Sisukord
Sport
Postimees
20.04.2020
Eesti Eesti lühiuudised Eesti kolmas Covid-19-sünnitaja: mul oli tohutu hirm lapse pärast (3) Tartu Raatuse ühiselamu tudengid jagati kolme tsooni vahel (1) «Miks ootame pikisilmi võõrtöölisi?» (101) Rebane hirmuvalitseb lambakarja ja selle perenaist (7) Haruldane leid peatas maantee õgvendamise Majandus Lihatööstur: hakkliha müük tegi ulmelisi tulemusi (6) Majanduse lühiuudised Tallink avalikustas laenupakkumise tingimused Järsult langenud Hiina majanduse tulevik on segane (3) Välismaa Johnsoni tegevusetus võis saada saatuslikuks (4) USA ja Venemaa blokeerivad kriisiaegset relvarahu (3) PiS püüab hoida Dudat võimul kõigi vahenditega Tüli justiitsreformi üle on lõhestanud Poola kohtunikkonna PÕHJALA VAADE ⟩ Mainekriisiga võitleval Rootsil on Soomelt õppida (6) Arvamus Juhtkiri: uued normid uues maailmas (1) Aimar Altosaar: ilma usuta ei saa (16) Anneli Kaasa: kultuur ja viirus (1) Raul-Allan Kiivet: tegelik tegevuskava (8) Heiki Lill: odava kauba hind (1) Andi Hektor: Meenuta - Newton 1665 (4) Kultuur Henrik Kalmeti suur õhtu: virtuaalne komöödia kriisi ajal Sport Kerr Kriisa siirdub USA ühte paremasse korvpalliülikooli (1) EAL tahab WRC tiimidega rallit Tartu Suure ristmiku ja tunnelite ehitus piirab liiklust pea kaks aastat Irja Alakivi: masenduse ja uhkusega Tartu parkidest (3) Raatuse nakatunud tudengite ühispöördumine: mingit pidu pole olnud (34) Algab uue tee ehitamine kondimootori jõul liikujatele Tartu lühiuudised Tabivere vabatahtlikel voolab kaitseriietuses põrandat pestes higi ojadena Teadlased uurivad välja epideemia ulatuse Eestis (9) Tartu Do tähistas oma aastapäeva peota Eesti lugejate ette tulid üheskoos noor ja vana Goethe Meelelahutus Koomiks Sudoku

EAL tahab WRC tiimidega rallit

1 min lugemist
Ott Tänak mullu Soome rallil. FOTO: Sander Ilvest

Eesti Autospordiliit (EAL) taotleb Eesti valitsuselt ja kultuuriministeeriumilt rahvusvahelise ralli korraldamiseks ja autospordi edendamiseks kokku 942 000 eurot.

Dokumendil on Ott Tänaku, Markko Märtini, Oleg Grossi, Raul Jeetsi ja Janis Kaalu allkirjad. Suurima kuluallikana soovitakse riigilt 450 000 eurot WRC tiimide osalusel rahvusvahelise ralli korraldamiseks. Samas möönis autospordiliit, et ralli organiseerimine on võimalik vaid juhul, kui olukord riigis on stabiliseerunud. Vajaduse korral ollakse valmis korraldama võistlust publikuta. Sellisel juhul saaksid huvilised rallile kaasa elada teleülekannete vahendusel.

Seni organiseeris Eestis rahvusvahelist rallit Rally Estonia, kuid EALiga tekkinud lahkhelide tõttu peatati veebruaris suvise etapi korraldustöö.

Nii nagu suurem osa maailma spordist on ka WRC-sari täielikult seiskunud ja seetõttu pole lubatud vähemalt mai lõpuni teha ühtegi testisõitu. Tõenäoliselt jätkatakse MM-sarjas võidukihutamist augusti alguses Soomes. EAL tahab Eestis toimuva suurvõistluse pidada 24.–25. juulil.

See tähendaks, et MM-sarja meeskondade huvi Eestisse tulla võiks olla suur. Seda kinnitas ka EALi tegevjuht Janis Kaal. «Praegu on situatsioon ka suurtiimide jaoks teistsugune. Võib-olla ei peaks neid siia meelitamagi. Vajadus selle ralli järele on hoopis teine kui varem,» ütles Kaal.

24. juulini jääb täna 95 päeva ja seetõttu soovitakse lähinädalatel saada valitsuselt otsust. Hilisema teavitamise korral jääb korralduseks lihtsalt liiga vähe aega. Kaal ei öelnud täpselt, mis eelarvega on autospordiliit ralli organiseerimisel arvestanud, kuid kinnitas, et eelmisel aastal Rally Estonia raames toimunud sõuelemendid jääksid kindlasti olemata. «Peame asju ajama võimaluste piires. Alati saab teha nende vahenditega, mis on olemas. Meie seame esile sportliku poole ehk mingeid kontserte ei toimuks. Praegu on küsimus, kas üldse saab midagi teha. Meil on ikkagi eriolukord. Vaatame, kas ja millised võimalused meil tekivad.»

Seotud lood
18.04.2020 21.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto