Sisukord
Majandus
Tänane leht
22.04.2020
Eesti Mart Laar: Eestil on kriisis Euroopa ees eelis (22) Eelmise nädala palgahüvitisest läks lõviosa restoranidele (2) Tekkinud on töökohapõhised koroonakolded, enim Tallinnas (1) Eesti lühiuudised NULLPUNKT ⟩ Rakvere spaahotelli juht: riskigrupp olgu kodus, las teised elavad (27) Karu käis kooli mesilas praktikal (7) Eesti ehitajad jäid Norras töö ja palgata (1) Majandus Tanklad ei hakka tankimise eest peale maksma (20) Graafik ⟩ Seda ei osatud näha ka halvimas unenäos (4) Majanduse lühiuudised Välismaa Saksa tabloidi kahjunõue ajas Hiina ladvikul närvi mustaks (5) Välismaa lühiuudised Erapooletus on osa Austria DNAst Arvamus Juhtkiri: Maa aastal maast leitud nafta (5) Tõnis Oja: turg tahab Tallinki diili solkida (7) Ülo Pikkov: Vajame digikultuuri arenduskeskust Hendrik Puhkim: kriisi ei pea raiskama (1) Isamaa: perede tugilaen aitab kriisi ületada (14) Teadus tuleb panna ühiskonna teenistusse (6) Kultuur Sibyl Vane: Meil on oma publikuga väga vedanud Sport Drell lisas end NBA drafti Spordi lühiuudised WRC-tiimid võivad küll Eestisse jõuda, kuid rallisõber neid suure tõenäosusega ei näeks Jalgpalliliit taotleb meistriliiga klubidele treeningute alustamiseks eriluba Kliima Maa päev 50 on päriselt ka teistmoodi (1) Tartu Fotod ⟩ Raudtee ääres võsas põrkuvad autojuhtide ja looduse huvid (1) Grete Sarap: Koolivaheaeg eriolukorras: õnn või õnnetus? (1) Erkki Bahovski: feodalismi jooni kriisiaja Eestis Vahur Kollom: paneme kõrged riigiametnikud dieedile Tartus lahutati abielu kahe naise vahel Tartu lühiuudised Lenin istus, seisis ja lahkuski, nagu anekdoodis ennustatud (8) Vladimir Uljanov kasutas punast terrorit võimul püsimiseks (3) Ebajumala vend elas üle aasta Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tanklad ei hakka tankimise eest peale maksma

2 min lugemist
Kütuse hind meil siiski nulli ei kuku. FOTO: Mihkel Maripuu

Kuigi vahepeal on naftaturu osalised olnud nõus maksma peale, et keegi nende ostulepingud üle võtaks, tuli põgusast vestlusest Eesti suuremate kütusemüüjatega välja, et tõenäoliselt võib Eesti tarbija sellest hinnalangusest suu puhtaks pühkida.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Alexela juhatuse liige Alan Vaht juhtis tähelepanu, et ajalooline langus tabas ainult USA toornaftaindeksit WTI (West Texas Intermediate), mis lihtsustatult öeldes jääb meile liiga kaugeks, et see meid mõjutaks. Küll aga arvas Vaht, et teoreetiliselt võib USA inimene saada tanklast mais väga odavat diislikütust ja bensiini. Muidugi sõltub see ka rafineerimistehaste (toornaftat peab enne paaki valamist töötlema – toim) hindadest ja lepingutest. Kõik, mis toornafta turul juhtub, ei jõua ühe sõrmenipsuga postihindadesse.

Eesti tanklaketid ostavad kütust Rotterdami rafineerimistehastest, mis põhinevad eelkõige Brenti ehk Põhjamere toornafta hindadel. Selle hind eile ja üleeile küll langes, kuid püsis kõige kiuste 20 dollaril barrelist. Ehk peale maksmisest võis vaid unistada. Miks siis Brent sarnaselt WTIga põhja ei kolistanud? Vahti sõnul on põhjus selles, et Brentiga lõpetati maitehingute kauplemine juba eelmisel nädalal, mil koroonapandeemia polnud veel globaalset nõudlust nii palju räsinud. Kui Brenti mailepingud oleks samuti eile lukku löödud, võinuks Vahti arvates ka siinmail näha hindu kivina kukkumas.

21.04.2020 23.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto