Sisukord
Sport
Postimees
21.04.2020
Eesti Kas viirus annab alla? Optimismi pidurdab noorte haigestumise püsimine (15) Kalarannast leitud vrakk pukseeriti tallele Eesti lühiuudised (1) Haapsalus toodetakse 400 laibakotti kuus (1) RMK kaasab kogukonda vaid näiliselt (5) Majandus Töökohti jäi vähemaks, töötuid tuli juurde Rootsi tööstusfirma Narva töötajaid ähvardab koondamine (1) Majanduse lühiuudised USA naftahoidlad ajavad üle ääre (1) Välismaa Võimud süüdistavad Tšornobõli põlengutes stalkereid (2) Kohalik vaade ⟩ Võiduillusioon sõjas viirusega: kas see kõik saab jõuluks läbi? Nemtsovi väljak on Vene Praha saatkonnale pinnuks silmas (8) Välismaa lühiuudised Kanada ajaloo rängim massitulistamine nõudis 18 elu Arvamus Evelyn Kaldoja: Hispaania häda aitas NATOt Oksana Belova-Dalton: koostöö usaldamatuse kiuste Andres Herkel: õigus veini juua (3) Huawei asepresident: Euroopa vajab 5G võrke (2) Teated Eestist julgeolekunõukogus: kriisidiplomaatia kodukontorist Juhtkiri: kaks sammu edasi, üks tagasi ehk ettevaatlik väljumisplaan (3) Kultuur Detailselt dokumenteeritud asendustegevus Kõrvareis kinojuttude maailma Sport Kes nad on? Seefeldis lahvatanud dopinguskandaaliga on seotud vähemalt 37 inimest Natalja Puusep – maailmameistrist Siberi eestlane Spordi lühiuudised Spordiürituste tühistamine jätab korraldajad raskustesse Tervis Tervise lühiuudised Koroonaviirus ohustab oluliselt enam suitsetajaid (2) Tartu Gümnaasiumisse soovijal avaneb tänavu vaid üks võimalus Vahur Kalmre: volikogu rolli vähendamine eriolukorra varjus (1) Stepan Karja: pärimisseadus ja lasteta lesk (1) Koroonaviirus tõi ühiselamusse ka viha nakatunute vastu (26) Tartu lühiuudised Tartus käib Emajõelinna kavandamine Tartu bänd Trad.Attack! andis välja kolmanda albumi Üliõpilane aitab vanadel nutimaailmas toime tulla Meelelahutus Koomiks Sudoku

Natalja Puusep – maailmameistrist Siberi eestlane

3 min lugemist
  • Puusep sirgus Omski oblastis asunud ja Jurjevi nime kandnud eestlaste külast
  • Eestis on Puusep käinud vaid korra, kui külastas lapsena siinseid sugulasi
  • Tippspordist loobus Puusep juba 19-aastaselt
  • Võitis NSV Liidu naiskonna koosseisus peaaegu kõik, mis võita andis
Natalja Puusep poseerimas Omski vanas iluvõimlemiskoolis enda noorpõlve foto ees. FOTO: Jaanus Piirsalu

Janika Mölder on tuntud kui ainus Eesti sportlane, kes on tulnud iluvõimlemises maailma ja Euroopa meistriks, kuid ta pole ainuke eestlannast tiitlite omanik iluvõimlemises. Eesti spordiajaloos on seni valge laik olnud Siberi eestlanna Natalja Puusep, kes on võitnud samasugused tiitlid nagu Janika Mölder.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nii Mölder kui ka Puusep tegid tegusid kunagise NSV Liidu koondises. Kui Mölder saavutas oma võidud 1980ndate lõpus, siis Puusep 1990ndate algul. Seejuures ei kohtunud nad koondise laagrites kunagi. Kumbki pole teineteisest isegi kuulnud.

Natalja Puusep tuli 17-aastaselt NSV Liidu naiskonnaga Euroopa meistriks 1990. aastal (kolme palli ja kolme lindiga harjutuses) ning aasta hiljem ka kahekordseks maailmameistriks (kuue lindiga ning kolme palli ja kolme lindiga harjutustes). Mõlemas võitluses jäi ta koos koondisega mitmevõistluses hõbedale. 1990. aastal võitis ta NSV Liidu koondises maailma karikavõistlused.

20.04.2020 22.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto