Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
23.04.2020
Eesti Andme­analüütik soovitab: laske Eesti lahti! (62) Eesti lühiuudised Trammiga sadamasse kolme aasta pärast Iglusaunade ehitaja teeb nüüd iglukontoreid Austrias leiti Eesti veokijuht surnuna Majandus Uuring ⟩ Eriolukord muudab käitumismustreid Kütuseettevõtja: diislikütuse liitrihinnast kaob kuuendik Majanduse lühiuudised Kaubanduskeskused tehakse lahti samm-sammult Netflix lubab, et uued filmid otsa ei saa Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ ELi nadi eneseupitamine kasvatas toetust Italexitile (18) Välismaa lühiuudised Sloveenia peaminister jäljendab Trumpi ja Orbánit Ratast ootab uus ELi kolleegide virtuaalvaidlus Maast möödub täna hiiglaslik kivikamakas (6) Põhja-Korea liidri kadumist varjutab saladuseloor (1) Arvamus Juhtkiri: külmkapp ja kuivanud kohuke (1) Herman Kelomees: vali Ametnike Partei! (10) Eesti uus tuleproov maailmapoliitikas (1) Aivar Kokk: kiire internet maale (4) Martin Kukk: Saaremaa õppetunnid (4) Andres Sutt: viis ettevõtete aitamise reeglit (11) CIVICO Europa: võitluses Covid-19 vastu autokraatiasse langedes mürgitab Ungari Euroopa ideaale (16) Kultuur INTERVJUU ⟩ Indrek Kasela: elame imelisel ajal! (6) POSTIMEHE ARVUSTUS ⟩ ERRi uus portaal Jupiter: särav, üksikute plekkidega Michael Jordan, 90ndate Bulls ja ajad, mis ei naase Sport NBAsse pürgival Henri Drellil on mõne klubiga juttu olnud Maa Elu Kanapidamisel on kõige tähtsam röövloomakindel kanala Ürask sunnib metsaomanikku otsustama – kas hoida või raiuda (1) Aiamajast saab kodukontor, puhkenurk või külalistuba Puitmajade eksport kukkus järsult Tasuta tööle? Jah, soovijaid on Maaturismi ettevõtja: aprilli müüsin väga ilusti välja Põlatud haavapuu on nüüd tänuväärt abiline paberitööstuses Ilmajutt: kas lähiajal on oodata öökülma? Naerist tasub kasvatada Spetsialistid soovitavad parimaid köögiviljasorte Kitsepiim trügib visalt lehmapiima kõrvale Tartu Purjutamisega liialdajad peavad varsti peatäit välja magama vanglas Helir-Valdor Seeder: põllumehi ei saa jätta kriisi meelevalda (4) Karl Pütsepp: kriisist aitab meid üle vaid hoolivus Üha rohkem peresid vahetab sooja koolilõuna toidupaki vastu Tartu volikogu peab kriisiaja esimese istungi Tartu lühiuudised Vanemuise tänava ümberehitus edeneb jõudsalt Jõgeval tegi nädalaga koroonatesti ligi kaheksakümmend inimest Pehme talv lõi soodsad olud apla nälkja võidukäiguks Nelja seina vahele surutud noored igatsevad tavalist elu ja teisi inimesi (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Köögivilja ostja eelistused muutusid eriolukorra ajal järsult

3 min lugemist
Ostja eelis­tused on eriolukorras järsult muutunud. Aega on rohkem ning keedetud köögivilja asemel ostetakse pigem toorest köögivilja ja töödeldakse seda kodus ise. FOTO: Margus Ansu/Tartu Postimees

Eriolukord on muutnud köögiviljakasvataja elu raskemaks. Vähenenud on töötajate tööaeg ja palk, valmistoidu maht on langenud kuni 40 protsenti. Ent rõõmu teeb, et keedetud köögivilja asemel ostetakse nüüd poest enam värsket. Kohe sedavõrd, et kõik kasvatatu läheb müügiks ja kevadel on põhjust jälle külvata.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

AS Sagro on suurte kogemustega aiandusettevõte, kes kasvatab kodumaist köögivilja üle 25 aasta, kuid nii keerulist aega juhatuse esimees Kalle Reiter ei mäleta. „Eriolukord on muutnud meie tegutsemise hulga riskantsemaks, just katmikala köögiviljakasvatuses,” lausus ta.

Avamaa köögiviljakasvatuses ollakse valmis kevadtöödeks, olemas on seemned ja tarned. Nii võib Reiteri sõnutsi öelda, et koroona pole siin mõju avaldanudki. Kuid katmik­aiandis tootmine käib ja toodangut tuleb iga päev ning risk on lausa kolossaalne.

„Väga palju on tulnud pingutada, et keegi kuskil ei nakatuks,” märkis ta. Desinfitseerimine on asja üks pool. Kui varem käisid kevaditi väiksema koormusega tomatikasvatajad abiks taimekasvatuses, siis tänavu ei saa inimesi niimoodi segamini lasta. Nii on tulnud Reiteril tomatikasvajate tööpäeva lühendada ja palka kärpida. „Me ei saa riskida nakatumisega, sest taim tahab järjepidevat hooldamist, teda ei saa jätta kaheks nädalaks järelevalveta,” täpsustas ta.

22.04.2020 24.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto