Sisukord
Eesti
Tänane leht
22.04.2020
Eesti Mart Laar: Eestil on kriisis Euroopa ees eelis (22) Eelmise nädala palgahüvitisest läks lõviosa restoranidele (2) Tekkinud on töökohapõhised koroonakolded, enim Tallinnas (1) Eesti lühiuudised NULLPUNKT ⟩ Rakvere spaahotelli juht: riskigrupp olgu kodus, las teised elavad (27) Karu käis kooli mesilas praktikal (7) Eesti ehitajad jäid Norras töö ja palgata (1) Majandus Tanklad ei hakka tankimise eest peale maksma (20) Graafik ⟩ Seda ei osatud näha ka halvimas unenäos (4) Majanduse lühiuudised Välismaa Saksa tabloidi kahjunõue ajas Hiina ladvikul närvi mustaks (5) Välismaa lühiuudised Erapooletus on osa Austria DNAst Arvamus Juhtkiri: Maa aastal maast leitud nafta (5) Tõnis Oja: turg tahab Tallinki diili solkida (7) Ülo Pikkov: Vajame digikultuuri arenduskeskust Hendrik Puhkim: kriisi ei pea raiskama (1) Isamaa: perede tugilaen aitab kriisi ületada (14) Teadus tuleb panna ühiskonna teenistusse (6) Kultuur Sibyl Vane: Meil on oma publikuga väga vedanud Sport Drell lisas end NBA drafti Spordi lühiuudised WRC-tiimid võivad küll Eestisse jõuda, kuid rallisõber neid suure tõenäosusega ei näeks Jalgpalliliit taotleb meistriliiga klubidele treeningute alustamiseks eriluba Kliima Maa päev 50 on päriselt ka teistmoodi (1) Tartu Fotod ⟩ Raudtee ääres võsas põrkuvad autojuhtide ja looduse huvid (1) Grete Sarap: Koolivaheaeg eriolukorras: õnn või õnnetus? (1) Erkki Bahovski: feodalismi jooni kriisiaja Eestis Vahur Kollom: paneme kõrged riigiametnikud dieedile Tartus lahutati abielu kahe naise vahel Tartu lühiuudised Lenin istus, seisis ja lahkuski, nagu anekdoodis ennustatud (8) Vladimir Uljanov kasutas punast terrorit võimul püsimiseks (3) Ebajumala vend elas üle aasta Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Laar: Eestil on kriisis Euroopa ees eelis

5 min lugemist
Täna 60. sünnipäeva tähistaval Mart Laaril on kodukontoris parasjagu käsil kahe raamatu kirjutamine. FOTO: Liis Treimann

Kriisi ei õnnestu lahendada kinnisideedest lähtudes, vaid olukorda tuleb loovalt lahendada, jagab nõu endine peaminister, Eesti Panga nõukogu esimees Mart Laar, kes saab täna 60-aastaseks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuna oleme Mart Laariga pikemalt tuttavad, sinatame teineteist.

Kuidas oled eriolukorra ajal aega veetnud?

Mulle meeldib pangatöö ja raamatute kirjutamise vahel lihtsalt liikuda kodumaja rõdul ja aias, sest Kassisaba linnaosas, kus elan, on palju värsket õhku ja vaikust – Tallinna südalinna lähedust pole siin tunda.

Kuidas hindad valitsuse hakkama saamist kriisiga? Kas oleksid midagi teisiti teinud?

Oleks enam kui kummastav, kui endised peaministrid hakkaksid praegu õpetama, mida teha ja mida mitte teha. Mis puutub hinnangutesse, siis neid on enne kriisi lõppu veel vara anda. Kiita võib valitsust aga ikka. Kas või selle eest, et on suudetud rahulikuks jääda, aga ikkagi otsuseid langetada. Kriisi ajal võivad need vahel ka valed olla, kuid isegi vale otsus on sellises olukorras parem kui lõputu venitamine. Kõige valem otsus on kahtlemata otsustamata jätmine.

21.04.2020 23.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto