Sisukord
Arvamus
Tänane leht
18.04.2020
Eesti Pikalt vindunud rahulolematus sai minister Karule saatuslikuks (37) Eesti lühiuudised LHV ja Tallink laskusid sõnasõtta laenu pärast (4) Koroonaviirus lõikas telesarjadel lõpud ära Ei tohi alla anda! Narva kohvik hoiab endal kriisi kiuste elu sees Majandus Koroonakriisi superstaar pani Microsofti põlved värisema Tallinna börs taastub visamalt kui teised Tallinna Kaubamajal oli ilus esimene kvartal Välismaa Hulga uute viiruseohvrite leidmine tekitab küsimusi (11) Eksperte eirav Bolsonaro vallandas kriisi keskel tervishoiuministri Välismaa lühiuudised Juudiriigi poliitrivaalid pole ikka koera sabast üle saanud Inimtühja rahvuspargi lõvid tukkusid keset teed Küprose imaam äratab ellu lõhenenud saare lõunakalda islamipärandit Arvamus 21. sajandi Rockefellerid Samm selge pildi poole Pealinna valvur Pankuri valearvestus Näidishukkamine pudrupaja äärel (9) Eesti läks kasiinosse Sport Kolumn ⟩ Jaanus Kriisk: spordigraatsiad meie kõrval Tormis Laine – tippu pürgiv noor mäesuusataja, kes edestab kõiki Kesk-Euroopa superriikide eakaaslasi Merendus Raudne rannakaitse hävitab randa (1) AK David Vseviov: Lenini müüdi metamorfoosid (5) Aimar Ventsel: Lenini võitlus elab! (13) Lauri Mälksoo: kas eestlased on enesemääramisõiguse eest Leninile tänu võlgu? (5) Hardo Pajula: märkmeid Lääne revolutsioonilisest traditsioonist (24) Meelis Sütt: kodus olla või mitte olla? (2) EKI keelekool: #trellitatudkeel Tiit Pruuli: noor Mart Laar ja noor Jakob Hurt (4) Kunst sinu ümber. Maalikunsti uuendaja Merike Estna Vikerkaar loeb. Õigus iseäralikkusele (3) Viirastused ajast, mida ei tohtinuks olla Kõigi mälestuseks, kes jäid Kolõma põrgus ellu (2) Kuidas Vive Tolli mind mõjutanud on Aja auk: Meil ei ole teile ühtegi uudist Juurikas: Kohtunik Di viimane juurdlus Trad.Attack! pressis staadioni muusikasse Arter Suurettevõtja Ain Hanschmidt: «Kriisiajale on paraku iseloomulik, et lagedale ilmuvad šaakalid, raisakotkad ja teised põhjanoolijad.» (13) Lasnamäe korterist LA muusikataevasse Elisabet Reinsalu ja teiste enneolematu elu Esta Tatrik: Hiina juuksenõel Virtuaalne veiniõhtu algajale ehk kuidas end kogemata üksinda purju juua (2) Tervitusi Narva-Jõesuu brutaalseimast köögist: Franzia ülemkokk Indrek Kõverik sõidutab oma puhvetipakikesi ka Tartusse ja Tallinnasse Range Rover saab 50-aastaseks. Ajaloost selgub nii mõndagi üllatavat Maailma moehitt number üks, mille igaüks saab kodus ise välja võluda Rohkem, kui ühele inimesele vaja. Sõiduproov LR Range Roveriga (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

21. sajandi Rockefellerid

2 min lugemist
  • Bill Gates hakkas filantroobiks pärast tema mainet räsinud kohtuprotsessi.
  • Ta esines tänaseks kuulsa pandeemiahoiatuse TED-kõnega juba aastal 2015.
  • Abikaasa Melinda Gatesiga asutatud fond on tervishouimaailmas ülimõjukas.
Bill ja Melinda Gatesi fond. FOTO: Artur Kuus

Veel kaks aastakümmet tagasi oli Microsofti asutaja William Henry Gates III tuntud kui halastamatu hiidkapitalist, kes pigistas oma konkurendid turult röövellike meetoditega välja. Ebaseadusliku monopoli omanikuks pidas nii teda meedia kui ka kohus oma 2000. aasta otsuses. Paljud tarkvaragigandi töötajad mäletavad Bill Gatesi tigeda ja alluvaid stressi viimse piirini viiva ülemusena.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui Gates kohtuotsusega umbes samal ajal koos abikaasa Melindaga heategevusfondi asutas, pidasid paljud seda eeskätt mainekujunduslikuks sammuks. Paralleele võib tuua teise USA kunagise esirikkuriga: ka Standard Oili asutaja John D. Rockefelleri äri kuulutati 1911. aastal monopoliks. Erinevalt Microsoftist suutsid USA võimud tema ettevõtte tükeldada. Ka Rockefellerist sai suure omanimelise heategevusorganisatsiooni juht.

Kui Gatesil mainekujunduslik eesmärk oli, siis on see nüüdseks igal juhul saavutatud. Kaasade rajatud Bill & Melinda Gates Foundation on praegu üks maailma suurimaid heategevusorganisatsioone, millel on vara peaaegu 47 miljardit dollarit. Fond on täitnud maailma tervishoiu arendamises asendamatut rolli. Bill ja Melinda Gatesi suur toetus Maailma Terviseorganisatsioonile (WHO) on andnud paarile suure sõnaõiguse teemade tõstatamisel ja prioriteetide sättimisel.

17.04.2020 20.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto