Sisukord
Arter
Tänane leht
18.04.2020
Eesti Pikalt vindunud rahulolematus sai minister Karule saatuslikuks (37) Eesti lühiuudised LHV ja Tallink laskusid sõnasõtta laenu pärast (4) Koroonaviirus lõikas telesarjadel lõpud ära Ei tohi alla anda! Narva kohvik hoiab endal kriisi kiuste elu sees Majandus Koroonakriisi superstaar pani Microsofti põlved värisema Tallinna börs taastub visamalt kui teised Tallinna Kaubamajal oli ilus esimene kvartal Välismaa Hulga uute viiruseohvrite leidmine tekitab küsimusi (11) Eksperte eirav Bolsonaro vallandas kriisi keskel tervishoiuministri Välismaa lühiuudised Juudiriigi poliitrivaalid pole ikka koera sabast üle saanud Inimtühja rahvuspargi lõvid tukkusid keset teed Küprose imaam äratab ellu lõhenenud saare lõunakalda islamipärandit Arvamus 21. sajandi Rockefellerid Samm selge pildi poole Pealinna valvur Pankuri valearvestus Näidishukkamine pudrupaja äärel (9) Eesti läks kasiinosse Sport Kolumn ⟩ Jaanus Kriisk: spordigraatsiad meie kõrval Tormis Laine – tippu pürgiv noor mäesuusataja, kes edestab kõiki Kesk-Euroopa superriikide eakaaslasi Merendus Raudne rannakaitse hävitab randa (1) AK David Vseviov: Lenini müüdi metamorfoosid (5) Aimar Ventsel: Lenini võitlus elab! (13) Lauri Mälksoo: kas eestlased on enesemääramisõiguse eest Leninile tänu võlgu? (5) Hardo Pajula: märkmeid Lääne revolutsioonilisest traditsioonist (24) Meelis Sütt: kodus olla või mitte olla? (2) EKI keelekool: #trellitatudkeel Tiit Pruuli: noor Mart Laar ja noor Jakob Hurt (4) Kunst sinu ümber. Maalikunsti uuendaja Merike Estna Vikerkaar loeb. Õigus iseäralikkusele (3) Viirastused ajast, mida ei tohtinuks olla Kõigi mälestuseks, kes jäid Kolõma põrgus ellu (2) Kuidas Vive Tolli mind mõjutanud on Aja auk: Meil ei ole teile ühtegi uudist Juurikas: Kohtunik Di viimane juurdlus Trad.Attack! pressis staadioni muusikasse Arter Suurettevõtja Ain Hanschmidt: «Kriisiajale on paraku iseloomulik, et lagedale ilmuvad šaakalid, raisakotkad ja teised põhjanoolijad.» (13) Lasnamäe korterist LA muusikataevasse Elisabet Reinsalu ja teiste enneolematu elu Esta Tatrik: Hiina juuksenõel Virtuaalne veiniõhtu algajale ehk kuidas end kogemata üksinda purju juua (2) Tervitusi Narva-Jõesuu brutaalseimast köögist: Franzia ülemkokk Indrek Kõverik sõidutab oma puhvetipakikesi ka Tartusse ja Tallinnasse Range Rover saab 50-aastaseks. Ajaloost selgub nii mõndagi üllatavat Maailma moehitt number üks, mille igaüks saab kodus ise välja võluda Rohkem, kui ühele inimesele vaja. Sõiduproov LR Range Roveriga (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elisabet Reinsalu ja teiste enneolematu elu

6 min lugemist
Näitleja Elisabet Reinsalu ja Ungari linnukoer Käbi viiendat nädalat maakodus Pärnumaal. FOTO: Mailiis Ollino

Nelja eluala tublid esindajad räägivad otse ja ausalt, mismoodi on koroonaviirusest tingitud eriolukord nende argirütmi ja tegemised pea peale pööranud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eile täpselt viis nädalat tagasi pidanuks Elisabet Reinsalu sõitma Pärnumaalt abikaasa lapsepõlvekodunt õhtusele etendusele Tallinna Linnateatrisse. Nagu enamasti, veetsid nad kahe lapsega nädalalõpu pealinna kärast eemal maakodus, kus saab looduses jalutada ja jõe rahulikku voolu nautida.

Aga hommikul selgus, et õhtuks Tallinna sõita pole vaja. Sest etendus jääb ära. Ja juba samal päeval selgus, et ka proovidesse pole niipea asja.

Nii jäigi Reinsalude pere elama maale. Ja elab seal seniajani. Vaid korra on nad Tallinnas käinud – et riideid tuua.

«Kui sa kuskil ei käi, ega siis midagi vaja pole,» ütleb Elisabet Reinsalu. Üle õue saab kuurist küttepuid tuua ju ammusest ajast pärit fliisiga, mille rinnaesisel ilutseb nimi MicroLink – see on IT-firma, mida juba ligi kümnend enam olemaski pole.

Erinevalt paljudest teistest, kes saavad eriolukorras töötada kodunt, pole see näitlejal võimalik. Reinsalu on küll lugenud näitemänge, kuid tunnistab, et paremini ja tulemuslikumalt läheks kõik siis, kui saaks teha seda kolleegidega koos. «Tunnen puudust laval olemisest ja kollektiivsest proovi tegemisest,» lausub ta. «Mulle meeldib koos pusimine.»

Ajal, mil lavale ja seriaalivõtetele asja pole, on ta mõelnud, mismoodi teistele kasulik olla. Ja leidnud lahenduse. Teades, et tema tugevus on sõna valdamine ja interpreteerimine, on ta lugenud Facebooki seinal ette oma lapsepõlve lemmikut, Aino Perviku «Kunksmoori». Ta loodab, et tänu sellele leiavad nii mõnedki nüüdisaja lapsed tee raamatuteni.

Reinsalu enda lapsed, 4. klassis õppiv poeg ja põhikooli lõpetav tütar, on olnud märtsi keskpaigast koduõppel ning ema kinnitusel edukalt hakkama saanud. Isegi pillitunde on mõlemad lapsed võtnud interneti teel. Hiljuti aitas Reinsalu teha pojal distantsõppes koguni kehalist kasvatust. Ülesanne oli joosta aja peale kilomeeter. Maakodu lähedalt mööduval teel seisavad kilomeetripostid. Seal nad siis teineteist ergutades ettenähtud distantsi läbisidki. Siiski tunnistab Reinsalu: «Poeg tundis, et tõmban teda tagasi.»

Reinsalul pole aimugi, millal ta uuesti linnateatri uksest sisse võib astuda. Nagu ta ütleb: «Minu maailm on kinni pandud ja ma ei tea, millal see uuesti lahti läheb.» Kindel on paraku vaid see, et

17.04.2020 20.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto