Sisukord
Arvamus
Tänane leht
20.04.2020
Eesti Eesti lühiuudised Eesti kolmas Covid-19-sünnitaja: mul oli tohutu hirm lapse pärast (3) Tartu Raatuse ühiselamu tudengid jagati kolme tsooni vahel (1) «Miks ootame pikisilmi võõrtöölisi?» (101) Rebane hirmuvalitseb lambakarja ja selle perenaist (7) Haruldane leid peatas maantee õgvendamise Majandus Lihatööstur: hakkliha müük tegi ulmelisi tulemusi (6) Majanduse lühiuudised Tallink avalikustas laenupakkumise tingimused Järsult langenud Hiina majanduse tulevik on segane (3) Välismaa Johnsoni tegevusetus võis saada saatuslikuks (4) USA ja Venemaa blokeerivad kriisiaegset relvarahu (3) PiS püüab hoida Dudat võimul kõigi vahenditega Tüli justiitsreformi üle on lõhestanud Poola kohtunikkonna PÕHJALA VAADE ⟩ Mainekriisiga võitleval Rootsil on Soomelt õppida (6) Arvamus Juhtkiri: uued normid uues maailmas (1) Aimar Altosaar: ilma usuta ei saa (16) Anneli Kaasa: kultuur ja viirus (1) Raul-Allan Kiivet: tegelik tegevuskava (8) Heiki Lill: odava kauba hind (1) Andi Hektor: Meenuta - Newton 1665 (4) Kultuur Henrik Kalmeti suur õhtu: virtuaalne komöödia kriisi ajal Sport Kerr Kriisa siirdub USA ühte paremasse korvpalliülikooli (1) EAL tahab WRC tiimidega rallit Tartu Suure ristmiku ja tunnelite ehitus piirab liiklust pea kaks aastat Irja Alakivi: masenduse ja uhkusega Tartu parkidest (3) Raatuse nakatunud tudengite ühispöördumine: mingit pidu pole olnud (34) Algab uue tee ehitamine kondimootori jõul liikujatele Tartu lühiuudised Tabivere vabatahtlikel voolab kaitseriietuses põrandat pestes higi ojadena Teadlased uurivad välja epideemia ulatuse Eestis (9) Tartu Do tähistas oma aastapäeva peota Eesti lugejate ette tulid üheskoos noor ja vana Goethe Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raul-Allan Kiivet: tegelik tegevuskava

3 min lugemist
Raul-Allan Kiivet. FOTO: Liis Treimann

Koroonakriisiga tuleb kohaneda, kirjutab TÜ tervishoiu-korralduse professor Raul-Allan Kiivet.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Muru kastmiseks on mul kodus voolikud koos jagajatega kolmele-neljale vihmutile. Kastmise lõpetamine on lihtne ja käib ühe raksuga: keeran peakraani kinni ja siis on aega vidinad kokku korjata. Kastmise alustamine on aga mitu korda tüsilikum: voolikud tuleb ühendada õigesti ja kraanid olgu avatud õiges kohas, teises kohas esialgu kinni, et uputust ei tekiks.

Piirangute kehtestamine on lihtne ja see sai Eestis tehtud hästi. Taaskäivitamine on mitu korda keerulisem ja see ei käi ühe raksuga, sest muidu oleme kõik mudas. Kastmisel ma tean, mida mis järjekorras teha, sest veakogemused on meeles.

Koroonaepideemias ei tea mitte keegi maailmas õiget järjekorda ega seda, kui palju tohib iga kraani avada, sest mitte kellelgi ei ole kogemusi, kuidas uut viiruseuputust vältida. Ajalooline kogemus ütleb, et iga epideemia ükskord raugeb, aga teadmised koroonaepideemia kohta on kogu maailmas alles kasvufaasis. Mis tempos ja milliste tagasilöökidega epideemia taandub, ei tea keegi.

18.04.2020 21.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto