E, 8.08.2022
Koroonaviirus ohustab oluliselt enam suitsetajaid
Kopsud on mõeldud ainult õhu sissehingamiseks. Suitsetamine, saastunud õhk ja kemikaalide sissehingamine nõrgestavad oluliselt kopsude funktsiooni, selliselt on inimene COVID-19 haiguse vallandumisel eluohtlikus olukorras. Foto: Remo Tõnismäe / Postimees
Rebeka Kalam
, Tervisereporter
Koroonaviirus ohustab oluliselt enam suitsetajaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2

Suitsetajatel progresseerub koroonaviirushaigus 14 korda suurema tõenäosusega tõsisemaks, raskeks ja fataalseks juhtumiks, sest tekib ägeda respiratoorse düstressi sündroom, ütleb Tartu Ülikooli professor ja kopsukliiniku juhataja Alan Altraja.

«Praegu on olukord väga selgepiiriline: suitsetajad nakatuvad kergemini ja põevad haigust hullemini. Seetõttu peab suitsetamine lõppema kohe. Praegune olukord on väga hea motivatsioon,» manitseb Altraja.

Kopsuarsti sõnul käitub viirus mõnevõrra erinevalt sõltuvalt sellest, kas inimesel on mõni krooniline kopsuhaigus või mitte. «On kindlaks tehtud, et suitsetajad ja kroonilise obstruktiivse kopsuhaigusega haiged nakatuvad kergemini,» märgib Altraja. «Astmaatikute ja teiste krooniliste kopsuhaiguste puhul ei ole tõestatud, et need suurendaksid nakatumist, teine lugu on aga sellega, mida viirus sellise inimesega teeb.»

Märksõnad
Tagasi üles