Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
23.04.2020
Eesti Andme­analüütik soovitab: laske Eesti lahti! (62) Eesti lühiuudised Trammiga sadamasse kolme aasta pärast Iglusaunade ehitaja teeb nüüd iglukontoreid Austrias leiti Eesti veokijuht surnuna Majandus Uuring ⟩ Eriolukord muudab käitumismustreid Kütuseettevõtja: diislikütuse liitrihinnast kaob kuuendik Majanduse lühiuudised Kaubanduskeskused tehakse lahti samm-sammult Netflix lubab, et uued filmid otsa ei saa Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ ELi nadi eneseupitamine kasvatas toetust Italexitile (18) Välismaa lühiuudised Sloveenia peaminister jäljendab Trumpi ja Orbánit Ratast ootab uus ELi kolleegide virtuaalvaidlus Maast möödub täna hiiglaslik kivikamakas (6) Põhja-Korea liidri kadumist varjutab saladuseloor (1) Arvamus Juhtkiri: külmkapp ja kuivanud kohuke (1) Herman Kelomees: vali Ametnike Partei! (10) Eesti uus tuleproov maailmapoliitikas (1) Aivar Kokk: kiire internet maale (4) Martin Kukk: Saaremaa õppetunnid (4) Andres Sutt: viis ettevõtete aitamise reeglit (11) CIVICO Europa: võitluses Covid-19 vastu autokraatiasse langedes mürgitab Ungari Euroopa ideaale (16) Kultuur INTERVJUU ⟩ Indrek Kasela: elame imelisel ajal! (6) POSTIMEHE ARVUSTUS ⟩ ERRi uus portaal Jupiter: särav, üksikute plekkidega Michael Jordan, 90ndate Bulls ja ajad, mis ei naase Sport NBAsse pürgival Henri Drellil on mõne klubiga juttu olnud Maa Elu Kanapidamisel on kõige tähtsam röövloomakindel kanala Ürask sunnib metsaomanikku otsustama – kas hoida või raiuda (1) Aiamajast saab kodukontor, puhkenurk või külalistuba Puitmajade eksport kukkus järsult Tasuta tööle? Jah, soovijaid on Maaturismi ettevõtja: aprilli müüsin väga ilusti välja Põlatud haavapuu on nüüd tänuväärt abiline paberitööstuses Ilmajutt: kas lähiajal on oodata öökülma? Naerist tasub kasvatada Spetsialistid soovitavad parimaid köögiviljasorte Kitsepiim trügib visalt lehmapiima kõrvale Tartu Purjutamisega liialdajad peavad varsti peatäit välja magama vanglas Helir-Valdor Seeder: põllumehi ei saa jätta kriisi meelevalda (4) Karl Pütsepp: kriisist aitab meid üle vaid hoolivus Üha rohkem peresid vahetab sooja koolilõuna toidupaki vastu Tartu volikogu peab kriisiaja esimese istungi Tartu lühiuudised Vanemuise tänava ümberehitus edeneb jõudsalt Jõgeval tegi nädalaga koroonatesti ligi kaheksakümmend inimest Pehme talv lõi soodsad olud apla nälkja võidukäiguks Nelja seina vahele surutud noored igatsevad tavalist elu ja teisi inimesi (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Väikeettevõte kriisiajal ⟩ Saaremaa hoidisemeistri olukord on nutune

1 min lugemist
Epi talu perenaine Inge Uulits valmistab mitmesuguseid hoidiseid. FOTO: Erakogu

Saaremaal Muratsi külas hoidiseid valmistava Epi talu perenaisel Inge Uulitsal on sahver tooteid täis ja optimism hakkab kaduma. „Kliente on praegu ikka vähe, võiks tunduvalt rohkem olla,” rääkis Uulits.

Moose, marjaketšupeid ja taimeteesid saab tellida otse talust, osta talutoidu kauplustest või tellida Talupidajate Keskliidu ning Saaremaa ehtsa toidu e-poodidest. Kauba kättesaamise variante on mitu: ise talusse järele minna, üleandmine toimub loomulikult kontaktivabalt. Kuressaarde viib perenaine ise kauba kohale, ilma saatmiskuluta. Kaugema kandi inimestele paneb kauba pakiautomaadiga teele.

Ent kauplustes müüki ei ole. „Ainult see Saaremaa ehtsa toidu e-pood tellis paarkümmend purki. Ka Selver teatas, et tahab väiketootjaid aidata ja nende tooteid müügiks võtta, aga nüüd juba tükk aega möödas, seni pole mingit vastust,” rääkis Inge Uulits.

Lisaks hoidiste valmistamisele saab Epi talu ka külastada, korraldatakse töötubasid ja talutoodete degustatsioone. „Turismisuvele ei oska küll loota. Plaanis oli suvel avada aiakohvik, kus saaks meie tooteid degusteerida ja muudki kohvi kõrvale ampsata, aga nüüd ei tea, millal see võimalikuks osutub,” oli Uulits nõutu.

Ta lisas, et kogu olukord mõjutab talu vägagi. Ta ise on haigusest pääsenud ja jaanuarist saadik ettevalmistusi teinud, eeldusel, et tuleb aasta nagu varasemadki, kuid nüüd pole üldse teada, mis edasi saab.

„Olukord ei ole hea, päris nutune.”

Seotud lood
22.04.2020 24.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto