Sisukord
Arvamus
Tänane leht
22.04.2020
Eesti Mart Laar: Eestil on kriisis Euroopa ees eelis (22) Eelmise nädala palgahüvitisest läks lõviosa restoranidele (2) Tekkinud on töökohapõhised koroonakolded, enim Tallinnas (1) Eesti lühiuudised NULLPUNKT ⟩ Rakvere spaahotelli juht: riskigrupp olgu kodus, las teised elavad (27) Karu käis kooli mesilas praktikal (7) Eesti ehitajad jäid Norras töö ja palgata (1) Majandus Tanklad ei hakka tankimise eest peale maksma (20) Graafik ⟩ Seda ei osatud näha ka halvimas unenäos (4) Majanduse lühiuudised Välismaa Saksa tabloidi kahjunõue ajas Hiina ladvikul närvi mustaks (5) Välismaa lühiuudised Erapooletus on osa Austria DNAst Arvamus Juhtkiri: Maa aastal maast leitud nafta (5) Tõnis Oja: turg tahab Tallinki diili solkida (7) Ülo Pikkov: Vajame digikultuuri arenduskeskust Hendrik Puhkim: kriisi ei pea raiskama (1) Isamaa: perede tugilaen aitab kriisi ületada (14) Teadus tuleb panna ühiskonna teenistusse (6) Kultuur Sibyl Vane: Meil on oma publikuga väga vedanud Sport Drell lisas end NBA drafti Spordi lühiuudised WRC-tiimid võivad küll Eestisse jõuda, kuid rallisõber neid suure tõenäosusega ei näeks Jalgpalliliit taotleb meistriliiga klubidele treeningute alustamiseks eriluba Kliima Maa päev 50 on päriselt ka teistmoodi (1) Tartu Fotod ⟩ Raudtee ääres võsas põrkuvad autojuhtide ja looduse huvid (1) Grete Sarap: Koolivaheaeg eriolukorras: õnn või õnnetus? (1) Erkki Bahovski: feodalismi jooni kriisiaja Eestis Vahur Kollom: paneme kõrged riigiametnikud dieedile Tartus lahutati abielu kahe naise vahel Tartu lühiuudised Lenin istus, seisis ja lahkuski, nagu anekdoodis ennustatud (8) Vladimir Uljanov kasutas punast terrorit võimul püsimiseks (3) Ebajumala vend elas üle aasta Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ülo Pikkov: Vajame digikultuuri arenduskeskust

4 min lugemist
Ülo Pikkov. FOTO: Erakogu

Digikultuurist võiks saada nii hariduse kui ka kultuuri uus käimatõmbaja, kirjutab filmitegija Ülo Pikkov.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ajateenistuses läbitud parameediku kursuselt on mulle meelde jäänud põhimõte, et suurõnnetuste järel tuleb esmalt tegeleda nendega, kes on viga saanud, kuid ei karju. Nendega, kes karjuda suudavad, jõuab üldjuhul ka hiljem tegeleda.

Praegu on koroonaviiruse tõttu kõik valdkonnad tõsiselt pihta saanud. Kultuur on aga üks neist, kes on täiesti vait. Seda on tabanud totaalne šokk! Kõik kanalid, mis seni vähegi sissetulekut tõid, on kas drastiliselt vähenenud või hoopis ära langenud. Nii on kinod-teatrid-kontserdid suletud, kulka rahastus väheneb hüppeliselt, kuna (alkoholi)turism ja suurüritused jäävad ära, ning ka prognoositav vähenev riigieelarve kuvab lähiaastateks kultuurivaldkonnale väga tagasihoidlikud võimalused.

Peale sissetuleku on täiesti segi pööratud ka kultuuri kogemise ja tarbimise vormid. Muuseumisse ja kontserdile ei saa, vahetu publikuga etendused on keelatud. Laulupeo korraldamine tundub seni, kuni pole lahendatud meid varitseva koroonaviiruse ohtu, rahvusliku suitsiidina. Parafraseerides Toomas Hendrik Ilvest: «Mis toonud on meid siia, see enam koroona tõttu edasi ei vii.»

21.04.2020 23.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto