Sisukord
Arvamus
Postimees
22.04.2020
Eesti Mart Laar: Eestil on kriisis Euroopa ees eelis (22) Eelmise nädala palgahüvitisest läks lõviosa restoranidele (2) Tekkinud on töökohapõhised koroonakolded, enim Tallinnas (1) Eesti lühiuudised NULLPUNKT ⟩ Rakvere spaahotelli juht: riskigrupp olgu kodus, las teised elavad (27) Karu käis kooli mesilas praktikal (7) Eesti ehitajad jäid Norras töö ja palgata (1) Majandus Tanklad ei hakka tankimise eest peale maksma (20) Graafik ⟩ Seda ei osatud näha ka halvimas unenäos (4) Majanduse lühiuudised Välismaa Saksa tabloidi kahjunõue ajas Hiina ladvikul närvi mustaks (5) Välismaa lühiuudised Erapooletus on osa Austria DNAst Arvamus Juhtkiri: Maa aastal maast leitud nafta (5) Tõnis Oja: turg tahab Tallinki diili solkida (7) Ülo Pikkov: Vajame digikultuuri arenduskeskust Hendrik Puhkim: kriisi ei pea raiskama (1) Isamaa: perede tugilaen aitab kriisi ületada (14) Teadus tuleb panna ühiskonna teenistusse (6) Kultuur Sibyl Vane: Meil on oma publikuga väga vedanud Sport Drell lisas end NBA drafti Spordi lühiuudised WRC-tiimid võivad küll Eestisse jõuda, kuid rallisõber neid suure tõenäosusega ei näeks Jalgpalliliit taotleb meistriliiga klubidele treeningute alustamiseks eriluba Kliima Maa päev 50 on päriselt ka teistmoodi (1) Tartu Fotod ⟩ Raudtee ääres võsas põrkuvad autojuhtide ja looduse huvid (1) Grete Sarap: Koolivaheaeg eriolukorras: õnn või õnnetus? (1) Erkki Bahovski: feodalismi jooni kriisiaja Eestis Vahur Kollom: paneme kõrged riigiametnikud dieedile Tartus lahutati abielu kahe naise vahel Tartu lühiuudised Lenin istus, seisis ja lahkuski, nagu anekdoodis ennustatud (8) Vladimir Uljanov kasutas punast terrorit võimul püsimiseks (3) Ebajumala vend elas üle aasta Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Isamaa: perede tugilaen aitab kriisi ületada

3 min lugemist
  • Kriisi tõttu ei tohi ohverdada keskklassi, vaid aidata üle makseraskustest
  • Perede tugilaen on ajutine riigipoolne tugi kriisi tõttu raskustes peredele
  • Tugilaen on lühiajaline, kuni kolm aastat, ja sellel on madal intressimäär
Helir-Valdor Seeder, Isamaa esimees FOTO: ISAMAA

Kriisi tõttu makseraskusse sattunud peredele on vaja algatada riiklik tugilaen mahuga kuni kaks taotleja keskmist kuupalka, kusjuures ülempiir tõuseks vastavalt perekonna laste arvule, kirjutab Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Oma koduseintest võetud palkidega ahju ei köeta – nii ütleb rahvatarkus. Paraku on juba täna peresid, kel pole valikuid. Lähikuudel suureneb aga nende inimeste ja perede hulk veel, kes on sunnitud müüma oma vara või võtma kõrgete intressidega kiirlaene, sest muid võimalusi oma pere toimetuleku tagamiseks ei ole.

Koroonaviirusest tingitud eriolukord on kestnud veidi üle kuu. Riigikogu on kiitnud heaks mitme miljardi euro suuruse abipaketi, mille eesmärk on toetada ettevõtteid ning säilitada töökohti. Sellest hoolimata on vähenenud tuhandete inimeste sissetulekud. Samuti kasvab töötute arv. Aga oleme alles majanduskriisi alguses. Me ei saa piirduda ainult tagantjärele tulekahjude kustutamisega, vaid peame inimelude säästmiseks ja perede kahjude minimeerimiseks ennetavalt tegutsema.

21.04.2020 23.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto