigi vaatleja on sportlasega samast soost, ei vaadata pealt uriiniproovi andmist, sest sellega rikutaks privaatsusreegleid.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles