Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
23.04.2020
Eesti Andme­analüütik soovitab: laske Eesti lahti! (62) Eesti lühiuudised Trammiga sadamasse kolme aasta pärast Iglusaunade ehitaja teeb nüüd iglukontoreid Austrias leiti Eesti veokijuht surnuna Majandus Uuring ⟩ Eriolukord muudab käitumismustreid Kütuseettevõtja: diislikütuse liitrihinnast kaob kuuendik Majanduse lühiuudised Kaubanduskeskused tehakse lahti samm-sammult Netflix lubab, et uued filmid otsa ei saa Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ ELi nadi eneseupitamine kasvatas toetust Italexitile (18) Välismaa lühiuudised Sloveenia peaminister jäljendab Trumpi ja Orbánit Ratast ootab uus ELi kolleegide virtuaalvaidlus Maast möödub täna hiiglaslik kivikamakas (6) Põhja-Korea liidri kadumist varjutab saladuseloor (1) Arvamus Juhtkiri: külmkapp ja kuivanud kohuke (1) Herman Kelomees: vali Ametnike Partei! (10) Eesti uus tuleproov maailmapoliitikas (1) Aivar Kokk: kiire internet maale (4) Martin Kukk: Saaremaa õppetunnid (4) Andres Sutt: viis ettevõtete aitamise reeglit (11) CIVICO Europa: võitluses Covid-19 vastu autokraatiasse langedes mürgitab Ungari Euroopa ideaale (16) Kultuur INTERVJUU ⟩ Indrek Kasela: elame imelisel ajal! (6) POSTIMEHE ARVUSTUS ⟩ ERRi uus portaal Jupiter: särav, üksikute plekkidega Michael Jordan, 90ndate Bulls ja ajad, mis ei naase Sport NBAsse pürgival Henri Drellil on mõne klubiga juttu olnud Maa Elu Kanapidamisel on kõige tähtsam röövloomakindel kanala Ürask sunnib metsaomanikku otsustama – kas hoida või raiuda (1) Aiamajast saab kodukontor, puhkenurk või külalistuba Puitmajade eksport kukkus järsult Tasuta tööle? Jah, soovijaid on Maaturismi ettevõtja: aprilli müüsin väga ilusti välja Põlatud haavapuu on nüüd tänuväärt abiline paberitööstuses Ilmajutt: kas lähiajal on oodata öökülma? Naerist tasub kasvatada Spetsialistid soovitavad parimaid köögiviljasorte Kitsepiim trügib visalt lehmapiima kõrvale Tartu Purjutamisega liialdajad peavad varsti peatäit välja magama vanglas Helir-Valdor Seeder: põllumehi ei saa jätta kriisi meelevalda (4) Karl Pütsepp: kriisist aitab meid üle vaid hoolivus Üha rohkem peresid vahetab sooja koolilõuna toidupaki vastu Tartu volikogu peab kriisiaja esimese istungi Tartu lühiuudised Vanemuise tänava ümberehitus edeneb jõudsalt Jõgeval tegi nädalaga koroonatesti ligi kaheksakümmend inimest Pehme talv lõi soodsad olud apla nälkja võidukäiguks Nelja seina vahele surutud noored igatsevad tavalist elu ja teisi inimesi (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kanapidamisel on kõige tähtsam röövloomakindel kanala

4 min lugemist
Kanatraktor on mugav: lükkad muudkui aias ringi ja kanadel on kogu aeg värske rohi võtta. FOTO: fotod: Shutterstock

Kanapidamisest on sel kevadel saanud lausa hitt. See tundub lihtne ja jõukohane igaühele, kuid mõningaid põhimõtteid peab jälgima. Kõige tähtsam, et kanala oleks röövloomakindel ja kanade toit-jook värske.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Anija vallas Harjumaal elav odaviskaja Tanel Laanmäe võttis hiljuti kümme kana ja kuke, kelle nimeks sai Javelin (oda – ingl k). Laanmäe on kanapidamist näinud kõrvalt, sest vanaemal olid kanad. ­Kanala ehitas Laanmäe kanaperele ise ja see sai väga korralik – fiboplokkidest vundament, sada prussi, soojustatud penoga, peal servamata laud ja sees OSB-plaadid. Loomulikult on kanalal all tugev põrand, seega ükski kanavaras ei tohiks sinna sisse pääseda.

„Mulle väga meeldib ehitada. Eelmisel aastal ehitasin kasvuhoone ja see on nüüd kanalaga ühendatud nii, et kanad saavad käia kasvuhoones. Lisaks on kanadel tugev aed, mille võrk on maa sisse kaevatud ja peal samuti võrk,” rääkis ta. „Kanad võtsime ideega, et tore on saada mune oma lindudelt.”

Laanmäe sõnas, et enne kanade kojutoomist tegid nad elukaaslasega korraliku eeltöö ja varusid kanadele sööta, et kõik oleks kohe olemas. „Tahame, et neil oleks mõnus elu,” lisas ta.

Kanad on kuum kaup

Linnu Talu OÜ juhataja Astre Jaagant ütles, et neil on aasta otsa munenud kanadest kevadine sats juba müüdud ning suuremalt jaolt ostsid kanad ära Läti vahendajad. Sel aastal pole ettevõte viiruseohu tõttu tavapäraseid kanamüügiringe teinud.

„Kanu küsitakse ikka, kuid eks kevaditi on rohkem küsijaid,” sõnas ta. Kõnealused kanad on munenud ühe hooaja, kuid Jaaganti sõnul peavad kodudes tublide munejatena veel kindlasti mitu aastat vastu.

22.04.2020 24.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto