Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
23.04.2020
Eesti Andme­analüütik soovitab: laske Eesti lahti! (62) Eesti lühiuudised Trammiga sadamasse kolme aasta pärast Iglusaunade ehitaja teeb nüüd iglukontoreid Austrias leiti Eesti veokijuht surnuna Majandus Uuring ⟩ Eriolukord muudab käitumismustreid Kütuseettevõtja: diislikütuse liitrihinnast kaob kuuendik Majanduse lühiuudised Kaubanduskeskused tehakse lahti samm-sammult Netflix lubab, et uued filmid otsa ei saa Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ ELi nadi eneseupitamine kasvatas toetust Italexitile (18) Välismaa lühiuudised Sloveenia peaminister jäljendab Trumpi ja Orbánit Ratast ootab uus ELi kolleegide virtuaalvaidlus Maast möödub täna hiiglaslik kivikamakas (6) Põhja-Korea liidri kadumist varjutab saladuseloor (1) Arvamus Juhtkiri: külmkapp ja kuivanud kohuke (1) Herman Kelomees: vali Ametnike Partei! (10) Eesti uus tuleproov maailmapoliitikas (1) Aivar Kokk: kiire internet maale (4) Martin Kukk: Saaremaa õppetunnid (4) Andres Sutt: viis ettevõtete aitamise reeglit (11) CIVICO Europa: võitluses Covid-19 vastu autokraatiasse langedes mürgitab Ungari Euroopa ideaale (16) Kultuur INTERVJUU ⟩ Indrek Kasela: elame imelisel ajal! (6) POSTIMEHE ARVUSTUS ⟩ ERRi uus portaal Jupiter: särav, üksikute plekkidega Michael Jordan, 90ndate Bulls ja ajad, mis ei naase Sport NBAsse pürgival Henri Drellil on mõne klubiga juttu olnud Maa Elu Kanapidamisel on kõige tähtsam röövloomakindel kanala Ürask sunnib metsaomanikku otsustama – kas hoida või raiuda (1) Aiamajast saab kodukontor, puhkenurk või külalistuba Puitmajade eksport kukkus järsult Tasuta tööle? Jah, soovijaid on Maaturismi ettevõtja: aprilli müüsin väga ilusti välja Põlatud haavapuu on nüüd tänuväärt abiline paberitööstuses Ilmajutt: kas lähiajal on oodata öökülma? Naerist tasub kasvatada Spetsialistid soovitavad parimaid köögiviljasorte Kitsepiim trügib visalt lehmapiima kõrvale Tartu Purjutamisega liialdajad peavad varsti peatäit välja magama vanglas Helir-Valdor Seeder: põllumehi ei saa jätta kriisi meelevalda (4) Karl Pütsepp: kriisist aitab meid üle vaid hoolivus Üha rohkem peresid vahetab sooja koolilõuna toidupaki vastu Tartu volikogu peab kriisiaja esimese istungi Tartu lühiuudised Vanemuise tänava ümberehitus edeneb jõudsalt Jõgeval tegi nädalaga koroonatesti ligi kaheksakümmend inimest Pehme talv lõi soodsad olud apla nälkja võidukäiguks Nelja seina vahele surutud noored igatsevad tavalist elu ja teisi inimesi (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Väikeettevõte kriisiajal ⟩ Isegi räimesoovi saab arvutist teele saata

1 min lugemist
Käthlin Palu paneb kokku ja saadab mandrile Kihnu kalurite püütud kalale tehtud telimused. FOTO: Silvia Paluoja

Aprillis tekib ikka isu värske räime järele. Kui nii, siis võib ekraani taga istudes Kihnu Kalurile teele panna soovi neile uimelistele, kes tellimise ajal veel meres ujuvad.

Nimelt katsetab Käthlin Palu kalamüümise e-võimalusi. „Mina võtan tellimused vastu ja vend veab mandril laiali,” seletas ta. Inimesed saavad arvuti vahendusel soovi esitada, Palu paneb Kihnu kalurite püütud kalast tellimuse valmis ja esmaspäeviti saadetakse see mandrile. Praegu on tellimused tulnud põhiliselt Pärnust, aga kui mujalt ka rohkem tellitaks, saaks needki soovid rahuldatud. Ühe tellimuse kohaletoimetamiseks pikk sõit ette võtta ei tasu ära.

Kihnust saab tellida nii jahutatud kui ka külmutatud kala, aga põhirõhk on siiski külmutatud kalal. Paljudel võib olla eelarvamus külmutatud kala suhtes, kuid kartma ei pea, kinnitas Palu. „Meie kala saab loetud tundide jooksul pärast merest tulekut löökkülmutuse, mis tagab värskuse, kala on pärast sulatamist nagu värske kala ikka. Seda ei anna võrrelda nende toidupoes müüdavate külmutatud kaladega, mis jõudsid külmutamiseni kolm-neli päeva pärast püüdmist.”

Palu kinnitab, et need, kes on löökkülmutatud kala proovinud, on klientideks jäänud. Seda on tellimustest näha – paljud, kellele kaup teele saadetakse, on nädalast nädalasse samad inimesed.

„Tegu on väga värske kalaga. Mõnel kaluril on juba harjumus, et enne merele minekut helistab ja küsib, et kui tuleb midagi huvitavat, kas võib pakkuda,” rääkis Palu.

Lisaks üksiktellijatele on paar firmat, kuhu saadetakse nimekiri saadaval olevatest toodetest, firmas teevad inimesed tellimuse ja siis läheb sinna kohale suurem kogus.

Palu tunnistab, et eriolukord sunnib tavaelu muutma. „Tuleb ennast nähtavamaks teha, et kliendid üles leiaks. Aga inimene harjub kõige uuega,” sõnas ta.

Seotud lood
22.04.2020 24.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto