Sisukord
Välismaa
Tänane leht
18.04.2020
Eesti Pikalt vindunud rahulolematus sai minister Karule saatuslikuks (37) Eesti lühiuudised LHV ja Tallink laskusid sõnasõtta laenu pärast (4) Koroonaviirus lõikas telesarjadel lõpud ära Ei tohi alla anda! Narva kohvik hoiab endal kriisi kiuste elu sees Majandus Koroonakriisi superstaar pani Microsofti põlved värisema Tallinna börs taastub visamalt kui teised Tallinna Kaubamajal oli ilus esimene kvartal Välismaa Hulga uute viiruseohvrite leidmine tekitab küsimusi (11) Eksperte eirav Bolsonaro vallandas kriisi keskel tervishoiuministri Välismaa lühiuudised Juudiriigi poliitrivaalid pole ikka koera sabast üle saanud Inimtühja rahvuspargi lõvid tukkusid keset teed Küprose imaam äratab ellu lõhenenud saare lõunakalda islamipärandit Arvamus 21. sajandi Rockefellerid Samm selge pildi poole Pealinna valvur Pankuri valearvestus Näidishukkamine pudrupaja äärel (9) Eesti läks kasiinosse Sport Kolumn ⟩ Jaanus Kriisk: spordigraatsiad meie kõrval Tormis Laine – tippu pürgiv noor mäesuusataja, kes edestab kõiki Kesk-Euroopa superriikide eakaaslasi Merendus Raudne rannakaitse hävitab randa (1) AK David Vseviov: Lenini müüdi metamorfoosid (5) Aimar Ventsel: Lenini võitlus elab! (13) Lauri Mälksoo: kas eestlased on enesemääramisõiguse eest Leninile tänu võlgu? (5) Hardo Pajula: märkmeid Lääne revolutsioonilisest traditsioonist (24) Meelis Sütt: kodus olla või mitte olla? (2) EKI keelekool: #trellitatudkeel Tiit Pruuli: noor Mart Laar ja noor Jakob Hurt (4) Kunst sinu ümber. Maalikunsti uuendaja Merike Estna Vikerkaar loeb. Õigus iseäralikkusele (3) Viirastused ajast, mida ei tohtinuks olla Kõigi mälestuseks, kes jäid Kolõma põrgus ellu (2) Kuidas Vive Tolli mind mõjutanud on Aja auk: Meil ei ole teile ühtegi uudist Juurikas: Kohtunik Di viimane juurdlus Trad.Attack! pressis staadioni muusikasse Arter Suurettevõtja Ain Hanschmidt: «Kriisiajale on paraku iseloomulik, et lagedale ilmuvad šaakalid, raisakotkad ja teised põhjanoolijad.» (13) Lasnamäe korterist LA muusikataevasse Elisabet Reinsalu ja teiste enneolematu elu Esta Tatrik: Hiina juuksenõel Virtuaalne veiniõhtu algajale ehk kuidas end kogemata üksinda purju juua (2) Tervitusi Narva-Jõesuu brutaalseimast köögist: Franzia ülemkokk Indrek Kõverik sõidutab oma puhvetipakikesi ka Tartusse ja Tallinnasse Range Rover saab 50-aastaseks. Ajaloost selgub nii mõndagi üllatavat Maailma moehitt number üks, mille igaüks saab kodus ise välja võluda Rohkem, kui ühele inimesele vaja. Sõiduproov LR Range Roveriga (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hulga uute viiruseohvrite leidmine tekitab küsimusi

3 min lugemist
  • Wuhani koroonaviiruse ohvrite arv kerkis praktiliselt üleöö poole võrra.
  • Võimude sõnul lisati statistikasse kodus surnud ja vanglaid puudutavad andmed.
  • Hongkongi professor arvab aga, et andmeid muudeti muu maailma rahustamiseks.
  • Euroopa poliitikud kahtlevad samuti Hiina esitatud eduka viirushalduse tõesuses.
Haiguslooga tutvuv mees istub Wuhani haigla lähistel tänaval. FOTO: Ng Han Guan/AP/Scanpix

Kuigi Hiina võimude väitel ei viita eilne teade, et koroonaviiruse algkoldes Wuhanis suri Covid-19sse varem väidetust tegelikult 50 protsenti rohkem inimesi, kuidagi varasemale salatsemisele, on nii Prantsusmaa, Suurbritannia kui ka Ameerika Ühendriikide liidrid seisukohal, et Peking pole olnud avameelne.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Meditsiinitöötajad mõnes asutuses võisid olla hõivatud elude päästmisega ning olid viivitused teatamises, oli alateatamist ja valesti teatamist, aga mitte kunagi pole toimunud varjamist; me ei luba varjamist,» põhjendas pressikonverentsil Hiina välisministeeriumi kõneisik Zhao Lijian, miks kerkis Wuhanis viiruse tõttu elu kaotanute arv üleöö ligi 1300 inimese võrra, 3869ni.

Kogu Hiinas on seega Covid-19 tagajärjel surnud varem kinnitatust enam kui kolmandiku jagu rohkem inimesi ehk 4632, vahendas Reuters. Riigis on ametlikult tuvastatud üle 83 000 koroonaviirusega nakatunu.

17.04.2020 20.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto