T, 27.09.2022

Kerr Kriisa siirdub USA ühte paremasse korvpalliülikooli

Ville Arike
, reporter
Kerr Kriisa siirdub USA ühte paremasse korvpalliülikooli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Kerr Kriisa Arizonasse siirdumisest uudise teinud ESPN tõi välja, et ta andis veebruaris meestekoondise debüütmängus koguni viis korvisöötu.  FOTO: Tairo Lutter
Kerr Kriisa Arizonasse siirdumisest uudise teinud ESPN tõi välja, et ta andis veebruaris meestekoondise debüütmängus koguni viis korvisöötu. FOTO: Tairo Lutter Foto: Tairo Lutter

Kui sageli jääb inimesel valida halva ja väga halva vahel, siis 19-aastasel Eesti korvpallikoondislasel Kerr Kriisal oli viimaste kuude jooksul vastupidi. Tal olid ainult head ja väga head valikud: ta otsustas minna Arizona ülikooli ja lahkuda Euroopa ühest paremast klubist Kaunase Žalgirisest.

Kas tekkis kahtlusi-kõhklusi, kumb valida? «Näen Arizonasse minekut kui sammu edasi. Otsus on väga suur ja tähtis. Kui see sai tehtud, tundsin südames kergendust. Tean, et NCAAs keegi garantiid ei anna, aga kokkuvõttes kõhklusi ei ole. Otsus ei tulnud üleöö, see oli pikk protsess,» ütles Kriisa Postimehele.

Leping Žalgirisega kehtis veel kaks aastat

Euroliigas mängiva Kaunase klubiga kehtis tema leping 2022. aasta suveni. «Olen Žalgirisele tänulik. Veetsin seal kaks väga head aastat, mind hakati omaks võtma. Noorele mängijale on see arenemiseks väga hea klubi. Lahkuminek polnud lihtne, kuid kõigi osapoolte pingutustega saime kokkulepped tehtud ja asjad korda,» kinnitas Kriisa. Sillad jäid põletamata ning pole välistatud, et ta võib tulevikus uuesti Žalgirisega liituda.

Märksõnad
Tagasi üles