T, 28.11.2023

EAL tahab WRC tiimidega rallit

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Facebook
Comments
Ott Tänak mullu Soome rallil.
Ott Tänak mullu Soome rallil. Foto: Sander Ilvest

Eesti Autospordiliit (EAL) taotleb Eesti valitsuselt ja kultuuriministeeriumilt rahvusvahelise ralli korraldamiseks ja autospordi edendamiseks kokku 942 000 eurot.

Dokumendil on Ott Tänaku, Markko Märtini, Oleg Grossi, Raul Jeetsi ja Janis Kaalu allkirjad. Suurima kuluallikana soovitakse riigilt 450 000 eurot WRC tiimide osalusel rahvusvahelise ralli korraldamiseks. Samas möönis autospordiliit, et ralli organiseerimine on võimalik vaid juhul, kui olukord riigis on stabiliseerunud. Vajaduse korral ollakse valmis korraldama võistlust publikuta. Sellisel juhul saaksid huvilised rallile kaasa elada teleülekannete vahendusel.

Seni organiseeris Eestis rahvusvahelist rallit Rally Estonia, kuid EALiga tekkinud lahkhelide tõttu peatati veebruaris suvise etapi korraldustöö.

Nii nagu suurem osa maailma spordist on ka WRC-sari täielikult seiskunud ja seetõttu pole lubatud vähemalt mai lõpuni teha ühtegi testisõitu. Tõenäoliselt jätkatakse MM-sarjas võidukihutamist augusti alguses Soomes. EAL tahab Eestis toimuva suurvõistluse pidada 24.–25. juulil.

See tähendaks, et MM-sarja meeskondade huvi Eestisse tulla võiks olla suur. Seda kinnitas ka EALi tegevjuht Janis Kaal. «Praegu on situatsioon ka suurtiimide jaoks teistsugune. Võib-olla ei peaks neid siia meelitamagi. Vajadus selle ralli järele on hoopis teine kui varem,» ütles Kaal.

24. juulini jääb täna 95 päeva ja seetõttu soovitakse lähinädalatel saada valitsuselt otsust. Hilisema teavitamise korral jääb korralduseks lihtsalt liiga vähe aega. Kaal ei öelnud täpselt, mis eelarvega on autospordiliit ralli organiseerimisel arvestanud, kuid kinnitas, et eelmisel aastal Rally Estonia raames toimunud sõuelemendid jääksid kindlasti olemata. «Peame asju ajama võimaluste piires. Alati saab teha nende vahenditega, mis on olemas. Meie seame esile sportliku poole ehk mingeid kontserte ei toimuks. Praegu on küsimus, kas üldse saab midagi teha. Meil on ikkagi eriolukord. Vaatame, kas ja millised võimalused meil tekivad.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles