Sisukord
AK
Tänane leht
18.04.2020
Eesti Pikalt vindunud rahulolematus sai minister Karule saatuslikuks (37) Eesti lühiuudised LHV ja Tallink laskusid sõnasõtta laenu pärast (4) Koroonaviirus lõikas telesarjadel lõpud ära Ei tohi alla anda! Narva kohvik hoiab endal kriisi kiuste elu sees Majandus Koroonakriisi superstaar pani Microsofti põlved värisema Tallinna börs taastub visamalt kui teised Tallinna Kaubamajal oli ilus esimene kvartal Välismaa Hulga uute viiruseohvrite leidmine tekitab küsimusi (11) Eksperte eirav Bolsonaro vallandas kriisi keskel tervishoiuministri Välismaa lühiuudised Juudiriigi poliitrivaalid pole ikka koera sabast üle saanud Inimtühja rahvuspargi lõvid tukkusid keset teed Küprose imaam äratab ellu lõhenenud saare lõunakalda islamipärandit Arvamus 21. sajandi Rockefellerid Samm selge pildi poole Pealinna valvur Pankuri valearvestus Näidishukkamine pudrupaja äärel (9) Eesti läks kasiinosse Sport Kolumn ⟩ Jaanus Kriisk: spordigraatsiad meie kõrval Tormis Laine – tippu pürgiv noor mäesuusataja, kes edestab kõiki Kesk-Euroopa superriikide eakaaslasi Merendus Raudne rannakaitse hävitab randa (1) AK David Vseviov: Lenini müüdi metamorfoosid (5) Aimar Ventsel: Lenini võitlus elab! (13) Lauri Mälksoo: kas eestlased on enesemääramisõiguse eest Leninile tänu võlgu? (5) Hardo Pajula: märkmeid Lääne revolutsioonilisest traditsioonist (24) Meelis Sütt: kodus olla või mitte olla? (2) EKI keelekool: #trellitatudkeel Tiit Pruuli: noor Mart Laar ja noor Jakob Hurt (4) Kunst sinu ümber. Maalikunsti uuendaja Merike Estna Vikerkaar loeb. Õigus iseäralikkusele (3) Viirastused ajast, mida ei tohtinuks olla Kõigi mälestuseks, kes jäid Kolõma põrgus ellu (2) Kuidas Vive Tolli mind mõjutanud on Aja auk: Meil ei ole teile ühtegi uudist Juurikas: Kohtunik Di viimane juurdlus Trad.Attack! pressis staadioni muusikasse Arter Suurettevõtja Ain Hanschmidt: «Kriisiajale on paraku iseloomulik, et lagedale ilmuvad šaakalid, raisakotkad ja teised põhjanoolijad.» (13) Lasnamäe korterist LA muusikataevasse Elisabet Reinsalu ja teiste enneolematu elu Esta Tatrik: Hiina juuksenõel Virtuaalne veiniõhtu algajale ehk kuidas end kogemata üksinda purju juua (2) Tervitusi Narva-Jõesuu brutaalseimast köögist: Franzia ülemkokk Indrek Kõverik sõidutab oma puhvetipakikesi ka Tartusse ja Tallinnasse Range Rover saab 50-aastaseks. Ajaloost selgub nii mõndagi üllatavat Maailma moehitt number üks, mille igaüks saab kodus ise välja võluda Rohkem, kui ühele inimesele vaja. Sõiduproov LR Range Roveriga (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Trad.Attack! pressis staadioni muusikasse

2 min lugemist
Ansamberl Trad.Attack!. FOTO: Jelena Rudi

Trad.Attack! (esialgu küll nimega Sandra Sillamaa Trad.Attack!) tõmbas tähelepanu juba oma kõige esimese, 2014. aasta algul avaldatud videoga «Kooreke». Sõgedad mängud, hüpnootiline rütm ja kolhoosi sunnitute ehedad paganlikud rituaalid pakkusid teretulnud vaheldust kohustuslikele rahvusromantilistele folkloorikaadritele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sellest möödunud aega mahub üks omanimeline EP ning kaks albumit. «AH!» (2015) pani rahvuslike juurte kohale sädemeid pilduma diskokera, tundlik ja ergas «Kullakarva» (2017) demonstreeris, et möödunul on bändi maailmas oma kindel ja konkreetne koht, aga mustal lael seal kandvat rolli pole isegi metafoorses mõttes mitte. Värskel kauamängival on igasugune lagi kui selline sootuks kus see ja teine lennutatud.

Ingliskeelse pealkirjaga, kuid eestikeelse sisuga «Make Your Move» on algusest lõpuni võimsa ja avara kõlaga staadionifolk. Sandra ja Jalmar Vabarna ning Tõnu Tubli tahtsidki ette võtta omamoodi proovilepaneku, kui suurelt saab õigupoolest üks kolmeliikmeline bänd kõlada ning kas ja kuidas on võimalik salvestada stuudios muusikat nii, et see kõlaks nagu staadionil. Selgus, et on võimalik. Muidugi oleks võinud Trad.Attack! jäädagi mängima «Koorekest», kuid mugav paigalseis nende DNAga ei sobi ning see ongi bändi üks võlusid.

17.04.2020 20.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto