Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
22.04.2020
Eesti Mart Laar: Eestil on kriisis Euroopa ees eelis (22) Eelmise nädala palgahüvitisest läks lõviosa restoranidele (2) Tekkinud on töökohapõhised koroonakolded, enim Tallinnas (1) Eesti lühiuudised NULLPUNKT ⟩ Rakvere spaahotelli juht: riskigrupp olgu kodus, las teised elavad (27) Karu käis kooli mesilas praktikal (7) Eesti ehitajad jäid Norras töö ja palgata (1) Majandus Tanklad ei hakka tankimise eest peale maksma (20) Graafik ⟩ Seda ei osatud näha ka halvimas unenäos (4) Majanduse lühiuudised Välismaa Saksa tabloidi kahjunõue ajas Hiina ladvikul närvi mustaks (5) Välismaa lühiuudised Erapooletus on osa Austria DNAst Arvamus Juhtkiri: Maa aastal maast leitud nafta (5) Tõnis Oja: turg tahab Tallinki diili solkida (7) Ülo Pikkov: Vajame digikultuuri arenduskeskust Hendrik Puhkim: kriisi ei pea raiskama (1) Isamaa: perede tugilaen aitab kriisi ületada (14) Teadus tuleb panna ühiskonna teenistusse (6) Kultuur Sibyl Vane: Meil on oma publikuga väga vedanud Sport Drell lisas end NBA drafti Spordi lühiuudised WRC-tiimid võivad küll Eestisse jõuda, kuid rallisõber neid suure tõenäosusega ei näeks Jalgpalliliit taotleb meistriliiga klubidele treeningute alustamiseks eriluba Kliima Maa päev 50 on päriselt ka teistmoodi (1) Tartu Fotod ⟩ Raudtee ääres võsas põrkuvad autojuhtide ja looduse huvid (1) Grete Sarap: Koolivaheaeg eriolukorras: õnn või õnnetus? (1) Erkki Bahovski: feodalismi jooni kriisiaja Eestis Vahur Kollom: paneme kõrged riigiametnikud dieedile Tartus lahutati abielu kahe naise vahel Tartu lühiuudised Lenin istus, seisis ja lahkuski, nagu anekdoodis ennustatud (8) Vladimir Uljanov kasutas punast terrorit võimul püsimiseks (3) Ebajumala vend elas üle aasta Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartus lahutati abielu kahe naise vahel

3 min lugemist
Samasooliste abielu. FOTO: Artur Kuus

Aastas teevad Eesti perekonnaseisuametnikud umbes 3000 abielulahutuse kannet. Nii võinuks ka selle kaheksa aastat väldanud abielu lõpp, mis Tartu õnnepalees vormistati enne lihavõtteid, olla vaid pelk lisandus tuima statistikasse – asjaosalistele küll oluline teetähis elukaarel, aga mis see teiste asi on. Kuid asjaolu, et lahutajad olid mõlemad naised, vanuses 30–40 aastat, oli sel korral tekitanud hulga küsimusi. Eelnes ka proovimine, kas registrisüsteem ülepea võimaldabki sellist kannet teha. Võimaldab küll.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Erakordne oli selle lahutuse puhul, et üks naistest oli veel hiljaaegu olnud mees ja abielu lahutamise küsimus kerkis alles siis, kui märtsi algul tuldi mehe soo- ja nimevahetust vormistama, arstliku komisjoni otsus kaasas. Muutus ka isikukood. Eesti seadused ei näe ette võimalust kahe samast soost inimese abieluks ja kui nad ise poleks vabatahtlikult lahutuse avaldust sisse andnud, oleks lihtsustatult öeldes tulnud rahvastikuministril kohtusse pöörduda abielu kehtetuks tunnistamise nõudega.

Siseministeeriumi andmetel tehti 2018. aastal rahvastikuregistrisse seitse ja 2019. aastal 22 soo muutmise kannet. Samas ei ole võimalik tuvastada, kui paljud on enne soo muutmist sel põhjusel abielu lahutanud – lahutuse soovi ei pea põhjendama.

21.04.2020 23.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto